Korkuteli · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKorkuteli ilçesi
%55,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
36.014 geçerli oy · katılım %91,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Korkuteli ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %55,9 ile birinci; 36.014 geçerli oy, katılım %91,0.
Korkuteli
Kayıtlı seçmen 40.912 · Oy kullanan 37.245 (katılım %91,0) · Geçerli 36.014 · Geçersiz 1.231
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 20.139 | %55,9 |
| Muharrem İnce | 9.345 | %26,0 |
| Meral Akşener | 5.239 | %14,6 |
| Temel Karamollaoğlu | 770 | %2,1 |
| Selahattin Demirtaş | 447 | %1,2 |
| Doğu Perinçek | 74 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akyar Mah. | 2 | 626 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Alaaddin Mah. | 2 | 742 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,9 |
| Avdan Mah. | 2 | 533 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Aşağıpazar Mah. | 11 | 4.028 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Bahçeyaka Mah. | 1 | 100 | %101,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Bayat Mah. | 1 | 204 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Bayatbademleri Mah. | 1 | 186 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,0 |
| Beğiş Mah. | 1 | 55 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Bozova Mah. | 3 | 814 | %91,4 | Muharrem İnce | %59,0 |
| Büyükköy Mah. | 3 | 1.042 | %92,7 | Muharrem İnce | %51,0 |
| Dereköy Mah. | 3 | 785 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Duraliler Mah. | 1 | 95 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Esenyurt Mah. | 2 | 383 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,5 |
| Garipce Mah. | 1 | 264 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,6 |
| Göçerler Mah. | 1 | 53 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Güzle Mah. | 1 | 179 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Karabayır Mah. | 1 | 133 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Karakuyu Mah. | 1 | 204 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,1 |
| Karataş Mah. | 1 | 138 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Kargalık Mah. | 3 | 924 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Kargın Mah. | 1 | 123 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.755 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Kayabaş Mah. | 1 | 320 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Kemerağzı Mah. | 1 | 73 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Kevzer Mah. | 2 | 592 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Kırkpınar Mah. | 1 | 312 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Kızılaliler Mah. | 1 | 108 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Kızılcadağ Mah. | 1 | 161 | %91,3 | Muharrem İnce | %41,0 |
| Kozağacı Mah. | 1 | 319 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,6 |
| Köseler Mah. | 1 | 100 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Küçükköy Mah. | 5 | 1.871 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Küçüklü Mah. | 1 | 292 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Kiremitli Mah. | 10 | 3.079 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Leylek Mah. | 1 | 124 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Mamatlar Mah. | 1 | 177 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Manay Mah. | 1 | 184 | %87,0 | Muharrem İnce | %41,0 |
| Nebiler Mah. | 1 | 39 | %100,0 | Muharrem İnce | %41,7 |
| Osmankalfalar Mah. | 1 | 208 | %94,7 | Muharrem İnce | %61,2 |
| Sımandır Mah. | 2 | 519 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,9 |
| Söğütcük Mah. | 1 | 144 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Sülekler Mah. | 3 | 935 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Tatköy Mah. | 2 | 731 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Taşkesiği Mah. | 3 | 601 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Uzunoluk Mah. | 15 | 5.047 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Yakaköy Mah. | 1 | 183 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Yazır Mah. | 4 | 1.400 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,4 |
| Yeleme Mah. | 1 | 153 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Yelten Mah. | 5 | 1.638 | %92,9 | Muharrem İnce | %49,1 |
| Yeni Mah. | 10 | 3.495 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Yeşiloba Mah. | 1 | 106 | %88,7 | Muharrem İnce | %45,7 |
| Yeşilyayla Mah. | 4 | 1.290 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Yukarıkaraman Mah. | 1 | 89 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Çaykenarı Mah. | 1 | 357 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %39,3 |
| Çıvgalar Mah. | 1 | 79 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Çomaklı Mah. | 3 | 818 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,3 |
| Çukurca Mah. | 1 | 52 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| İmecik Mah. | 2 | 558 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| İmrahor Mah. | 4 | 1.392 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,8 |