Efeler · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiEfeler ilçesi
%44,0
Muharrem İnce birinci
182.935 geçerli oy · katılım %89,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Efeler ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %44,0 ile birinci; 182.935 geçerli oy, katılım %89,0.
Efeler
Kayıtlı seçmen 209.651 · Oy kullanan 186.663 (katılım %89,0) · Geçerli 182.935 · Geçersiz 3.728
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 80.507 | %44,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 69.045 | %37,7 |
| Meral Akşener | 20.572 | %11,3 |
| Selahattin Demirtaş | 11.466 | %6,3 |
| Temel Karamollaoğlu | 895 | %0,5 |
| Doğu Perinçek | 450 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adnan Menderes Mah. | 29 | 10.560 | %90,7 | Muharrem İnce | %50,2 |
| Alanlı Mah. | 2 | 446 | %96,0 | Muharrem İnce | %73,7 |
| Alatepe Mah. | 1 | 117 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Ambarcık Mah. | 1 | 162 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Armutlu Mah. | 1 | 368 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Ata Mah. | 17 | 5.980 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,4 |
| Aşağıkayacık Mah. | 1 | 355 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,5 |
| Bademli Mah. | 1 | 62 | %101,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %39,3 |
| Balıkköy Mah. | 1 | 106 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Baltaköy Mah. | 3 | 843 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,0 |
| Böcek Mah. | 1 | 154 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Cuma Mah. | 11 | 4.065 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 29 | 10.391 | %89,8 | Muharrem İnce | %59,5 |
| Dalama Bucağı Yeniköy Mah. | 3 | 1.029 | %63,7 | Muharrem İnce | %64,1 |
| Dalama Mah. | 4 | 1.364 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Danişment Mah. | 1 | 143 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Dağeymiri Mah. | 1 | 326 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Dereköy Mah. | 1 | 227 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,8 |
| Doğan Mah. | 1 | 305 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Efeler Mah. | 41 | 15.255 | %90,0 | Muharrem İnce | %51,4 |
| Emirdoğan Mah. | 1 | 319 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,3 |
| Eğrikavak Mah. | 3 | 1.023 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Fatih Mah. | 16 | 5.482 | %90,2 | Muharrem İnce | %44,6 |
| Gödrenli Mah. | 1 | 320 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Gölcük Mah. | 1 | 84 | %103,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Gölhisar Mah. | 2 | 604 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %38,0 |
| Gözpınar Mah. | 1 | 260 | %100,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Güzelhisar Mah. | 21 | 7.820 | %88,5 | Muharrem İnce | %52,6 |
| Girne Mah. | 46 | 17.091 | %89,8 | Muharrem İnce | %49,0 |
| Hasanefendi-Ramazan Paşa Mah. | 12 | 4.089 | %87,5 | Muharrem İnce | %52,9 |
| Horozköy Mah. | 1 | 116 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Ilıcabaşı Mah. | 3 | 1.091 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Işıklı Mah. | 4 | 1.484 | %91,2 | Muharrem İnce | %59,8 |
| Kadıköy Mah. | 4 | 1.146 | %94,7 | Muharrem İnce | %42,5 |
| Kalfaköy Mah. | 1 | 204 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |
| Karahayıt Mah. | 2 | 442 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Karaköy Mah. | 1 | 234 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Kardeşköy Mah. | 6 | 1.990 | %91,4 | Muharrem İnce | %47,2 |
| Kemer Mah. | 18 | 6.321 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,9 |
| Kenger Mah. | 1 | 198 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Kırıklar Mah. | 1 | 356 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Kızılcaköy Mah. | 3 | 864 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |
| Kocagür Mah. | 2 | 672 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Konuklu Mah. | 2 | 639 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Kozalaklı Mah. | 2 | 443 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,3 |
| Kuloğullar Mah. | 1 | 343 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Kurtuluş Mah. | 22 | 8.006 | %87,6 | Muharrem İnce | %56,6 |
| Kuyucular Mah. | 2 | 402 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Kuyulu Mah. | 3 | 985 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,1 |
| Köprülü-Veysipaşa Mah. | 9 | 2.963 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,4 |
| Merkez Bucağı Yeniköy Mah. | 4 | 1.152 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Mesudiye Mah. | 13 | 4.493 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,2 |
| Mesutlu Mah. | 1 | 222 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Meşrutiyet Mah. | 29 | 10.557 | %88,4 | Muharrem İnce | %49,4 |
| Musluca Mah. | 1 | 265 | %83,4 | Muharrem İnce | %54,4 |
| Mimar Sinan Mah. | 38 | 14.186 | %89,2 | Muharrem İnce | %52,9 |
| Orta Mah. | 13 | 4.595 | %81,3 | Muharrem İnce | %46,2 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 378 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Osman Yozgatlı Mah. | 30 | 10.753 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,7 |
| Ovaeymir Mah. | 12 | 4.279 | %85,3 | Selahattin Demirtaş | %47,6 |
| Pınardere Mah. | 2 | 482 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Savrandere Mah. | 1 | 322 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,0 |
| Serçeköy Mah. | 1 | 308 | %93,5 | Muharrem İnce | %55,3 |
| Sıralılar Mah. | 1 | 79 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Tepecik Mah. | 8 | 2.811 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,9 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 265 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Terziler Mah. | 2 | 523 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Umurlu Mah. | 25 | 8.482 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,6 |
| Yağcılar Mah. | 1 | 36 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Yedi Eylül Mah. | 25 | 9.282 | %90,4 | Muharrem İnce | %49,9 |
| Yılmazköy Mah. | 3 | 772 | %97,0 | Muharrem İnce | %84,3 |
| Yukarıkayacık Mah. | 1 | 350 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Zafer Mah. | 13 | 4.582 | %83,4 | Muharrem İnce | %44,7 |
| Zeybek Mah. | 11 | 4.133 | %89,7 | Muharrem İnce | %43,0 |
| Zeytinköy Mah. | 1 | 164 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Çayyüzü Mah. | 1 | 226 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Çeştepe Mah. | 13 | 4.408 | %90,5 | Muharrem İnce | %68,7 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 155 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| İlyasdere Mah. | 1 | 234 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| İmamköy Mah. | 3 | 894 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,1 |
| İstiklal Mah. | 4 | 1.269 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,3 |
| Şahnalı Mah. | 2 | 520 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Şevketiye Mah. | 1 | 225 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,5 |