Demirözü · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiDemirözü ilçesi
%85,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
5.337 geçerli oy · katılım %89,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Demirözü ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %85,4 ile birinci; 5337 geçerli oy, katılım %89,9.
Demirözü
Kayıtlı seçmen 6.039 · Oy kullanan 5.430 (katılım %89,9) · Geçerli 5.337 · Geçersiz 93
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.558 | %85,4 |
| Muharrem İnce | 486 | %9,1 |
| Meral Akşener | 166 | %3,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 113 | %2,1 |
| Selahattin Demirtaş | 11 | %0,2 |
| Doğu Perinçek | 3 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akyaka Köyü | 1 | 79 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Bayrampaşa Köyü | 1 | 75 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Beşpınar Köyü | 1 | 380 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Damlıca Köyü | 1 | 86 | %90,7 | Muharrem İnce | %87,8 |
| Devetaşı Köyü | 1 | 125 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Dikmetaş Köyü | 1 | 140 | %93,6 | Muharrem İnce | %97,7 |
| Elmalı Köyü | 1 | 135 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Esentepe Mah. | 3 | 782 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Eymür Köyü | 1 | 111 | %99,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Gökçedere-Karşıyaka Mah. | 2 | 387 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Gökçedere-Pınarbaşı Mah. | 2 | 696 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Gökçedere-Yeşilyurt Mah. | 2 | 483 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,4 |
| Güneşli Mah. | 1 | 156 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Güvercindere Köyü | 1 | 18 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Güçlü Köyü | 1 | 37 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Işıkova Köyü | 1 | 49 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Kalecik Köyü | 1 | 320 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Karayaşmak Köyü | 1 | 36 | %108,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 98 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Otlukbeli Köyü | 1 | 22 | %86,4 | Muharrem İnce | %73,7 |
| Petekli Köyü | 1 | 94 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Pınarcık Köyü | 1 | 68 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Serenli Köyü | 1 | 152 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Yakupabdal Köyü | 1 | 203 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Yazıbaşı Köyü | 1 | 169 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Yelpınar Köyü | 1 | 65 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Yukarıpınarlı Köyü | 1 | 42 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Çakıröz Köyü | 1 | 118 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Çatalçeşme Köyü | 1 | 118 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Çağıllı Köyü | 1 | 24 | %108,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Çiftetaş Mah. | 1 | 95 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Çimentepe Köyü | 1 | 48 | %102,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Şirin Mah. | 2 | 628 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |