Merzifon · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiMerzifon ilçesi
%49,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
48.804 geçerli oy · katılım %90,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Merzifon ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %49,9 ile birinci; 48.804 geçerli oy, katılım %90,9.
Merzifon
Kayıtlı seçmen 54.817 · Oy kullanan 49.830 (katılım %90,9) · Geçerli 48.804 · Geçersiz 1.026
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 24.348 | %49,9 |
| Muharrem İnce | 18.904 | %38,7 |
| Meral Akşener | 4.860 | %10,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 441 | %0,9 |
| Selahattin Demirtaş | 175 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 76 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abidehatun Mah. | 5 | 1.697 | %95,3 | Muharrem İnce | %93,6 |
| Akpınar Köyü | 1 | 153 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Aksungur Köyü | 1 | 128 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Aktarla Köyü | 1 | 89 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Akören Köyü | 2 | 491 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Alıcık Köyü | 1 | 392 | %93,4 | Muharrem İnce | %82,4 |
| Alişar Köyü | 1 | 170 | %91,8 | Muharrem İnce | %55,8 |
| Aşağıbük Köyü | 1 | 40 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 198 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Bahçelievler Mah. | 20 | 6.839 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 |
| Balgöze Köyü | 1 | 170 | %97,7 | Muharrem İnce | %92,2 |
| Bayat Köyü | 1 | 70 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Bayazıt Köyü | 1 | 68 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Bağlarbaşı Mah. | 6 | 1.964 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Bulak Köyü | 1 | 278 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Buğdaylı Mah. | 2 | 419 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Büyükçay Köyü | 1 | 136 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,3 |
| Camicedit Mah. | 2 | 711 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,2 |
| Demirpınar Köyü | 1 | 55 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Derealan Köyü | 1 | 76 | %101,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Diphacı Köyü | 1 | 243 | %95,5 | Muharrem İnce | %93,5 |
| Elmayolu Köyü | 1 | 103 | %97,1 | Muharrem İnce | %95,0 |
| Esentepe Köyü | 1 | 52 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Eski Camii Mah. | 1 | 295 | %92,5 | Muharrem İnce | %56,7 |
| Eymir Köyü | 1 | 235 | %96,2 | Muharrem İnce | %96,9 |
| Gazimahbup Mah. | 3 | 1.091 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Gelinsini Köyü | 1 | 29 | %103,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Gökçebağ Köyü | 1 | 256 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Gümüştepe Köyü | 1 | 201 | %99,5 | Muharrem İnce | %91,8 |
| Hacet Köyü | 1 | 19 | %100,0 | Muharrem İnce | %100,0 |
| Hacıbalı Mah. | 5 | 1.815 | %91,4 | Muharrem İnce | %75,3 |
| Hacıhasan Mah. | 2 | 678 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Hacıyakup Köyü | 1 | 88 | %97,7 | Muharrem İnce | %87,2 |
| Hanköy | 1 | 244 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Harmanlar Mah. | 15 | 5.088 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Hayrettinköy | 1 | 144 | %93,8 | Muharrem İnce | %97,8 |
| Hırka Köyü | 1 | 239 | %101,3 | Muharrem İnce | %93,8 |
| Hocasüleyman Mah. | 2 | 424 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,3 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 220 | %78,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Karacakaya Köyü | 1 | 99 | %95,0 | Muharrem İnce | %96,8 |
| Karamağara Köyü | 1 | 157 | %94,3 | Muharrem İnce | %93,9 |
| Karamustafapaşa Köyü | 1 | 217 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Karatepe Köyü | 1 | 219 | %98,6 | Muharrem İnce | %91,6 |
| Karşıyaka Köyü | 1 | 273 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Kayadüzü Köyü | 4 | 1.198 | %94,0 | Muharrem İnce | %90,6 |
| Kıreymir Köyü | 1 | 90 | %101,1 | Muharrem İnce | %95,6 |
| Kızıleğrek Köyü | 1 | 283 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Koçköy | 1 | 72 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Kuyuköy | 1 | 35 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Kümbet Hatun Mah. | 1 | 276 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Küçükçay Köyü | 1 | 89 | %96,6 | Muharrem İnce | %94,1 |
| Mahmutlu Köyü | 1 | 51 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Mahsen Mah. | 19 | 6.613 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 5 | 1.799 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Muşruf Köyü | 2 | 772 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Naccar Mah. | 1 | 228 | %91,7 | Muharrem İnce | %69,3 |
| Nusratiye Mah. | 3 | 996 | %92,4 | Muharrem İnce | %88,1 |
| Ortabük Köyü | 1 | 25 | %104,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Ortaova Köyü | 1 | 318 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Osmanoğlu Köyü | 1 | 53 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Oymaağaç Köyü | 1 | 111 | %94,6 | Muharrem İnce | %98,1 |
| Oymak Köyü | 1 | 55 | %94,6 | Muharrem İnce | %80,0 |
| Pekmezci Köyü | 1 | 52 | %103,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Saraycık Köyü | 1 | 59 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Sarıbuğday Köyü | 1 | 286 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Sarıköy | 1 | 280 | %93,6 | Muharrem İnce | %85,1 |
| Sazlıca Köyü | 1 | 102 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Selimiye Köyü | 1 | 46 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Sofular Mah. | 14 | 4.280 | %86,4 | Muharrem İnce | %43,8 |
| Tavşan Mah. | 2 | 516 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Uzunyazı Köyü | 1 | 84 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Yakupköy | 1 | 295 | %98,0 | Muharrem İnce | %92,3 |
| Yalnız Köyü | 1 | 134 | %94,8 | Muharrem İnce | %52,0 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 51 | %96,1 | Muharrem İnce | %98,0 |
| Yeni Mah. | 12 | 4.067 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Yenice Köyü | 1 | 53 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 35 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Yeşilören Köyü | 1 | 86 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 232 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Yukarıbük Köyü | 1 | 59 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Yunus Emre Mah. | 10 | 3.278 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 103 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Çavundur Köyü | 1 | 207 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Çaybaşı Köyü | 1 | 395 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Çayırköy | 1 | 18 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Çayırözü Köyü | 1 | 141 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Çobanören Köyü | 1 | 178 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| İnalanı Köyü | 1 | 66 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Şeyhyeni Köyü | 1 | 77 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |