Çankaya · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇankaya ilçesi
%64,4
Muharrem İnce birinci
598.876 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çankaya ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %64,4 ile birinci; 598.876 geçerli oy, katılım %89,6.
Çankaya
Kayıtlı seçmen 675.782 · Oy kullanan 605.609 (katılım %89,6) · Geçerli 598.876 · Geçersiz 6.733
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 385.519 | %64,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 141.430 | %23,6 |
| Meral Akşener | 52.200 | %8,7 |
| Selahattin Demirtaş | 12.830 | %2,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 4.899 | %0,8 |
| Doğu Perinçek | 1.998 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 100.Yıl Mah. | 12 | 4.393 | %88,4 | Muharrem İnce | %73,7 |
| 50.Yıl Mah. | 2 | 473 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Ahlatlıbel Mah. | 14 | 5.309 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Akarlar Mah. | 1 | 34 | %102,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Akpınar Mah. | 25 | 9.120 | %90,3 | Muharrem İnce | %53,2 |
| Alacaatlı Mah. | 52 | 19.287 | %92,5 | Muharrem İnce | %72,4 |
| Anıttepe Mah. | 9 | 3.266 | %88,5 | Muharrem İnce | %70,7 |
| Arka Topraklık Mah. | 6 | 2.083 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,1 |
| Ata Mah. | 25 | 9.183 | %90,6 | Muharrem İnce | %57,3 |
| Aydınlar Mah. | 13 | 4.856 | %89,9 | Muharrem İnce | %57,4 |
| Ayrancı Mah. | 38 | 14.157 | %89,6 | Muharrem İnce | %73,4 |
| Aziziye Mah. | 24 | 8.797 | %89,2 | Muharrem İnce | %77,1 |
| Aşağı Öveçler Mah. | 17 | 6.333 | %88,9 | Muharrem İnce | %55,8 |
| Aşağı İmrahor Mah. | 1 | 158 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Aşıkpaşa Mah. | 18 | 6.504 | %88,3 | Muharrem İnce | %45,7 |
| Bademlidere Mah. | 4 | 1.497 | %87,6 | Muharrem İnce | %57,3 |
| Bahçelievler Mah. | 24 | 8.561 | %88,7 | Muharrem İnce | %73,4 |
| Balgat Mah. | 7 | 2.635 | %87,4 | Muharrem İnce | %45,5 |
| Barbaros Mah. | 13 | 4.766 | %89,0 | Muharrem İnce | %80,1 |
| Bayraktar Mah. | 10 | 3.514 | %88,5 | Muharrem İnce | %65,0 |
| Bağcılar Mah. | 6 | 1.910 | %89,7 | Muharrem İnce | %66,0 |
| Beytepe Mah. | 19 | 7.056 | %91,6 | Muharrem İnce | %64,9 |
| Boztepe Mah. | 4 | 1.201 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Büyükesat Mah. | 17 | 6.326 | %89,1 | Muharrem İnce | %74,7 |
| Birlik Mah. | 62 | 22.732 | %90,5 | Muharrem İnce | %67,0 |
| Cebeci Mah. | 10 | 3.790 | %86,4 | Muharrem İnce | %60,0 |
| Cevizlidere Mah. | 27 | 10.143 | %89,3 | Muharrem İnce | %45,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 71 | %84,5 | Muharrem İnce | %61,0 |
| Devlet Mah. | 3 | 930 | %85,5 | Muharrem İnce | %62,5 |
| Dodurga Mah. | 19 | 7.072 | %91,3 | Muharrem İnce | %69,4 |
| Doğuş Mah. | 7 | 2.400 | %89,4 | Muharrem İnce | %70,3 |
| Dumlupınar Mah. | 19 | 7.034 | %88,3 | Muharrem İnce | %65,1 |
| Dilekler Mah. | 2 | 563 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,5 |
| Ehlibeyt Mah. | 7 | 2.460 | %91,7 | Muharrem İnce | %65,2 |
| Emek Mah. | 47 | 16.969 | %89,3 | Muharrem İnce | %68,7 |
| Ertuğrulgazi Mah. | 15 | 5.404 | %86,3 | Muharrem İnce | %52,7 |
| Erzurum Mah. | 5 | 1.829 | %83,9 | Muharrem İnce | %47,7 |
| Esatoğlu Mah. | 8 | 2.914 | %87,0 | Muharrem İnce | %76,9 |
| Eti Mah. | 2 | 723 | %85,2 | Muharrem İnce | %61,2 |
| Evciler Mah. | 1 | 149 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Fakülteler Mah. | 11 | 4.152 | %84,7 | Muharrem İnce | %62,5 |
| Fidanlık Mah. | 3 | 900 | %80,7 | Muharrem İnce | %70,1 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 8 | 2.884 | %88,2 | Muharrem İnce | %78,9 |
| Gökkuşağı Mah. | 17 | 6.232 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,5 |
| Göktürk Mah. | 8 | 2.992 | %90,4 | Muharrem İnce | %57,1 |
| Güvenevler Mah. | 21 | 7.861 | %88,6 | Muharrem İnce | %78,4 |
| Güzeltepe Mah. | 13 | 4.722 | %89,7 | Muharrem İnce | %76,9 |
| Harbiye Mah. | 44 | 16.348 | %89,8 | Muharrem İnce | %61,8 |
| Huzur Mah. | 35 | 13.077 | %90,1 | Muharrem İnce | %52,9 |
| Hilal Mah. | 13 | 4.820 | %88,2 | Muharrem İnce | %64,3 |
| Karahasanlı Mah. | 1 | 235 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Karapınar Mah. | 19 | 7.122 | %90,5 | Muharrem İnce | %55,4 |
| Karataş Mah. | 2 | 560 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Kavaklıdere Mah. | 13 | 4.887 | %86,8 | Muharrem İnce | %75,4 |
| Kazım Özalp Mah. | 10 | 3.617 | %87,9 | Muharrem İnce | %74,2 |
| Keklik Pınarı Mah. | 29 | 10.657 | %88,7 | Muharrem İnce | %55,9 |
| Kırkkonaklar Mah. | 36 | 12.989 | %88,8 | Muharrem İnce | %59,7 |
| Kızılay Mah. | 3 | 792 | %82,5 | Muharrem İnce | %61,5 |
| Kızılırmak Mah. | 13 | 4.780 | %90,7 | Muharrem İnce | %52,3 |
| Kocatepe Mah. | 2 | 509 | %83,7 | Muharrem İnce | %62,8 |
| Konutkent Mah. | 18 | 6.586 | %91,4 | Muharrem İnce | %78,4 |
| Korkutreis Mah. | 2 | 712 | %81,5 | Muharrem İnce | %54,1 |
| Koru Mah. | 32 | 11.570 | %92,1 | Muharrem İnce | %79,7 |
| Kömürcü Mah. | 1 | 88 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Kültür Mah. | 8 | 2.832 | %84,2 | Muharrem İnce | %69,6 |
| Küçükesat Mah. | 6 | 2.226 | %89,3 | Muharrem İnce | %76,4 |
| Malazgirt Mah. | 12 | 4.544 | %90,3 | Muharrem İnce | %52,3 |
| Maltepe Mah. | 19 | 6.814 | %87,7 | Muharrem İnce | %67,7 |
| Mebusevleri Mah. | 8 | 3.017 | %89,9 | Muharrem İnce | %71,9 |
| Metin Akkuş Mah. | 7 | 2.292 | %90,4 | Muharrem İnce | %71,2 |
| Metin Oktay Mah. | 10 | 3.632 | %89,8 | Muharrem İnce | %56,7 |
| Meşrutiyet Mah. | 2 | 398 | %83,7 | Muharrem İnce | %55,5 |
| Muhsin Ertuğrul Mah. | 8 | 2.712 | %89,1 | Muharrem İnce | %71,6 |
| Murat Mah. | 8 | 2.856 | %87,0 | Muharrem İnce | %61,2 |
| Mustafa Kemal Mah. | 14 | 5.281 | %91,4 | Muharrem İnce | %61,4 |
| Mutlukent Mah. | 38 | 13.653 | %91,3 | Muharrem İnce | %75,7 |
| Mürsel Uluç Mah. | 37 | 14.007 | %90,5 | Muharrem İnce | %61,4 |
| Mimar Sinan Mah. | 7 | 2.457 | %87,7 | Muharrem İnce | %47,1 |
| Naci Çakır Mah. | 21 | 7.681 | %89,4 | Muharrem İnce | %61,8 |
| Namık Kemal Mah. | 1 | 70 | %98,6 | Muharrem İnce | %62,3 |
