Bandırma · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBandırma ilçesi
%46,5
Muharrem İnce birinci
101.438 geçerli oy · katılım %89,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bandırma ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %46,5 ile birinci; 101.438 geçerli oy, katılım %89,4.
Bandırma
Kayıtlı seçmen 115.312 · Oy kullanan 103.123 (katılım %89,4) · Geçerli 101.438 · Geçersiz 1.685
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 47.142 | %46,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 39.761 | %39,2 |
| Meral Akşener | 10.797 | %10,6 |
| Selahattin Demirtaş | 2.749 | %2,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 779 | %0,8 |
| Doğu Perinçek | 210 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 100.Yıl Mah. | 25 | 9.050 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| 17 Eylül Mah. | 34 | 12.045 | %88,7 | Muharrem İnce | %45,7 |
| 600 Evler Mah. | 13 | 4.442 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 |
| Aksakal Mah. | 4 | 822 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Akçapınar Mah. | 1 | 350 | %94,0 | Muharrem İnce | %57,5 |
| Ayyıldız Mah. | 5 | 1.710 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 |
| Bentbaşı Mah. | 6 | 2.277 | %89,7 | Muharrem İnce | %47,1 |
| Bereketli Mah. | 2 | 461 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Beyköy Mah. | 1 | 89 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,2 |
| Bezirci Mah. | 1 | 208 | %93,3 | Muharrem İnce | %67,2 |
| Dedeoba Mah. | 1 | 355 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Dere Mah. | 4 | 1.144 | %86,9 | Muharrem İnce | %57,9 |
| Doğa Mah. | 2 | 501 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,2 |
| Doğanpınar Mah. | 2 | 256 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Doğruca Mah. | 2 | 605 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Dutliman Mah. | 1 | 89 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Edincik Mah. | 11 | 3.791 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,4 |
| Emre Mah. | 1 | 166 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,2 |
| Ergili Mah. | 1 | 309 | %86,7 | Muharrem İnce | %43,1 |
| Erikli Mah. | 2 | 394 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Eskiziraatli Mah. | 1 | 143 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Gölyaka Mah. | 1 | 217 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Günaydın Mah. | 5 | 1.755 | %84,5 | Muharrem İnce | %61,1 |
| Hacı Yusuf Mah. | 21 | 7.654 | %88,1 | Muharrem İnce | %59,2 |
| Haydar Çavuş Mah. | 3 | 1.080 | %86,3 | Muharrem İnce | %56,0 |
| Hıdırköy Mah. | 1 | 86 | %88,4 | Muharrem İnce | %55,3 |
| Kayacık Mah. | 8 | 2.786 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,5 |
| Kuşcenneti Mah. | 2 | 457 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,5 |
| Külefli Mah. | 1 | 326 | %94,2 | Muharrem İnce | %49,7 |
| Kirazlı Mah. | 1 | 108 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Levent Mah. | 10 | 3.776 | %89,0 | Muharrem İnce | %51,9 |
| Mahbubeler Mah. | 1 | 114 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,5 |
| Misakça Mah. | 1 | 371 | %89,2 | Muharrem İnce | %46,8 |
| Orhaniye Mah. | 1 | 213 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Paşabayır Mah. | 32 | 11.494 | %89,3 | Muharrem İnce | %51,8 |
| Paşakent Mah. | 15 | 5.478 | %91,8 | Muharrem İnce | %63,1 |
| Paşakonak Mah. | 19 | 6.977 | %90,1 | Muharrem İnce | %60,4 |
| Paşamescit Mah. | 5 | 1.674 | %84,5 | Muharrem İnce | %50,7 |
| Sahil Yenice Mah. | 2 | 491 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Sunullah Mah. | 27 | 9.921 | %88,7 | Muharrem İnce | %47,9 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.732 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,4 |
| Yenisığırcı Mah. | 1 | 220 | %87,7 | Muharrem İnce | %59,5 |
| Yeniyenice Mah. | 2 | 544 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,8 |
| Yeniziraatli Mah. | 1 | 136 | %93,4 | Muharrem İnce | %46,0 |
| Yeşilçomlu Mah. | 1 | 379 | %91,0 | Muharrem İnce | %44,3 |
| Çakılköy Mah. | 1 | 263 | %90,9 | Muharrem İnce | %54,7 |
| Çalışkanlar Mah. | 1 | 234 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,1 |
| Çarıkköy Mah. | 1 | 137 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Çepni Mah. | 1 | 189 | %91,0 | Muharrem İnce | %75,2 |
| Çınarlı Mah. | 12 | 4.474 | %88,5 | Muharrem İnce | %47,8 |
| Çinge Mah. | 1 | 42 | %104,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %38,6 |
| Ömerli Mah. | 5 | 1.362 | %88,0 | Muharrem İnce | %42,8 |
| İhsaniye Mah. | 31 | 11.268 | %89,4 | Muharrem İnce | %48,5 |
| Şirinçavuş Mah. | 1 | 147 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,6 |