Sason · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSason ilçesi
%60,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
12.820 geçerli oy · katılım %77,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sason ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %60,3 ile birinci; 12.820 geçerli oy, katılım %77,6.
Sason
Kayıtlı seçmen 17.206 · Oy kullanan 13.355 (katılım %77,6) · Geçerli 12.820 · Geçersiz 535
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.724 | %60,3 |
| Selahattin Demirtaş | 3.880 | %30,3 |
| Muharrem İnce | 946 | %7,4 |
| Meral Akşener | 125 | %1,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 123 | %1,0 |
| Doğu Perinçek | 22 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acar Köyü | 1 | 304 | %105,6 | Selahattin Demirtaş | %75,5 |
| Aykut Ozan Mah. | 2 | 393 | %74,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Aşağı Mah. | 3 | 1.071 | %68,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,8 |
| Balbaşı Köyü | 1 | 83 | %89,2 | Selahattin Demirtaş | %85,9 |
| Bayramlar Köyü | 1 | 172 | %44,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Beşevler Mah. | 1 | 98 | %68,4 | Selahattin Demirtaş | %50,0 |
| Boğazkapı Köyü | 1 | 177 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Cevizli Köyü | 1 | 129 | %100,0 | Selahattin Demirtaş | %82,7 |
| Dağçatı Köyü | 1 | 211 | %64,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Demetevler Mah. | 1 | 144 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,8 |
| Dereköy | 2 | 505 | %65,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,1 |
| Derince Köyü | 1 | 293 | %72,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Dumlupınar Mah. | 1 | 140 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Dörtbölük Köyü | 2 | 433 | %69,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Dikbayır Köyü | 1 | 98 | %66,3 | Selahattin Demirtaş | %66,1 |
| Emek Mah. | 1 | 299 | %72,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Erdemli Mah. | 1 | 96 | %96,9 | Selahattin Demirtaş | %68,5 |
| Ergünü Köyü | 1 | 228 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Erikli Köyü | 1 | 96 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Gençler Köyü | 1 | 166 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Geçitli Köyü | 1 | 282 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Gürgenli Köyü | 1 | 305 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Gürpınar Mah. | 1 | 290 | %84,8 | Selahattin Demirtaş | %68,4 |
| Güvercinlik Köyü | 1 | 27 | %133,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Haydar Mah. | 1 | 146 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Heybeli Köyü | 1 | 317 | %101,0 | Selahattin Demirtaş | %70,8 |
| Kaleyolu Köyü | 1 | 309 | %64,4 | Selahattin Demirtaş | %54,6 |
| Karameşe Köyü | 1 | 186 | %105,4 | Selahattin Demirtaş | %81,5 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 104 | %78,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 114 | %100,9 | Selahattin Demirtaş | %74,3 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 100 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Kayadüzü Köyü | 1 | 236 | %69,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Kaşyayla Köyü | 1 | 251 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Kınalı Köyü | 1 | 65 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Kurtuluş Mah. | 1 | 77 | %87,0 | Selahattin Demirtaş | %71,6 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 88 | %103,4 | Selahattin Demirtaş | %75,0 |
| Kilis Köyü | 1 | 80 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Mehmet Akif Mah. | 1 | 186 | %76,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Meşeli Köyü | 1 | 122 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Orta Mah. | 3 | 933 | %64,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 168 | %91,1 | Selahattin Demirtaş | %55,0 |
| Sarıyayla Köyü | 1 | 305 | %70,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Sevek Mah. | 1 | 176 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,6 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 71 | %73,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Taşyuva Köyü | 1 | 186 | %70,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Tekevler Mah. | 1 | 358 | %89,7 | Selahattin Demirtaş | %75,9 |
| Tekinler Mah. | 1 | 230 | %68,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Topluca Köyü | 1 | 94 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Turnalı Köyü | 1 | 145 | %72,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Umurlu Köyü | 2 | 523 | %92,0 | Selahattin Demirtaş | %74,5 |
| Yaylatepe Mah. | 2 | 433 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Yeni Mah. | 1 | 327 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Yeniköy | 1 | 174 | %95,4 | Selahattin Demirtaş | %92,6 |
| Yeşilevler Mah. | 1 | 99 | %87,9 | Selahattin Demirtaş | %67,5 |
| Yeşiller Mah. | 1 | 126 | %69,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Yeşilova Mah. | 1 | 242 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 87 | %85,1 | Selahattin Demirtaş | %67,1 |
| Yıldız Mah. | 2 | 458 | %73,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 307 | %64,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Yukarı Mah. | 1 | 99 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Yuvalar Köyü | 1 | 323 | %78,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Yücebağ-Aydınlık Mah. | 1 | 298 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Yücebağ-Barış Mah. | 1 | 142 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Yücebağ-Binekli Mah. | 1 | 99 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Yücebağ-Günlüce Mah. | 1 | 82 | %91,5 | Selahattin Demirtaş | %52,1 |
| Yücebağ-Karşıyaka Mah. | 1 | 108 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Yücebağ-Koçkaya Mah. | 1 | 282 | %73,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Yücebağ-Tepe Mah. | 1 | 175 | %73,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Yücebağ-Yıldız Mah. | 1 | 138 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Yürekli Köyü | 1 | 70 | %75,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Yiğitler Köyü | 1 | 119 | %74,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Zafer Mah. | 1 | 212 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,8 |
| Çakırpınar Köyü | 1 | 304 | %66,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |
| Çalışırlar Köyü | 1 | 181 | %66,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 109 | %74,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Çağlı Köyü | 1 | 115 | %91,3 | Selahattin Demirtaş | %59,4 |
| Çınarlı Köyü | 1 | 101 | %51,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Örenağıl Köyü | 1 | 228 | %61,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| İncesu Köyü | 1 | 122 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Şirinevler Mah. | 1 | 36 | %122,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |