Göle · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiGöle ilçesi
%50,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
14.084 geçerli oy · katılım %81,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Göle ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %50,3 ile birinci; 14.084 geçerli oy, katılım %81,7.
Göle
Kayıtlı seçmen 17.953 · Oy kullanan 14.664 (katılım %81,7) · Geçerli 14.084 · Geçersiz 580
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.079 | %50,3 |
| Muharrem İnce | 3.592 | %25,5 |
| Selahattin Demirtaş | 2.957 | %21,0 |
| Meral Akşener | 266 | %1,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 155 | %1,1 |
| Doğu Perinçek | 35 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Arpaşen Köyü | 1 | 372 | %80,1 | Selahattin Demirtaş | %43,1 |
| Balçeşme Köyü | 1 | 397 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Bellitepe Köyü | 1 | 107 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Budaklı Köyü | 1 | 214 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 |
| Büyükaltınbulak Köyü | 1 | 234 | %81,2 | Muharrem İnce | %37,0 |
| Damlasu Köyü | 1 | 23 | %108,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Dedekılıcı Köyü | 1 | 205 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Dengeli Köyü | 1 | 175 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Dereyolu Köyü | 1 | 224 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,0 |
| Durucasu Köyü | 1 | 114 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Dölekçayır Köyü | 1 | 245 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Esenboğaz Köyü | 1 | 199 | %73,4 | Selahattin Demirtaş | %46,2 |
| Esenyayla Köyü | 1 | 331 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Eskidemirkapı Köyü | 1 | 190 | %92,6 | Selahattin Demirtaş | %40,6 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 4 | 1.352 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,5 |
| Filizli Köyü | 1 | 214 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Gedik Köyü | 1 | 279 | %76,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Gülüstan Köyü | 1 | 94 | %89,4 | Muharrem İnce | %83,1 |
| Günorta Köyü | 1 | 132 | %67,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,5 |
| Hoşdülbent Köyü | 1 | 138 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Kalecik Köyü | 1 | 185 | %91,9 | Muharrem İnce | %89,8 |
| Karlıyazı Köyü | 1 | 273 | %78,0 | Selahattin Demirtaş | %59,5 |
| Kayaaltı Köyü | 1 | 365 | %72,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Kazım Karabekir Mah. | 4 | 947 | %78,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |
| Koyunlu Köyü | 1 | 387 | %88,4 | Muharrem İnce | %82,0 |
| Kubilay Bey Mah. | 3 | 855 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 |
| Kuytuca Köyü | 2 | 561 | %79,0 | Selahattin Demirtaş | %57,5 |
| Köprülü-Dedeşen Mah. | 1 | 317 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Köprülü-Durançam Mah. | 1 | 326 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Köprülü-Kuzupınarı Mah. | 1 | 152 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Köprülü-Köprülü Merkez Mah. | 3 | 766 | %67,9 | Muharrem İnce | %47,4 |
| Küçükaltınbulak Köyü | 2 | 528 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Mollahasan Köyü | 1 | 239 | %67,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Okçu Köyü | 1 | 298 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,6 |
| Salim Bey Mah. | 3 | 1.019 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,7 |
| Samandöken Köyü | 2 | 614 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Senemoğlu Köyü | 2 | 726 | %88,6 | Selahattin Demirtaş | %55,5 |
| Serinçayır Köyü | 1 | 109 | %88,1 | Selahattin Demirtaş | %44,7 |
| Sürügüden Köyü | 1 | 228 | %74,1 | Selahattin Demirtaş | %35,4 |
| Tahtakıran Köyü | 1 | 216 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Tellioğlu Köyü | 1 | 168 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,7 |
| Toptaş Köyü | 1 | 275 | %84,4 | Selahattin Demirtaş | %57,5 |
| Uğurtaşı Köyü | 1 | 192 | %73,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| Yanatlı Köyü | 1 | 269 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Yavuzlar Köyü | 1 | 86 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Yağmuroğlu Köyü | 1 | 166 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Yeleçli Köyü | 1 | 105 | %87,6 | Muharrem İnce | %52,2 |
| Yenidemirkapı Köyü | 1 | 160 | %81,3 | Muharrem İnce | %49,6 |
| Yeniköy | 2 | 406 | %92,6 | Muharrem İnce | %90,4 |
| Yiğitkonağı Köyü | 1 | 128 | %88,3 | Muharrem İnce | %54,9 |
| Çakıldere Köyü | 1 | 159 | %83,0 | Selahattin Demirtaş | %64,1 |
| Çakırüzüm Köyü | 1 | 249 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Çalıdere Köyü | 1 | 305 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Çardaklı Köyü | 1 | 318 | %71,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Çayırbaşı Köyü | 1 | 253 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Çobanköy | 1 | 306 | %79,1 | Selahattin Demirtaş | %59,4 |
| Çullu Köyü | 1 | 58 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |