Bayburt Merkez · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBayburt Merkez ilçesi
%81,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
37.530 geçerli oy · katılım %85,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bayburt Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %81,9 ile birinci; 37.530 geçerli oy, katılım %85,2.
Bayburt Merkez
Kayıtlı seçmen 45.036 · Oy kullanan 38.379 (katılım %85,2) · Geçerli 37.530 · Geçersiz 849
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 30.744 | %81,9 |
| Muharrem İnce | 3.254 | %8,7 |
| Meral Akşener | 2.386 | %6,4 |
| Temel Karamollaoğlu | 959 | %2,6 |
| Selahattin Demirtaş | 133 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 54 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adabaşı Köyü | 1 | 296 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Akduran Köyü | 1 | 53 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Aksaçlı Köyü | 1 | 71 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 |
| Akçakuzu Köyü | 1 | 57 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |
| Akşar Köyü | 2 | 420 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Alapelit Köyü | 1 | 140 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Alıçlık Köyü | 1 | 70 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Ardıçgöze Köyü | 1 | 54 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Armutlu Köyü | 1 | 93 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Arpalı-Cumhuriyet Mah. | 3 | 764 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Arpalı-Hürriyet Mah. | 2 | 663 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Arpalı-Çiçekli Mah. | 1 | 120 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Arslandede Köyü | 1 | 153 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Aydıncık Köyü | 1 | 96 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Ağören Köyü | 1 | 114 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Aşağıkışlak Köyü | 1 | 73 | %102,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 |
| Aşağıpınarlı Köyü | 1 | 30 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Aşağıçimağıl Köyü | 1 | 85 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Balca Köyü | 1 | 270 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Balkaynak Köyü | 1 | 59 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Ballıkaya Köyü | 1 | 122 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Bayırtepe Köyü | 1 | 90 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Bayraktar Köyü | 1 | 205 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Başçimağıl Köyü | 1 | 158 | %99,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Buğdaylı Köyü | 1 | 101 | %99,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Camiikebir Mah. | 1 | 286 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Danişment Köyü | 1 | 287 | %99,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Darıca Köyü | 1 | 137 | %102,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Dağtarla Köyü | 1 | 146 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Dağçatı Köyü | 1 | 73 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Demirışık Köyü | 1 | 26 | %103,9 | Muharrem İnce | %88,9 |
| Demirkaş Köyü | 1 | 144 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Değirmencik Köyü | 1 | 139 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Dövmekaya Köyü | 1 | 70 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Dikmetaş Köyü | 1 | 91 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Erenli Köyü | 1 | 285 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Esentepe Mah. | 8 | 2.691 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Gençosman Köyü | 2 | 198 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,4 |
| Gençosman Mah. | 11 | 3.862 | %75,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Gezköy | 1 | 100 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Gökler Köyü | 1 | 89 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Gökpınar Köyü | 1 | 31 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Gökçeli Köyü | 1 | 31 | %103,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Göldere Köyü | 1 | 45 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Göloba Köyü | 1 | 63 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Güder Köyü | 1 | 21 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Güllüce Köyü | 1 | 67 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Gümüşsu Köyü | 1 | 173 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Güneydere Köyü | 2 | 137 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Güzelce Köyü | 1 | 53 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Hacıoğlu Köyü | 1 | 66 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Halfikale (KALEARDI) Mah. | 5 | 1.777 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Harmanözü Köyü | 1 | 105 | %91,4 | Muharrem İnce | %94,6 |
| Helvaköy | 1 | 187 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Heybetepe Köyü | 1 | 71 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Kabaçayır Köyü | 1 | 196 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Kadızade Mah. | 3 | 763 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,5 |
| Karasakal Mah. | 1 | 361 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Karlıca Köyü | 1 | 75 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Karşıgeçit Köyü | 1 | 147 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Kavacık Köyü | 1 | 89 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Kavakyanı Köyü | 1 | 56 | %101,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Kemertaş Köyü | 1 | 59 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Kıratlı Köyü | 1 | 118 | %78,0 | Muharrem İnce | %95,5 |
