Beşiri · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBeşiri ilçesi
%62,7
Selahattin Demirtaş birinci
14.161 geçerli oy · katılım %87,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Beşiri ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Selahattin Demirtaş %62,7 ile birinci; 14.161 geçerli oy, katılım %87,0.
Beşiri
Kayıtlı seçmen 16.935 · Oy kullanan 14.733 (katılım %87,0) · Geçerli 14.161 · Geçersiz 572
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Selahattin Demirtaş | 8.884 | %62,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.703 | %33,2 |
| Muharrem İnce | 375 | %2,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 104 | %0,7 |
| Meral Akşener | 84 | %0,6 |
| Doğu Perinçek | 11 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alaca Köyü | 1 | 244 | %79,9 | Selahattin Demirtaş | %72,3 |
| Asmadere Köyü | 1 | 313 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Atbağı Köyü | 1 | 130 | %91,5 | Selahattin Demirtaş | %84,6 |
| Ayrancı Köyü | 1 | 179 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Bahçeli Köyü | 2 | 333 | %94,3 | Selahattin Demirtaş | %70,8 |
| Bağdu Mah. | 3 | 913 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Başarı Köyü | 1 | 39 | %94,9 | Selahattin Demirtaş | %75,0 |
| Behrem Yoğun Mah. | 4 | 1.173 | %86,5 | Selahattin Demirtaş | %66,0 |
| Beyçayırı Köyü | 1 | 366 | %94,0 | Selahattin Demirtaş | %58,8 |
| Beşpınar Köyü | 2 | 753 | %53,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Bilek Köyü | 1 | 203 | %89,7 | Selahattin Demirtaş | %73,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 402 | %96,0 | Selahattin Demirtaş | %93,1 |
| Danalı Köyü | 1 | 393 | %88,6 | Selahattin Demirtaş | %68,3 |
| Dayılar Köyü | 1 | 146 | %90,4 | Selahattin Demirtaş | %74,8 |
| Dağyolu Köyü | 1 | 131 | %90,1 | Selahattin Demirtaş | %46,2 |
| Deveboynu Köyü | 1 | 87 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Değirmenüstü Köyü | 1 | 229 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Doğankavak Köyü | 3 | 812 | %87,6 | Selahattin Demirtaş | %55,3 |
| Doğanpazarı Köyü | 1 | 36 | %116,7 | Selahattin Demirtaş | %51,3 |
| Durucak Köyü | 2 | 472 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Esence Köyü | 1 | 193 | %95,3 | Selahattin Demirtaş | %78,7 |
| Eskihamur Köyü | 1 | 400 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 |
| Güvercinlik Köyü | 1 | 32 | %106,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Ilıca Köyü | 1 | 172 | %87,8 | Selahattin Demirtaş | %54,1 |
| Işıkveren Köyü | 1 | 75 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,6 |
| Karatepe Köyü | 1 | 55 | %101,8 | Selahattin Demirtaş | %55,4 |
| Kayatepe Köyü | 1 | 122 | %89,3 | Selahattin Demirtaş | %86,5 |
| Kaşüstü Köyü | 1 | 36 | %119,4 | Selahattin Demirtaş | %62,8 |
| Kobin Mah. | 3 | 1.094 | %83,6 | Selahattin Demirtaş | %67,2 |
| Kumgeçit Köyü | 1 | 34 | %64,7 | Selahattin Demirtaş | %86,4 |
| Kumçay Köyü | 1 | 124 | %73,4 | Selahattin Demirtaş | %58,2 |
| Kurukavak Köyü | 1 | 59 | %86,4 | Selahattin Demirtaş | %52,2 |
| Kuşçukuru Köyü | 1 | 77 | %92,2 | Selahattin Demirtaş | %57,8 |
| Kütüklü Köyü | 1 | 92 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Mehmet Yatkın Mah. | 3 | 956 | %86,0 | Selahattin Demirtaş | %59,7 |
| Otluca Köyü | 1 | 147 | %91,2 | Selahattin Demirtaş | %76,9 |
| Oğuz Köyü | 1 | 237 | %83,5 | Selahattin Demirtaş | %61,9 |
| Samanlı Köyü | 1 | 147 | %89,1 | Selahattin Demirtaş | %73,1 |
| Tekağaç Köyü | 1 | 237 | %84,8 | Selahattin Demirtaş | %63,5 |
| Tepecik Köyü | 1 | 97 | %80,4 | Selahattin Demirtaş | %85,1 |
| Uğurca Köyü | 1 | 20 | %105,0 | Selahattin Demirtaş | %52,4 |
| Yakacık Köyü | 1 | 42 | %102,4 | Selahattin Demirtaş | %57,1 |
| Yalınca Köyü | 1 | 30 | %113,3 | Selahattin Demirtaş | %84,9 |
| Yalınkavak Köyü | 1 | 168 | %83,9 | Selahattin Demirtaş | %56,5 |
| Yarımtaş Köyü | 1 | 102 | %97,1 | Selahattin Demirtaş | %79,4 |
| Yazıhan Köyü | 1 | 86 | %102,3 | Selahattin Demirtaş | %56,3 |
| Yenipınar Köyü | 2 | 744 | %89,0 | Selahattin Demirtaş | %91,7 |
| Yeniyol Köyü | 1 | 100 | %86,0 | Selahattin Demirtaş | %84,7 |
| Yeşiloba Köyü | 1 | 82 | %85,4 | Selahattin Demirtaş | %88,4 |
| Yolkonak Köyü | 1 | 54 | %87,0 | Selahattin Demirtaş | %51,1 |
| Yontukyazı Köyü | 1 | 352 | %91,5 | Selahattin Demirtaş | %75,0 |
| Çakıllı Köyü | 1 | 91 | %85,7 | Selahattin Demirtaş | %74,0 |
| Çavuşbayırı Köyü | 1 | 13 | %123,1 | Selahattin Demirtaş | %53,3 |
| Çığırlı Köyü | 1 | 76 | %94,7 | Selahattin Demirtaş | %70,8 |
| Örmegöze Köyü | 1 | 202 | %92,1 | Selahattin Demirtaş | %58,1 |
| Üçkuyular Köyü | 1 | 21 | %100,0 | Selahattin Demirtaş | %57,1 |
| İkiköprü-Karaduman Mah. | 1 | 287 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,5 |
| İkiköprü-Kıyanç Mah. | 3 | 790 | %91,3 | Selahattin Demirtaş | %75,4 |
| İkiköprü-Turgut Özal Mah. | 3 | 890 | %93,4 | Selahattin Demirtaş | %78,8 |
| İkiyaka Köyü | 1 | 75 | %104,0 | Selahattin Demirtaş | %87,2 |
| İnpınar Köyü | 1 | 137 | %94,2 | Selahattin Demirtaş | %77,4 |
| Şehit Nihat Özcan Mah. | 3 | 833 | %84,0 | Selahattin Demirtaş | %48,8 |