İvrindi · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimiİvrindi ilçesi
%63,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
23.923 geçerli oy · katılım %94,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İvrindi ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %63,4 ile birinci; 23.923 geçerli oy, katılım %94,1.
İvrindi
Kayıtlı seçmen 26.309 · Oy kullanan 24.749 (katılım %94,1) · Geçerli 23.923 · Geçersiz 826
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 15.165 | %63,4 |
| Muharrem İnce | 5.449 | %22,8 |
| Meral Akşener | 2.923 | %12,2 |
| Temel Karamollaoğlu | 166 | %0,7 |
| Selahattin Demirtaş | 122 | %0,5 |
| Doğu Perinçek | 98 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 7Eylül Mah. | 3 | 949 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Akçal Mah. | 1 | 155 | %100,0 | Muharrem İnce | %58,7 |
| Ayaklı Mah. | 1 | 300 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Aşağıkaleoba Mah. | 1 | 177 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Bedrettin Mah. | 5 | 1.898 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Bozören Mah. | 3 | 995 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Büyükfındık Mah. | 2 | 484 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Büyükılıca Mah. | 1 | 210 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Büyükyenice Mah. | 4 | 1.448 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Demirciler Mah. | 1 | 183 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Değirmenbaşı Mah. | 2 | 458 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Döşeme Mah. | 1 | 139 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Erdel Mah. | 2 | 204 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Eriklikömürcü Mah. | 1 | 79 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Evciler Mah. | 2 | 498 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Gebeçınar Mah. | 1 | 256 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 |
| Geçmiş Mah. | 2 | 388 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Gökçeler Mah. | 1 | 292 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Gökçeyazı Mah. | 3 | 1.061 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Gömeniç Mah. | 1 | 153 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Gözlüçayır Mah. | 2 | 196 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| Gümeli Mah. | 2 | 545 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Hacıahmetler Mah. | 1 | 161 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Haydar Mah. | 1 | 215 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Hüseyinbeyobası Mah. | 1 | 218 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Ilıcakpınar Mah. | 1 | 57 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Karaçepiş Mah. | 2 | 586 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Kayapa Mah. | 3 | 775 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Kaşağıl Mah. | 1 | 224 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,6 |
| Kılcılar Mah. | 1 | 102 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Kına Mah. | 1 | 98 | %101,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Kınık Mah. | 1 | 335 | %96,1 | Muharrem İnce | %43,7 |
| Kıpıklar Mah. | 1 | 169 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Kışladere Mah. | 1 | 223 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Kocaeli Mah. | 2 | 474 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Kocaoba Mah. | 1 | 212 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Korucu Mah. | 2 | 699 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,7 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.296 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,9 |
| Kuşdere Mah. | 1 | 189 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Küçükfındık Mah. | 1 | 153 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| Küçükılıca Mah. | 1 | 143 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Küçükyenice Mah. | 2 | 487 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Kiraz Ören Mah. | 2 | 418 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Mallıca Mah. | 2 | 386 | %99,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Okçular Mah. | 2 | 403 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Osmanköy Mah. | 1 | 239 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Osmanlar Mah. | 2 | 387 | %93,5 | Muharrem İnce | %59,3 |
| Pelitören Mah. | 1 | 138 | %99,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Sakarya Mah. | 3 | 877 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Sarıca Mah. | 1 | 111 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Sarıpınar Mah. | 1 | 188 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Sofular Mah. | 2 | 333 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Soğanbükü Mah. | 2 | 722 | %91,8 | Muharrem İnce | %90,1 |
| Susuzyayla Mah. | 1 | 240 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Taşdibi Mah. | 1 | 108 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Topuzlar Mah. | 2 | 428 | %92,1 | Muharrem İnce | %54,2 |
| Yaren Mah. | 1 | 124 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Yağlılar Mah. | 2 | 739 | %96,6 | Muharrem İnce | %70,2 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 125 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,3 |
| Yukarıkaleoba Mah. | 1 | 94 | %101,1 | Muharrem İnce | %51,1 |
| Yürekli Mah. | 2 | 458 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Çarkacı Mah. | 1 | 245 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,2 |
| Çatalan Mah. | 1 | 213 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Çelimler Mah. | 1 | 228 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Çobanlar Mah. | 1 | 305 | %94,4 | Muharrem İnce | %57,1 |
| Çukurlar Mah. | 1 | 299 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Çukuroba Mah. | 1 | 188 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 244 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| İkizce Mah. | 1 | 185 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |