Çine · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇine ilçesi
%43,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
34.810 geçerli oy · katılım %90,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çine ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %43,3 ile birinci; 34.810 geçerli oy, katılım %90,8.
Çine
Kayıtlı seçmen 40.019 · Oy kullanan 36.344 (katılım %90,8) · Geçerli 34.810 · Geçersiz 1.534
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 15.070 | %43,3 |
| Muharrem İnce | 14.639 | %42,1 |
| Meral Akşener | 4.516 | %13,0 |
| Selahattin Demirtaş | 273 | %0,8 |
| Temel Karamollaoğlu | 194 | %0,6 |
| Doğu Perinçek | 118 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdam Mah. | 1 | 70 | %90,0 | Muharrem İnce | %49,2 |
| Akçaova Mah. | 6 | 1.920 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 |
| Alabayır Mah. | 2 | 477 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| Altınabat Mah. | 1 | 252 | %90,9 | Muharrem İnce | %47,1 |
| Altınova Mah. | 1 | 276 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,9 |
| Bahçearası Mah. | 2 | 416 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Bağlarbaşı Mah. | 1 | 104 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Bedirler Mah. | 1 | 107 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Bereket Mah. | 1 | 284 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Bucak Mah. | 1 | 166 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Bölüntü Mah. | 1 | 212 | %95,3 | Muharrem İnce | %49,0 |
| Camızağılı Mah. | 2 | 456 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,5 |
| Cumalı Mah. | 2 | 426 | %92,7 | Muharrem İnce | %54,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 11 | 3.678 | %90,7 | Muharrem İnce | %43,8 |
| Dereli Mah. | 1 | 98 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Dorumlar Mah. | 1 | 178 | %92,1 | Muharrem İnce | %46,6 |
| Doğanyurt Mah. | 1 | 369 | %91,9 | Muharrem İnce | %49,4 |
| Dutluoluk Mah. | 1 | 320 | %92,8 | Muharrem İnce | %92,4 |
| Elderesi Mah. | 1 | 319 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Esentepe Mah. | 1 | 177 | %89,3 | Muharrem İnce | %43,2 |
| Eskiçine Mah. | 2 | 578 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %39,6 |
| Evciler Mah. | 6 | 1.920 | %91,2 | Muharrem İnce | %41,7 |
| Gökyaka Mah. | 2 | 570 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Hacıpaşalar Mah. | 1 | 281 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Hallaçlar Mah. | 1 | 254 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,1 |
| Hamitabat Mah. | 12 | 3.998 | %89,4 | Muharrem İnce | %44,4 |
| Hasanlar Mah. | 1 | 81 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Kabalar Mah. | 2 | 222 | %96,4 | Muharrem İnce | %47,8 |
| Kabataş Mah. | 2 | 341 | %90,9 | Muharrem İnce | %42,0 |
| Kadılar Mah. | 1 | 134 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Kahraman Mah. | 3 | 851 | %94,1 | Muharrem İnce | %50,3 |
| Karahayıt Mah. | 1 | 251 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,6 |
| Karakollar Mah. | 4 | 1.267 | %90,8 | Muharrem İnce | %45,6 |
| Karanfiller Mah. | 1 | 75 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Karğı Mah. | 1 | 275 | %88,0 | Muharrem İnce | %44,3 |
| Kasar Mah. | 1 | 278 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Kavşıt Mah. | 2 | 424 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Kırkışık Mah. | 2 | 160 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Kırksakallar Mah. | 1 | 258 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,6 |
| Kızılgüney Mah. | 1 | 59 | %101,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,8 |
| Kuruköy Mah. | 2 | 694 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,0 |
| Kirazderesi Mah. | 1 | 116 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Mutaflar Mah. | 3 | 877 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Ovacık Mah. | 2 | 448 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| Saraçlar Mah. | 2 | 426 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Sarıköy Mah. | 1 | 136 | %91,2 | Muharrem İnce | %58,7 |
| Sarıoğlu Mah. | 4 | 1.362 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,1 |
| Sarnıç Mah. | 1 | 196 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Sağlık Mah. | 1 | 144 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Seferler Mah. | 3 | 624 | %90,2 | Muharrem İnce | %46,2 |
| Soğancılar Mah. | 6 | 2.004 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,5 |
| Soğukoluk Mah. | 2 | 435 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,0 |
| Subaşı Mah. | 2 | 182 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Söğütçük Mah. | 1 | 107 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 |
| Tatarmemişler Mah. | 1 | 250 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 38 | %102,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 153 | %99,4 | Muharrem İnce | %50,4 |
| Topçam Mah. | 2 | 598 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Umurköy Mah. | 2 | 501 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Yağcılar Mah. | 1 | 234 | %90,2 | Muharrem İnce | %52,0 |
| Yeni Mah. | 6 | 2.158 | %90,4 | Muharrem İnce | %53,6 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 544 | %96,0 | Muharrem İnce | %94,6 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 145 | %93,1 | Muharrem İnce | %51,6 |
| Yolboyu Mah. | 2 | 492 | %90,7 | Muharrem İnce | %54,2 |
| Yörükler Mah. | 1 | 140 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,7 |
| Çaltı Mah. | 3 | 842 | %91,0 | Muharrem İnce | %46,0 |
| Çatak Mah. | 1 | 151 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Çöğürlük Mah. | 2 | 245 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,5 |
| Özeren Mah. | 1 | 97 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Ünlüce Mah. | 1 | 150 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,0 |
| İbrahimkavağı Mah. | 2 | 398 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Şevketiye Mah. | 8 | 2.550 | %90,2 | Muharrem İnce | %51,1 |