| Kırkpınar Köyü | 1 | 299 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Konursu Köyü | 3 | 866 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Kopköy | 1 | 357 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Kopuz Köyü | 1 | 83 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Kozluk Köyü | 1 | 91 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 |
| Koçbayır Köyü | 1 | 93 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Kurbanpınarı Köyü | 1 | 46 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Kurugüney Köyü | 1 | 51 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Kitre Köyü | 1 | 128 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Maden Köyü | 1 | 119 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Manas Köyü | 1 | 60 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Masat Köyü | 2 | 469 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Mehmet Çelebi Mah. | 2 | 583 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Mutlu Köyü | 1 | 363 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,8 |
| Nişantaşı Köyü | 1 | 194 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Ortaçimağıl Köyü | 1 | 108 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Oruçbeyli Köyü | 1 | 238 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,9 |
| Ozansu Köyü | 1 | 144 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Pamuktaş Köyü | 1 | 121 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Pelitli Köyü | 1 | 41 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Petekkaya Köyü | 1 | 47 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Polatlı Köyü | 1 | 87 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Rüştüköy | 1 | 132 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Sakızlı Köyü | 1 | 108 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Salkımsu Köyü | 1 | 67 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Sancaktepe Köyü | 1 | 190 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 |
| Saraycık Köyü | 1 | 162 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Sarıhan Köyü | 1 | 50 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,9 |
| Sarımeşe Köyü | 1 | 98 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Seydiyakup Köyü | 1 | 59 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Sırakayalar Köyü | 1 | 82 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Sığırcı Köyü | 1 | 105 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Soğukgöze Köyü | 1 | 73 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 223 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Tahtköy | 1 | 168 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Taşburun Köyü | 1 | 62 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Taşkesen Köyü | 1 | 101 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Taşocağı Köyü | 1 | 173 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Taşçılar Köyü | 1 | 86 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Tepetarla Köyü | 1 | 20 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Tomlacık Köyü | 1 | 100 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Tuzcuzade Mah. | 9 | 3.315 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Uluçayır Köyü | 2 | 81 | %101,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Uzungazi Mah. | 2 | 441 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Uğrak Köyü | 1 | 236 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Uğurgeldi Köyü | 1 | 50 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Velişaban Mah. | 2 | 711 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Veysel Mah. | 3 | 598 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Yanıkçam Köyü | 1 | 68 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Yaylalar Köyü | 1 | 57 | %93,0 | Muharrem İnce | %90,6 |
| Yaylapınar Köyü | 1 | 250 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Yazyurdu Köyü | 1 | 228 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Yedigöze Köyü | 1 | 110 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Yeniköy | 1 | 42 | %97,6 | Muharrem İnce | %87,8 |
| Yerlice Köyü | 1 | 97 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Yeşilyurt Köyü | 2 | 312 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Yolaltı Köyü | 1 | 242 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 212 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Yukarıkışlak Köyü | 1 | 43 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Zahit Mah. | 13 | 4.709 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Çakırbağ Köyü | 1 | 118 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Çalıdere Köyü | 1 | 198 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Çamdere Köyü | 1 | 53 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Çamlıkoz Köyü | 1 | 151 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Çayıryolu Köyü | 1 | 249 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Çayırözü Köyü | 1 | 202 | %99,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,5 |
| Çerçiköy | 1 | 61 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Çorak Köyü | 1 | 62 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Çiğdemtepe Köyü | 1 | 240 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Örence Köyü | 2 | 494 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Üzengili Köyü | 1 | 136 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| İğdir Köyü | 1 | 61 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 |
| Şeyhhayran Mah. | 2 | 708 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Şingah Mah. | 18 | 6.182 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,1 |