Serik · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSerik ilçesi
%42,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
75.591 geçerli oy · katılım %88,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Serik ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %42,2 ile birinci; 75.591 geçerli oy, katılım %88,2.
Serik
Kayıtlı seçmen 87.704 · Oy kullanan 77.363 (katılım %88,2) · Geçerli 75.591 · Geçersiz 1.772
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 31.928 | %42,2 |
| Muharrem İnce | 24.012 | %31,8 |
| Meral Akşener | 18.055 | %23,9 |
| Selahattin Demirtaş | 1.170 | %1,6 |
| Temel Karamollaoğlu | 270 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 156 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdurrahmanlar Mah. | 4 | 1.264 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %39,2 |
| Akbaş Mah. | 2 | 470 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Akçaalan Mah. | 16 | 5.825 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 |
| Akçapınar Mah. | 2 | 423 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Alacami Mah. | 2 | 706 | %94,3 | Meral Akşener | %36,1 |
| Aşağıkocayatak Mah. | 3 | 960 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,7 |
| Aşağıoba Mah. | 2 | 560 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,8 |
| Aşağıçatma Mah. | 1 | 146 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Belek Mah. | 13 | 4.590 | %79,2 | Muharrem İnce | %45,5 |
| Belkıs Mah. | 5 | 1.280 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %39,4 |
| Belpınar Mah. | 2 | 710 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,5 |
| Berendi Mah. | 1 | 198 | %90,9 | Muharrem İnce | %38,9 |
| Bozdoğan Mah. | 1 | 116 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 |
| Boğazkent Mah. | 7 | 2.547 | %86,2 | Muharrem İnce | %48,2 |
| Bucakköy Mah. | 1 | 206 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,5 |
| Burmahancı Mah. | 3 | 875 | %89,6 | Meral Akşener | %38,7 |
| Büğüş Mah. | 1 | 330 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Bilginler Mah. | 1 | 379 | %88,1 | Meral Akşener | %51,1 |
| Cumalı Mah. | 5 | 1.581 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %36,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 10 | 3.441 | %89,9 | Muharrem İnce | %47,2 |
| Demirciler Mah. | 1 | 151 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Deniztepesi Mah. | 2 | 701 | %89,4 | Meral Akşener | %35,5 |
| Dorumlar Mah. | 1 | 301 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,2 |
| Dikmen Mah. | 2 | 472 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,9 |
| Eminceler Mah. | 2 | 405 | %89,9 | Meral Akşener | %33,8 |
| Eskiyürük Mah. | 2 | 492 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,4 |
| Etler Mah. | 2 | 491 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,8 |
| Gebiz Mah. | 5 | 1.704 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,7 |
| Gedik Mah. | 3 | 845 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,4 |
| Gökçepınar Mah. | 1 | 178 | %86,0 | Meral Akşener | %40,3 |
| Hacıosmanlar Mah. | 1 | 226 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,7 |
| Hasdümen Mah. | 1 | 204 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,5 |
| Haskızılören Mah. | 2 | 364 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Haspınar Mah. | 1 | 136 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %38,2 |
| Kadriye Mah. | 13 | 4.723 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %37,7 |
| Karadayı Mah. | 5 | 1.694 | %93,2 | Muharrem İnce | %45,7 |
| Karataş Mah. | 1 | 220 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Karıncalı Mah. | 1 | 237 | %96,2 | Muharrem İnce | %39,2 |
| Kayaburnu Mah. | 2 | 681 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,9 |
| Kırbaş Mah. | 1 | 153 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Kozan Mah. | 2 | 306 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Kozağacı Mah. | 2 | 759 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Kuşlar Mah. | 1 | 190 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %35,5 |
| Kökez Mah. | 25 | 9.239 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,2 |
| Kürüş Mah. | 3 | 1.106 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,1 |
| Merkez Mah. | 27 | 9.695 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,2 |
| Nebiler Mah. | 1 | 337 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,2 |
| Orta Mah. | 23 | 8.385 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,6 |
| Pınarcık Mah. | 2 | 517 | %92,3 | Muharrem İnce | %35,9 |
| Sarıabalı Mah. | 3 | 863 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,1 |
| Tekke Mah. | 2 | 670 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %36,3 |
| Töngüşlü Mah. | 2 | 601 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Yanköy Mah. | 2 | 573 | %93,4 | Muharrem İnce | %60,9 |
| Yeni Mah. | 15 | 5.293 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,2 |
| Yeşilvadi Mah. | 1 | 117 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Yeşilyurt Mah. | 2 | 421 | %91,5 | Meral Akşener | %39,5 |
| Yukarıkocayatak Mah. | 6 | 2.156 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,4 |
| Yukarıçatma Mah. | 1 | 184 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Yumaklar Mah. | 4 | 586 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Zırlankaya Mah. | 1 | 288 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,6 |
| Çakallık Mah. | 3 | 1.099 | %88,4 | Muharrem İnce | %29,5 |
| Çanakçı Mah. | 1 | 264 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,0 |
| Çandır Mah. | 4 | 1.382 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,4 |
| Çatallar Mah. | 1 | 270 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Üründü Mah. | 2 | 603 | %88,9 | Meral Akşener | %39,3 |
| Şatırlı Mah. | 3 | 815 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,9 |