Susurluk · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSusurluk ilçesi
%45,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
27.314 geçerli oy · katılım %89,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Susurluk ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %45,9 ile birinci; 27.314 geçerli oy, katılım %89,8.
Susurluk
Kayıtlı seçmen 31.196 · Oy kullanan 28.022 (katılım %89,8) · Geçerli 27.314 · Geçersiz 708
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12.536 | %45,9 |
| Muharrem İnce | 10.859 | %39,8 |
| Meral Akşener | 3.483 | %12,8 |
| Selahattin Demirtaş | 202 | %0,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 179 | %0,7 |
| Doğu Perinçek | 55 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alibey Mah. | 1 | 123 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Asmalıdere Mah. | 1 | 77 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Aziziye Mah. | 1 | 49 | %59,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,6 |
| Babaköy Mah. | 1 | 326 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Balıklıdere Mah. | 1 | 270 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,5 |
| Beyköy Mah. | 1 | 220 | %90,0 | Muharrem İnce | %48,2 |
| Bozen Mah. | 1 | 345 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Burhaniye Mah. | 6 | 2.118 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,9 |
| Buzağılık Mah. | 1 | 234 | %94,4 | Muharrem İnce | %48,4 |
| Danaveli Mah. | 2 | 417 | %96,4 | Muharrem İnce | %91,4 |
| Demirkapı Mah. | 2 | 382 | %87,4 | Muharrem İnce | %52,5 |
| Dereköy Mah. | 2 | 632 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,7 |
| Duman Mah. | 1 | 55 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Ekinlik Mah. | 1 | 53 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Eminpınarı Mah. | 1 | 102 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,2 |
| Göbel Mah. | 5 | 1.546 | %92,4 | Muharrem İnce | %47,0 |
| Gökçeağaç Mah. | 1 | 181 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Gökçedere Mah. | 1 | 153 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Günaydın Mah. | 1 | 203 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,5 |
| Gürece Mah. | 1 | 285 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Han Mah. | 8 | 2.678 | %90,9 | Muharrem İnce | %48,0 |
| Ilıcaboğazı Mah. | 1 | 149 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Kalfaköy Mah. | 1 | 68 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Karaköy Mah. | 2 | 460 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Karapürçek Mah. | 4 | 1.287 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Karşıyaka Mah. | 6 | 2.004 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Kayalıdere Mah. | 1 | 48 | %102,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Kayıkçı Mah. | 1 | 219 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,7 |
| Kepekler Mah. | 1 | 92 | %84,8 | Muharrem İnce | %41,6 |
| Kışla Mah. | 5 | 1.682 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 |
| Kocapınar Mah. | 1 | 94 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,4 |
| Kulat Mah. | 1 | 79 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,7 |
| Kurucaoluk Mah. | 1 | 147 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Kiraz Mah. | 1 | 93 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Muradiye Mah. | 2 | 524 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Odalıdam Mah. | 1 | 58 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Okçugöl Mah. | 1 | 140 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 |
| Orta Mah. | 4 | 1.157 | %88,5 | Muharrem İnce | %44,4 |
| Paşaköy Mah. | 1 | 117 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,6 |
| Reşadiye Mah. | 2 | 412 | %92,0 | Muharrem İnce | %51,2 |
| Sultançayır Mah. | 1 | 153 | %94,8 | Muharrem İnce | %47,1 |
| Sultaniye Mah. | 5 | 1.628 | %76,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,5 |
| Söve Mah. | 2 | 434 | %93,3 | Muharrem İnce | %58,0 |
| Söğütçayır Mah. | 2 | 473 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Sülecek Mah. | 1 | 63 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Yahyaköy Mah. | 1 | 185 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,0 |
| Yaylaçayır Mah. | 1 | 283 | %90,5 | Muharrem İnce | %70,6 |
| Yağcı Mah. | 1 | 163 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,2 |
| Yeni Mah. | 20 | 7.072 | %89,0 | Muharrem İnce | %45,1 |
| Yıldız Mah. | 2 | 419 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,6 |
| Ömerköy Mah. | 1 | 261 | %91,2 | Muharrem İnce | %53,5 |
| Ümiteli Mah. | 2 | 399 | %92,5 | Muharrem İnce | %71,8 |
| İclaliye Mah. | 1 | 70 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Şeker Mah. | 1 | 314 | %84,1 | Muharrem İnce | %49,0 |