Elmalı · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiElmalı ilçesi
%50,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
26.172 geçerli oy · katılım %91,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Elmalı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %50,7 ile birinci; 26.172 geçerli oy, katılım %91,0.
Elmalı
Kayıtlı seçmen 29.666 · Oy kullanan 27.001 (katılım %91,0) · Geçerli 26.172 · Geçersiz 829
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 13.270 | %50,7 |
| Muharrem İnce | 7.563 | %28,9 |
| Meral Akşener | 4.733 | %18,1 |
| Selahattin Demirtaş | 290 | %1,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 269 | %1,0 |
| Doğu Perinçek | 47 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Afşar Mah. | 1 | 216 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Ahatlı Mah. | 1 | 361 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Akçaeniş Mah. | 2 | 674 | %91,3 | Muharrem İnce | %91,0 |
| Akçay Mah. | 4 | 1.159 | %94,8 | Muharrem İnce | %49,0 |
| Armutlu Mah. | 1 | 242 | %93,8 | Muharrem İnce | %44,8 |
| Bayındır Mah. | 1 | 305 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Bayralar Mah. | 2 | 677 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Beyler Mah. | 1 | 195 | %91,8 | Muharrem İnce | %37,7 |
| Bozhüyük Mah. | 2 | 622 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Büyüksöğle Mah. | 1 | 322 | %78,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,9 |
| Camiatik Mah. | 2 | 495 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,4 |
| Camicedit Mah. | 1 | 237 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Dereköy Mah. | 1 | 61 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Düden Mah. | 2 | 438 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,0 |
| Eskihisar Mah. | 2 | 708 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Eymir Mah. | 2 | 455 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,2 |
| Geçmen Mah. | 1 | 244 | %77,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Geçit Mah. | 1 | 136 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Gökpınar Mah. | 2 | 655 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |
| Göltarla Mah. | 1 | 142 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Gümüşyaka Mah. | 1 | 122 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Gündoğan Mah. | 6 | 1.791 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 |
| Hacımusalar Mah. | 1 | 139 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Hacıyusuflar Mah. | 1 | 63 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Kapmescit Mah. | 1 | 278 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Karaköy Mah. | 1 | 56 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Karamık Mah. | 1 | 289 | %87,5 | Muharrem İnce | %48,2 |
| Karyağdı Mah. | 10 | 3.298 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,5 |
| Kızılca Mah. | 1 | 109 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,0 |
| Kışla Mah. | 1 | 294 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Kocapınar Mah. | 1 | 263 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Kuzköy Mah. | 1 | 90 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| Küçüksöğle Mah. | 1 | 188 | %78,7 | Muharrem İnce | %38,2 |
| Macun Mah. | 1 | 202 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 |
| Mursal Mah. | 1 | 280 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Müren Mah. | 2 | 510 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Ovacık Mah. | 1 | 68 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Pirhasanlar Mah. | 1 | 227 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Salur Mah. | 2 | 545 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 |
| Sarılar Mah. | 1 | 158 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,6 |
| Tahtamescit Mah. | 1 | 250 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Tavullar Mah. | 1 | 249 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Tekke Mah. | 3 | 851 | %93,5 | Muharrem İnce | %80,9 |
| Toklular Mah. | 1 | 273 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Yakaçiftlikköyü Mah. | 1 | 317 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Yalnızdam Mah. | 1 | 229 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Yapraklı Mah. | 1 | 187 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Yeni Mah. | 14 | 4.668 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Yılmazlı Mah. | 1 | 276 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Yuva Mah. | 5 | 1.802 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,4 |
| Yörenler Mah. | 1 | 58 | %101,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Zümrütova Mah. | 2 | 639 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,2 |
| Çaybaşı Mah. | 1 | 330 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Çobanisa Mah. | 1 | 129 | %95,4 | Muharrem İnce | %42,4 |
| Çukurelma Mah. | 1 | 265 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,9 |
| Özdemir Mah. | 2 | 415 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,2 |
| İlyağı Mah. | 2 | 325 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| İmircik Mah. | 1 | 106 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| İplik Pazarı Mah. | 2 | 509 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| İslamlar Mah. | 2 | 474 | %94,9 | Muharrem İnce | %44,3 |