Konyaaltı · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKonyaaltı ilçesi
%59,5
Muharrem İnce birinci
100.895 geçerli oy · katılım %87,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Konyaaltı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %59,5 ile birinci; 100.895 geçerli oy, katılım %87,3.
Konyaaltı
Kayıtlı seçmen 116.814 · Oy kullanan 101.949 (katılım %87,3) · Geçerli 100.895 · Geçersiz 1.054
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 60.012 | %59,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 27.985 | %27,7 |
| Meral Akşener | 9.439 | %9,4 |
| Selahattin Demirtaş | 2.696 | %2,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 508 | %0,5 |
| Doğu Perinçek | 255 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdamlar Mah. | 1 | 340 | %92,9 | Muharrem İnce | %70,0 |
| Akkuyu Mah. | 7 | 2.569 | %87,7 | Muharrem İnce | %60,8 |
| Altınkum Mah. | 17 | 6.324 | %87,4 | Muharrem İnce | %71,0 |
| Arapsuyu Mah. | 14 | 5.044 | %85,6 | Muharrem İnce | %62,1 |
| Aydınlık Mah. | 2 | 731 | %92,5 | Muharrem İnce | %46,6 |
| Aşağıkaraman Mah. | 3 | 1.076 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Bahtılı Mah. | 3 | 1.018 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,1 |
| Demircilik Mah. | 1 | 153 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,0 |
| Doyran Dağ Mah. | 2 | 424 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Doyran Mah. | 2 | 497 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| Doyran Çamlıbel Mah. | 2 | 392 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Geyikbayırı Mah. | 2 | 391 | %92,1 | Muharrem İnce | %51,8 |
| Gökdere Mah. | 1 | 64 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Gökçam Mah. | 1 | 346 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Gürsu Mah. | 26 | 9.502 | %88,3 | Muharrem İnce | %71,4 |
| Hacısekililer Mah. | 2 | 412 | %93,0 | Muharrem İnce | %41,6 |
| Hurma Mah. | 39 | 14.640 | %83,2 | Muharrem İnce | %58,4 |
| Hisarçandır Mah. | 2 | 443 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Karatepe Mah. | 2 | 696 | %94,5 | Muharrem İnce | %89,4 |
| Kır Mah. | 2 | 462 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Kuruçay Mah. | 1 | 112 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,7 |
| Kuşkavağı Mah. | 6 | 2.087 | %86,5 | Muharrem İnce | %63,0 |
| Liman Mah. | 28 | 10.340 | %85,0 | Muharrem İnce | %62,5 |
| Molla Yusuf Mah. | 17 | 6.347 | %87,7 | Muharrem İnce | %53,6 |
| Pınarbaşı Mah. | 17 | 6.127 | %87,6 | Muharrem İnce | %60,7 |
| Sarısu Mah. | 8 | 2.996 | %82,0 | Muharrem İnce | %54,9 |
| Suiçecek Mah. | 1 | 292 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,9 |
| Siteler Mah. | 31 | 11.367 | %85,7 | Muharrem İnce | %52,1 |
| Toros Mah. | 18 | 6.708 | %88,6 | Muharrem İnce | %63,7 |
| Uluç Mah. | 13 | 4.876 | %89,9 | Muharrem İnce | %69,4 |
| Uncalı Mah. | 30 | 11.166 | %89,7 | Muharrem İnce | %62,9 |
| Yarbaşçandır Mah. | 1 | 368 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Yeni Mah. | 1 | 279 | %94,6 | Muharrem İnce | %45,7 |
| Zümrüt Mah. | 1 | 188 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Çakırlar Mah. | 3 | 1.024 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,8 |
| Çağlarca Mah. | 1 | 236 | %92,0 | Muharrem İnce | %65,1 |
| Çitdibi Mah. | 1 | 91 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Öğretmenevleri Mah. | 18 | 6.505 | %89,3 | Muharrem İnce | %63,3 |
| Üçoluk Mah. | 1 | 181 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |