Söke · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSöke ilçesi
%47,1
Muharrem İnce birinci
77.066 geçerli oy · katılım %88,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Söke ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %47,1 ile birinci; 77.066 geçerli oy, katılım %88,3.
Söke
Kayıtlı seçmen 89.310 · Oy kullanan 78.860 (katılım %88,3) · Geçerli 77.066 · Geçersiz 1.794
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 36.271 | %47,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 25.415 | %33,0 |
| Meral Akşener | 7.632 | %9,9 |
| Selahattin Demirtaş | 7.244 | %9,4 |
| Temel Karamollaoğlu | 276 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 228 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçakaya Mah. | 1 | 225 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Akçakonak Mah. | 4 | 1.186 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %37,7 |
| Argavlı Mah. | 1 | 198 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Arslanyaylası Mah. | 1 | 121 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Atatürk Mah. | 23 | 8.262 | %90,2 | Muharrem İnce | %58,7 |
| Atburgazı Mah. | 4 | 1.295 | %89,9 | Muharrem İnce | %37,9 |
| Avcılar Mah. | 1 | 193 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Avşar Mah. | 1 | 369 | %91,1 | Muharrem İnce | %70,5 |
| Ağaçlı Mah. | 1 | 368 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,9 |
| Bayırdamı Mah. | 1 | 60 | %96,7 | Muharrem İnce | %56,1 |
| Bağarası Mah. | 13 | 4.778 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Burunköy Mah. | 2 | 603 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 18 | 6.125 | %89,7 | Muharrem İnce | %53,5 |
| Demirçay Mah. | 1 | 222 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Doğanbey Mah. | 2 | 545 | %92,8 | Muharrem İnce | %75,3 |
| Fevzipaşa Mah. | 15 | 4.974 | %86,9 | Muharrem İnce | %46,2 |
| Gölbent Mah. | 1 | 170 | %94,1 | Muharrem İnce | %48,4 |
| Güllübahçe Mah. | 4 | 1.290 | %89,4 | Muharrem İnce | %62,0 |
| Güneyyaka Mah. | 1 | 55 | %98,2 | Muharrem İnce | %86,8 |
| Güzeltepe Mah. | 1 | 108 | %91,7 | Muharrem İnce | %93,7 |
| Karaatlı Mah. | 1 | 63 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Karacahayıt Mah. | 2 | 518 | %89,4 | Muharrem İnce | %51,1 |
| Karakaya Mah. | 1 | 207 | %70,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Kaygıllı Mah. | 1 | 252 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Kemalpaşa Mah. | 9 | 2.979 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %36,9 |
| Konak Mah. | 22 | 7.893 | %88,3 | Muharrem İnce | %55,1 |
| Köprüalan Mah. | 1 | 80 | %82,5 | Muharrem İnce | %39,1 |
| Kisir Mah. | 1 | 261 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,0 |
| Nalbantlar Mah. | 1 | 201 | %85,6 | Muharrem İnce | %52,9 |
| Pamukçular Mah. | 1 | 106 | %96,2 | Muharrem İnce | %57,6 |
| Sarıkemer Mah. | 5 | 1.642 | %86,4 | Muharrem İnce | %37,0 |
| Savuca Mah. | 14 | 4.851 | %87,6 | Selahattin Demirtaş | %42,3 |
| Sayrakçı Mah. | 1 | 79 | %92,4 | Muharrem İnce | %50,7 |
| Sazlı Mah. | 10 | 3.388 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %39,1 |
| Serçin Mah. | 2 | 577 | %90,0 | Muharrem İnce | %65,1 |
| Sofular Mah. | 1 | 134 | %95,5 | Muharrem İnce | %81,9 |
| Tuzburgazı Mah. | 2 | 615 | %93,2 | Muharrem İnce | %47,5 |
| Yamaç Mah. | 1 | 118 | %94,9 | Muharrem İnce | %56,5 |
| Yenicamii Mah. | 31 | 10.655 | %90,1 | Muharrem İnce | %54,7 |
| Yenidoğan Mah. | 12 | 4.056 | %89,6 | Muharrem İnce | %45,6 |
| Yenikent Mah. | 19 | 6.392 | %87,1 | Muharrem İnce | %56,9 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 469 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,4 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 260 | %93,9 | Muharrem İnce | %47,3 |
| Yuvaca Mah. | 2 | 437 | %82,2 | Muharrem İnce | %48,6 |
| Çalıköy Mah. | 1 | 143 | %93,7 | Muharrem İnce | %51,5 |
| Çalışlı Mah. | 2 | 576 | %87,7 | Muharrem İnce | %39,9 |
| Çavdar Mah. | 2 | 750 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Çeltikçi Mah. | 30 | 10.156 | %88,8 | Muharrem İnce | %51,6 |
| Özbaşı Mah. | 1 | 305 | %87,9 | Muharrem İnce | %44,7 |