Kumluca · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKumluca ilçesi
%48,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
44.287 geçerli oy · katılım %89,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kumluca ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %48,9 ile birinci; 44.287 geçerli oy, katılım %89,8.
Kumluca
Kayıtlı seçmen 50.564 · Oy kullanan 45.409 (katılım %89,8) · Geçerli 44.287 · Geçersiz 1.122
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 21.643 | %48,9 |
| Muharrem İnce | 13.423 | %30,3 |
| Meral Akşener | 7.641 | %17,3 |
| Selahattin Demirtaş | 1.287 | %2,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 233 | %0,5 |
| Doğu Perinçek | 60 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adrasan Mah. | 6 | 1.917 | %92,3 | Muharrem İnce | %42,6 |
| Altınyaka Mah. | 1 | 207 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Bağlık Mah. | 9 | 3.357 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,4 |
| Belen Mah. | 1 | 309 | %93,9 | Muharrem İnce | %49,5 |
| Beykonak Mah. | 12 | 3.988 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Beşikçi Mah. | 2 | 464 | %91,4 | Muharrem İnce | %59,6 |
| Büyükalan Mah. | 1 | 170 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.355 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,1 |
| Dereköy Mah. | 1 | 104 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Ellinci Yıl Mah. | 3 | 779 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 |
| Erentepe Mah. | 2 | 531 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,5 |
| Eskicami Mah. | 6 | 1.927 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 |
| Göksu Mah. | 4 | 1.349 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Gölcük Mah. | 1 | 181 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,7 |
| Güzören Mah. | 1 | 370 | %91,1 | Muharrem İnce | %39,1 |
| Hacıveliler Mah. | 6 | 1.969 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 |
| Hızırkahya Mah. | 2 | 639 | %92,5 | Muharrem İnce | %66,5 |
| Karacaağaç Mah. | 1 | 169 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,0 |
| Karacaören Mah. | 2 | 604 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Karşıyaka Mah. | 7 | 2.551 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,0 |
| Kasapçayırı Mah. | 3 | 851 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,0 |
| Kavakköy Mah. | 2 | 547 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Kum Mah. | 5 | 1.877 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Kuzca Mah. | 1 | 248 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,3 |
| Mavikent Mah. | 15 | 5.270 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,8 |
| Merkez Mah. | 7 | 2.454 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,1 |
| Meydan Mah. | 7 | 2.377 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,8 |
| Narenciye Mah. | 4 | 1.140 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 376 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| Salur Mah. | 5 | 1.557 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,7 |
| Sarıcasu Mah. | 6 | 1.947 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Sarıkavak Mah. | 1 | 343 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Temel Eğitim Mah. | 7 | 2.623 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,7 |
| Toptaş Mah. | 2 | 645 | %91,2 | Muharrem İnce | %69,3 |
| Yazır Mah. | 3 | 838 | %89,6 | Muharrem İnce | %45,3 |
| Yeni Mah. | 10 | 3.722 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,3 |
| Yenikışla Mah. | 1 | 128 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,1 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 122 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Çaltı Mah. | 1 | 134 | %93,3 | Muharrem İnce | %46,8 |
| Çayiçi Mah. | 1 | 130 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| İncircik Mah. | 1 | 295 | %93,6 | Muharrem İnce | %45,6 |