| Nasuh Akar Mah. | 8 | 2.986 | %87,9 | Muharrem İnce | %51,4 |
| Oran Mah. | 24 | 8.816 | %89,9 | Muharrem İnce | %72,6 |
| Orta İmrahor Mah. | 1 | 232 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| Osman Temiz Mah. | 21 | 7.791 | %91,0 | Muharrem İnce | %67,4 |
| Oğuzlar Mah. | 16 | 5.743 | %87,0 | Muharrem İnce | %43,3 |
| Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. | 42 | 15.536 | %91,8 | Muharrem İnce | %78,0 |
| Remzi Oğuz Arık Mah. | 12 | 4.222 | %88,8 | Muharrem İnce | %79,0 |
| Sancak Mah. | 23 | 8.393 | %89,7 | Muharrem İnce | %62,1 |
| Sağlık Mah. | 2 | 479 | %78,9 | Muharrem İnce | %60,6 |
| Seyranbağları Mah. | 15 | 5.592 | %85,3 | Muharrem İnce | %61,5 |
| Sokullu Mehmet Paşa Mah. | 19 | 6.995 | %90,2 | Muharrem İnce | %56,1 |
| Söğütözü Mah. | 8 | 2.604 | %89,5 | Muharrem İnce | %55,8 |
| Tınaztepe Mah. | 13 | 4.647 | %86,2 | Muharrem İnce | %71,5 |
| Tohumlar Mah. | 1 | 159 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Topraklık Mah. | 3 | 1.111 | %87,3 | Muharrem İnce | %48,1 |
| Umut Mah. | 17 | 6.275 | %88,2 | Muharrem İnce | %60,4 |
| Yakupabdal Mah. | 9 | 3.411 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Yayla Mah. | 1 | 154 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Yaşamkent Mah. | 43 | 15.558 | %92,7 | Muharrem İnce | %75,3 |
| Yeşilkent Mah. | 2 | 506 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Yıldızevler Mah. | 26 | 9.596 | %89,8 | Muharrem İnce | %72,0 |
| Yukarı Bahçelievler Mah. | 33 | 12.113 | %88,6 | Muharrem İnce | %71,4 |
| Yukarı Dikmen Mah. | 18 | 6.538 | %88,0 | Muharrem İnce | %62,9 |
| Yukarı Öveçler Mah. | 8 | 2.952 | %89,3 | Muharrem İnce | %57,5 |
| Yücetepe Mah. | 11 | 3.809 | %91,6 | Muharrem İnce | %71,1 |
| Zafertepe Mah. | 6 | 1.972 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,1 |
| Çamlıtepe Mah. | 14 | 4.693 | %88,4 | Muharrem İnce | %58,4 |
| Çankaya Mah. | 14 | 5.257 | %88,5 | Muharrem İnce | %74,1 |
| Çavuşlu Mah. | 1 | 223 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Çayyolu Mah. | 12 | 4.240 | %93,4 | Muharrem İnce | %74,1 |
| Çukurambar Mah. | 27 | 9.871 | %91,4 | Muharrem İnce | %54,1 |
| Çiğdem Mah. | 31 | 11.200 | %91,2 | Muharrem İnce | %70,8 |
| Ön Cebeci Mah. | 10 | 3.788 | %86,1 | Muharrem İnce | %64,5 |
| Öveçler Mah. | 20 | 6.963 | %90,1 | Muharrem İnce | %53,8 |
| Ümit Mah. | 29 | 10.797 | %91,8 | Muharrem İnce | %76,8 |
| Üniversiteler Mah. | 24 | 7.851 | %86,0 | Muharrem İnce | %76,0 |
| İleri Mah. | 10 | 3.560 | %85,1 | Muharrem İnce | %45,7 |
| İlkadım Mah. | 28 | 10.599 | %89,6 | Muharrem İnce | %61,3 |
| İlkbahar Mah. | 15 | 5.362 | %88,6 | Muharrem İnce | %68,6 |
| İlker Mah. | 7 | 2.536 | %89,6 | Muharrem İnce | %68,7 |
| İncesu Mah. | 8 | 2.791 | %85,9 | Muharrem İnce | %56,9 |
| İşçi Blokları Mah. | 40 | 14.744 | %90,6 | Muharrem İnce | %66,9 |
| Şehit Cengiz Karaca Mah. | 17 | 6.090 | %90,8 | Muharrem İnce | %54,1 |
| Şehit Cevdet Özdemir Mah. | 19 | 6.861 | %90,6 | Muharrem İnce | %58,1 |