Manavgat · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiManavgat ilçesi
%45,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
134.864 geçerli oy · katılım %86,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Manavgat ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %45,7 ile birinci; 134.864 geçerli oy, katılım %86,7.
Manavgat
Kayıtlı seçmen 159.121 · Oy kullanan 138.017 (katılım %86,7) · Geçerli 134.864 · Geçersiz 3.153
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 61.611 | %45,7 |
| Muharrem İnce | 50.621 | %37,5 |
| Meral Akşener | 18.541 | %13,8 |
| Selahattin Demirtaş | 3.144 | %2,3 |
| Temel Karamollaoğlu | 686 | %0,5 |
| Doğu Perinçek | 261 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| A. Hisar Mah. | 17 | 6.066 | %89,4 | Muharrem İnce | %51,1 |
| A. Pazarcı Mah. | 17 | 6.021 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,6 |
| Ahmetler Mah. | 1 | 195 | %84,6 | Muharrem İnce | %81,2 |
| Aksaz Mah. | 2 | 503 | %87,1 | Muharrem İnce | %46,3 |
| Altınkaya Mah. | 1 | 319 | %74,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Aydınevler Mah. | 8 | 3.031 | %87,9 | Muharrem İnce | %50,1 |
| Aşağıışıklar Mah. | 3 | 931 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,1 |
| Bahçelievler Mah. | 18 | 6.459 | %89,2 | Muharrem İnce | %45,8 |
| Ballıbucak Mah. | 1 | 132 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Belenobası Mah. | 3 | 788 | %83,9 | Muharrem İnce | %53,3 |
| Bereket Mah. | 2 | 452 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,9 |
| Beydiğin Mah. | 1 | 267 | %73,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Beşkonak Mah. | 4 | 1.155 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Boztepe Mah. | 2 | 425 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,5 |
| Bucakşeyhler Mah. | 2 | 521 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,4 |
| Burmahan Mah. | 1 | 374 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Büklüce Mah. | 1 | 177 | %94,9 | Muharrem İnce | %39,2 |
| Cevizler Mah. | 1 | 196 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Demirciler Mah. | 3 | 893 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,1 |
| Denizkent Mah. | 1 | 244 | %87,7 | Muharrem İnce | %46,6 |
| Denizyaka Mah. | 2 | 402 | %91,5 | Muharrem İnce | %38,2 |
| Değirmenözü Mah. | 1 | 249 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Dolbazlar Mah. | 2 | 393 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,7 |
| Doğançam Mah. | 2 | 479 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,5 |
| Düzağaç Mah. | 2 | 417 | %80,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Dikmen Mah. | 2 | 645 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Emek Mah. | 16 | 5.897 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Eski Hisar Mah. | 8 | 2.698 | %88,7 | Muharrem İnce | %53,8 |
| Evrenleryavşı Mah. | 1 | 319 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Evrenseki Mah. | 6 | 2.030 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 |
| Gaziler Mah. | 1 | 181 | %78,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,8 |
| Gebece Mah. | 2 | 607 | %70,7 | Muharrem İnce | %45,1 |
| Gençler Mah. | 1 | 248 | %92,7 | Muharrem İnce | %85,3 |
| Gültepe Mah. | 4 | 1.324 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,8 |
| Gündoğdu Mah. | 5 | 1.542 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Güzelyalı Mah. | 1 | 164 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Hacıali Mah. | 1 | 246 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Hacıobası Mah. | 2 | 436 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %39,9 |
| Hacıisalı Mah. | 1 | 261 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Halitağalar Mah. | 1 | 174 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 |
| Hatipler Mah. | 6 | 1.986 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,2 |
| Hocalar Mah. | 2 | 427 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %38,2 |
| Hocalı Mah. | 1 | 334 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Ilıca Mah. | 13 | 4.592 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,2 |
| Kadılar Mah. | 1 | 157 | %95,5 | Muharrem İnce | %57,2 |
| Kalemler Mah. | 1 | 192 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,1 |
| Karabucak Mah. | 2 | 430 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Karabük Mah. | 2 | 422 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Karacalar Mah. | 4 | 1.246 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,3 |
| Karakaya Mah. | 1 | 339 | %89,4 | Muharrem İnce | %44,0 |
| Karavca Mah. | 1 | 317 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 |
| Karaöz Mah. | 2 | 648 | %78,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,0 |
| Kasaplar Mah. | 10 | 3.704 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Kavaklı Mah. | 16 | 6.022 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,8 |
| Kırkkavak Mah. | 1 | 255 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Kısalar Mah. | 1 | 200 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Kızılağaç Mah. | 4 | 1.232 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Kızıldağ Mah. | 3 | 644 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Kızılot Mah. | 4 | 1.329 | %91,1 | Muharrem İnce | %56,2 |
| Milli Egemenlik Mah. | 9 | 3.127 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,8 |
| Mimar Sinan Mah. | 6 | 2.276 | %86,6 | Muharrem İnce | %44,6 |
| Namaras Mah. | 1 | 143 | %66,4 | Muharrem İnce | %76,9 |
| Odaönü Mah. | 1 | 266 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,5 |
| Oymapınar Mah. | 4 | 1.216 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 |
| Perakende Mah. | 1 | 128 | %97,7 | Muharrem İnce | %39,5 |
| Salkım Evler Mah. | 5 | 1.847 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |
| Salur Mah. | 1 | 84 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,2 |
| Sanayi Mah. | 3 | 821 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Saraçlı Mah. | 2 | 512 | %75,4 | Muharrem İnce | %63,3 |
| Sarılar Mah. | 40 | 14.383 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,4 |
| Sağırin Mah. | 5 | 1.263 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Sevinçköy Mah. | 1 | 77 | %75,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Seydiler Mah. | 1 | 323 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Sırtköy Mah. | 1 | 187 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 |
| Sorgun Mah. | 6 | 2.105 | %87,6 | Muharrem İnce | %54,5 |
| Sülek Mah. | 2 | 723 | %87,1 | Muharrem İnce | %52,0 |
| Side Mah. | 23 | 8.017 | %80,4 | Muharrem İnce | %49,6 |
| Taşağıl Mah. | 11 | 3.321 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,6 |
| Taşkesiği Mah. | 1 | 151 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 84 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Tilkiler Mah. | 1 | 87 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Ulukapı Mah. | 7 | 2.384 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Uzunkale Mah. | 1 | 326 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Uzunlar Mah. | 2 | 298 | %78,2 | Muharrem İnce | %41,1 |
| Y.Hisar Mah. | 5 | 1.556 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,8 |
| Y.Pazarcı Mah. | 12 | 4.253 | %86,0 | Muharrem İnce | %46,7 |
| Yalçıdibi Mah. | 1 | 170 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Yavrudoğan Mah. | 4 | 1.271 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %38,7 |
| Yayla Mah. | 23 | 8.529 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Yaylaalan Mah. | 2 | 411 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 543 | %89,5 | Muharrem İnce | %60,3 |
| Yeşilbağ Mah. | 2 | 445 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Yukarıışıklar Mah. | 2 | 611 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Çakış Mah. | 4 | 1.393 | %90,7 | Muharrem İnce | %36,6 |
| Çaltepe Mah. | 1 | 302 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Çardakköy Mah. | 2 | 725 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 |
| Çavuşköy Mah. | 2 | 737 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,3 |
| Çayyazı Mah. | 3 | 1.081 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Çağlayan Mah. | 7 | 2.348 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,0 |
| Çeltikçi Mah. | 5 | 1.560 | %89,4 | Muharrem İnce | %42,9 |
| Çenger Mah. | 2 | 691 | %89,6 | Muharrem İnce | %50,3 |
| Çolaklı Mah. | 13 | 4.578 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,0 |
| Örenşehir Mah. | 2 | 708 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,9 |
| Örnek Mah. | 12 | 4.549 | %88,8 | Muharrem İnce | %42,5 |
| Şelale Mah. | 16 | 6.018 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,9 |
| Şişeler Mah. | 1 | 156 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |