Kuyucak · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKuyucak ilçesi
%45,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
18.607 geçerli oy · katılım %90,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kuyucak ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %45,2 ile birinci; 18.607 geçerli oy, katılım %90,6.
Kuyucak
Kayıtlı seçmen 21.467 · Oy kullanan 19.439 (katılım %90,6) · Geçerli 18.607 · Geçersiz 832
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.403 | %45,2 |
| Muharrem İnce | 7.333 | %39,4 |
| Meral Akşener | 2.593 | %13,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 99 | %0,5 |
| Doğu Perinçek | 92 | %0,5 |
| Selahattin Demirtaş | 87 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksaz Mah. | 1 | 309 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,2 |
| Aydınoğlu Mah. | 3 | 836 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,6 |
| Azizabat Mah. | 2 | 385 | %91,4 | Muharrem İnce | %55,0 |
| Başaran Mah. | 3 | 1.001 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,2 |
| Belenova Mah. | 1 | 155 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Beşeylül (MERKEZ) Mah. | 1 | 342 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,1 |
| Beşeylül Mah. | 3 | 1.091 | %91,8 | Muharrem İnce | %45,1 |
| Bucakköy Mah. | 1 | 324 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 659 | %90,7 | Muharrem İnce | %50,5 |
| Dereköy Mah. | 1 | 64 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Fatih Mah. | 2 | 707 | %93,9 | Muharrem İnce | %44,0 |
| Gencelli Mah. | 2 | 698 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,6 |
| Gencellidere Mah. | 2 | 549 | %92,2 | Muharrem İnce | %44,2 |
| Horsunlu Mah. | 5 | 1.897 | %87,4 | Muharrem İnce | %44,2 |
| Karapınar Mah. | 2 | 467 | %91,7 | Muharrem İnce | %47,4 |
| Kayran Mah. | 2 | 619 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,8 |
| Kurtuluş (HORSUNLU) Mah. | 4 | 1.170 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 |
| Kurtuluş Mah. | 2 | 738 | %90,5 | Muharrem İnce | %47,7 |
| Musakolu Mah. | 1 | 202 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,3 |
| Mustafapaşa Mah. | 1 | 258 | %96,5 | Muharrem İnce | %45,8 |
| Ovacık Mah. | 1 | 212 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Pamucak Mah. | 1 | 96 | %101,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Pamukören Mah. | 6 | 2.237 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,8 |
| Sarıcaova Mah. | 1 | 311 | %89,4 | Muharrem İnce | %92,6 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 346 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Yakuppaşa Mah. | 1 | 344 | %90,4 | Muharrem İnce | %41,1 |
| Yamalak Mah. | 4 | 1.372 | %89,7 | Muharrem İnce | %48,3 |
| Yaylalı Mah. | 1 | 206 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.379 | %92,2 | Muharrem İnce | %46,6 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 277 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Yukarıyakacık Mah. | 1 | 333 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Yöre Mah. | 2 | 584 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Çamdibi Mah. | 1 | 365 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 |
| Çobanisa Mah. | 3 | 809 | %94,1 | Muharrem İnce | %53,0 |
| Ören Mah. | 1 | 64 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| İğdecik Mah. | 1 | 61 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |