Yusufeli · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYusufeli ilçesi
%73,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
14.412 geçerli oy · katılım %87,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yusufeli ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %73,1 ile birinci; 14.412 geçerli oy, katılım %87,3.
Yusufeli
Kayıtlı seçmen 17.157 · Oy kullanan 14.974 (katılım %87,3) · Geçerli 14.412 · Geçersiz 562
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.530 | %73,1 |
| Muharrem İnce | 2.505 | %17,4 |
| Meral Akşener | 1.182 | %8,2 |
| Temel Karamollaoğlu | 113 | %0,8 |
| Doğu Perinçek | 45 | %0,3 |
| Selahattin Demirtaş | 37 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahalt Mah. | 1 | 302 | %74,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Alanbaşı Köyü | 2 | 360 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,5 |
| Altıparmak Köyü | 3 | 357 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Arpacık Köyü | 1 | 115 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Avcılar Köyü | 1 | 81 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Bademkaya Köyü | 1 | 62 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 86 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Bakırtepe Köyü | 1 | 101 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Balalan Köyü | 1 | 84 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Balcılı Köyü | 1 | 63 | %68,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Bıçakçılar Köyü | 4 | 394 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Bostancı Köyü | 3 | 362 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Boyalı Köyü | 1 | 75 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Cevizlik Köyü | 2 | 145 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Darıca Köyü | 2 | 184 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Dağeteği Köyü | 1 | 81 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Demirdöven Köyü | 3 | 79 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Demirkent Köyü | 1 | 297 | %89,2 | Muharrem İnce | %49,8 |
| Demirköy | 2 | 115 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Dereiçi Köyü | 1 | 333 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Dokumacılar Köyü | 4 | 287 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Erdemler Mah. | 1 | 66 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Erenköy | 1 | 139 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,9 |
| Esendal Köyü | 2 | 124 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Esenyaka Köyü | 1 | 217 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Gümüşözü Köyü | 1 | 55 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Günyayla Köyü | 1 | 65 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,1 |
| Hasanağa Mah. | 1 | 141 | %102,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Havuzlu Köyü | 1 | 41 | %68,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Irmakyanı Köyü | 1 | 141 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Kazım Karabekir Mah. | 2 | 383 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Kılıçkaya Köyü | 3 | 825 | %83,9 | Muharrem İnce | %47,6 |
| Kınalıçam Köyü | 1 | 356 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Kömürlü Köyü | 1 | 77 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %37,3 |
| Köprügören Köyü | 1 | 209 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Küplüce Köyü | 1 | 136 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |
| Kirazalan Köyü | 2 | 147 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Merkez Mah. | 15 | 4.816 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Meşecik Köyü | 1 | 87 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Morkaya Köyü | 2 | 356 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Mutlugün Köyü | 1 | 127 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Narlık Köyü | 1 | 72 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,8 |
| Ormandibi Köyü | 1 | 121 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 |
| Pamukçular Köyü | 2 | 445 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| Sebzeciler Köyü | 1 | 38 | %107,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,8 |
| Serinsu Köyü | 1 | 15 | %106,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 51 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Tarakçılar Köyü | 1 | 47 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Taşkıran Köyü | 2 | 316 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Tekkale Köyü | 2 | 568 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Yamaçüstü Köyü | 3 | 247 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 |
| Yarbaşı Köyü | 1 | 98 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Yaylalar Köyü | 2 | 193 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 141 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Yeniköy | 1 | 232 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 |
| Yokuşlu Köyü | 1 | 86 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Yüksekoba Köyü | 1 | 76 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,6 |
| Yüncüler Köyü | 2 | 284 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Zeytincik Köyü | 1 | 40 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Çamlıca Köyü | 2 | 89 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Çağlıyan Köyü | 1 | 34 | %73,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Çeltikdüzü Köyü | 1 | 251 | %71,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Çevreli Köyü | 3 | 631 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Çıralı Köyü | 1 | 125 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Özgüven Köyü | 1 | 76 | %93,4 | Muharrem İnce | %51,5 |
| Öğdem Köyü | 2 | 108 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| İnanlı Köyü | 1 | 17 | %105,9 | Muharrem İnce | %44,4 |
| İşhan Köyü | 1 | 285 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |