Amasra · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAmasra ilçesi
%46,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
9.687 geçerli oy · katılım %88,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Amasra ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %46,9 ile birinci; 9687 geçerli oy, katılım %88,6.
Amasra
Kayıtlı seçmen 11.459 · Oy kullanan 10.153 (katılım %88,6) · Geçerli 9.687 · Geçersiz 466
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.540 | %46,9 |
| Muharrem İnce | 4.180 | %43,2 |
| Meral Akşener | 742 | %7,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 120 | %1,2 |
| Selahattin Demirtaş | 61 | %0,6 |
| Doğu Perinçek | 44 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acarlar Köyü | 1 | 120 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Ahatlar Köyü | 1 | 260 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Akkonak Köyü | 1 | 107 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Aliobası Köyü | 1 | 229 | %86,5 | Muharrem İnce | %48,7 |
| Bostanlar Köyü | 1 | 108 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Boztepe Mah. | 1 | 207 | %89,4 | Muharrem İnce | %68,7 |
| Cumayanı Köyü | 1 | 153 | %94,1 | Muharrem İnce | %58,5 |
| Esenler Köyü | 1 | 169 | %68,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,2 |
| Fatih Mah. | 3 | 792 | %90,4 | Muharrem İnce | %60,3 |
| Gömü Köyü | 2 | 404 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 |
| Göçkün Köyü | 1 | 107 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Göçkündemirci Köyü | 1 | 205 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Hatipler Köyü | 1 | 76 | %85,5 | Muharrem İnce | %47,5 |
| Kalaycı Köyü | 1 | 139 | %93,5 | Muharrem İnce | %46,0 |
| Kaleiçi Mah. | 1 | 224 | %83,9 | Muharrem İnce | %67,8 |
| Kaleşah Mah. | 4 | 1.187 | %89,2 | Muharrem İnce | %58,1 |
| Karakaçak Köyü | 1 | 252 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Kazpınarı Köyü | 2 | 420 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Kocaköy | 2 | 420 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Kum Mah. | 7 | 2.440 | %87,6 | Muharrem İnce | %57,7 |
| Makaracı Köyü | 2 | 441 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Saraydüzü Köyü | 1 | 322 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Tarlaağzı Köyü | 1 | 281 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Topallar Köyü | 1 | 61 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Topderesi Köyü | 1 | 140 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Yahyayazıcılar Köyü | 1 | 253 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Yukarısal Köyü | 1 | 245 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Çakrazboz Köyü | 1 | 150 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,1 |
| Çakrazova Köyü | 1 | 139 | %88,5 | Muharrem İnce | %66,7 |
| Çakrazşeyhler Köyü | 1 | 283 | %91,9 | Muharrem İnce | %63,0 |
| Çanakçılar Köyü | 1 | 340 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| İnciğez Köyü | 1 | 193 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| İnpiri Köyü | 1 | 147 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Şenyurt Köyü | 1 | 184 | %84,8 | Muharrem İnce | %55,4 |
| Şükürler Köyü | 1 | 261 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |