Koçarlı · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKoçarlı ilçesi
%53,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
16.008 geçerli oy · katılım %91,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Koçarlı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %53,5 ile birinci; 16.008 geçerli oy, katılım %91,4.
Koçarlı
Kayıtlı seçmen 18.070 · Oy kullanan 16.508 (katılım %91,4) · Geçerli 16.008 · Geçersiz 500
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.564 | %53,5 |
| Muharrem İnce | 5.727 | %35,8 |
| Meral Akşener | 1.409 | %8,8 |
| Selahattin Demirtaş | 216 | %1,4 |
| Temel Karamollaoğlu | 56 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 36 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adnan Menderes Mah. | 3 | 1.091 | %93,2 | Muharrem İnce | %48,6 |
| Akmescit Mah. | 1 | 244 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Atatürk Mah. | 1 | 256 | %99,2 | Muharrem İnce | %74,4 |
| Bağarcık Mah. | 1 | 113 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Bağcılar Mah. | 2 | 424 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Bıyıklı Mah. | 3 | 1.031 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Boydere Mah. | 1 | 155 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Boğaziçi Mah. | 1 | 160 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Büyükdere Mah. | 2 | 409 | %92,4 | Muharrem İnce | %55,9 |
| Birci Mah. | 1 | 163 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Cincin Mah. | 2 | 638 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 |
| Dedeköy Mah. | 2 | 496 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Dereköy Mah. | 1 | 117 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Esentepe Mah. | 2 | 602 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Evsekler Mah. | 1 | 109 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Gaffarlar Mah. | 1 | 249 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Gözkaya Mah. | 1 | 175 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,4 |
| Güdüşlü Mah. | 2 | 485 | %92,2 | Muharrem İnce | %51,1 |
| Gündoğan Mah. | 3 | 763 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 |
| Hacıhamzalar Mah. | 1 | 144 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Halilbeyli Mah. | 1 | 265 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,9 |
| Haydarlı Mah. | 2 | 508 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,0 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 95 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Karacaören Mah. | 1 | 154 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Karadut Mah. | 1 | 47 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Kasaplar Mah. | 1 | 367 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 |
| Kızılcabölük Mah. | 2 | 454 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Kızılkaya Mah. | 1 | 281 | %89,7 | Muharrem İnce | %56,7 |
| Kullar Mah. | 1 | 154 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Kuşlarbelen Mah. | 1 | 51 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Mersinbelen Mah. | 2 | 483 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Orhaniye Mah. | 1 | 128 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Orta Mah. | 3 | 1.035 | %91,7 | Muharrem İnce | %47,3 |
| Sapalan Mah. | 1 | 87 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Satılar Mah. | 1 | 351 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Sobuca Mah. | 1 | 283 | %88,3 | Muharrem İnce | %42,8 |
| Taşköy Mah. | 1 | 28 | %107,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Tekeli Mah. | 1 | 263 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Tığıllar Mah. | 1 | 59 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Timinciler Mah. | 1 | 111 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 |
| Yağcıdere Mah. | 1 | 130 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Yağhanlı Mah. | 1 | 136 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,5 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.372 | %90,9 | Muharrem İnce | %47,1 |
| Yeniköy Mah. | 3 | 953 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,6 |
| Zeytinköy Mah. | 1 | 115 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Çakırbeyli Mah. | 2 | 499 | %90,8 | Muharrem İnce | %45,7 |
| Çakmar Mah. | 1 | 275 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 |
| Çallı Mah. | 2 | 389 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Çeşmeköy Mah. | 1 | 188 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,4 |
| Çulhalar Mah. | 1 | 286 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Şahinciler Mah. | 1 | 234 | %91,0 | Muharrem İnce | %63,9 |
| Şenköy Mah. | 2 | 465 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |