Gümüşhacıköy · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiGümüşhacıköy ilçesi
%50,6
Muharrem İnce birinci
17.040 geçerli oy · katılım %93,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gümüşhacıköy ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %50,6 ile birinci; 17.040 geçerli oy, katılım %93,7.
Gümüşhacıköy
Kayıtlı seçmen 18.699 · Oy kullanan 17.514 (katılım %93,7) · Geçerli 17.040 · Geçersiz 474
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 8.628 | %50,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.099 | %41,7 |
| Meral Akşener | 1.038 | %6,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 172 | %1,0 |
| Selahattin Demirtaş | 73 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 30 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adatepe Mah. | 2 | 729 | %95,5 | Muharrem İnce | %84,7 |
| Akpınar Köyü | 1 | 36 | %108,3 | Muharrem İnce | %92,3 |
| Alören Köyü | 1 | 66 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Artıkabat Mah. | 12 | 4.091 | %91,0 | Muharrem İnce | %48,8 |
| Ağcadede Mah. | 1 | 85 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Aşağıovacık Köyü | 1 | 113 | %94,7 | Muharrem İnce | %41,0 |
| Bacakoğlu Köyü | 1 | 154 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Bademli Köyü | 1 | 194 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Balıklı Köyü | 1 | 66 | %101,5 | Muharrem İnce | %92,5 |
| Beden Köyü | 1 | 155 | %97,4 | Muharrem İnce | %95,3 |
| Camikebir Mah. | 1 | 318 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Cumara Mah. | 5 | 1.542 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Derbentobruğu Köyü | 1 | 186 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| Doluca Köyü | 1 | 193 | %98,5 | Muharrem İnce | %70,6 |
| Dumanlı Köyü | 1 | 149 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Eslemez Köyü | 1 | 100 | %101,0 | Muharrem İnce | %92,9 |
| Güllüce Köyü | 1 | 29 | %106,9 | Muharrem İnce | %93,6 |
| Güplüce Köyü | 1 | 207 | %98,6 | Muharrem İnce | %97,5 |
| Güvemözü Köyü | 1 | 29 | %106,9 | Muharrem İnce | %93,1 |
| Hacıyahya Mah. | 8 | 2.463 | %93,0 | Muharrem İnce | %75,0 |
| Irgat Mah. | 1 | 253 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Karaali Köyü | 1 | 23 | %113,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Karacaören Köyü | 1 | 262 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Karakaya Köyü | 1 | 49 | %104,1 | Muharrem İnce | %86,0 |
| Kağnıcı Köyü | 1 | 321 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Keçiköy | 1 | 338 | %96,5 | Muharrem İnce | %98,5 |
| Kılıçaslan Köyü | 1 | 36 | %111,1 | Muharrem İnce | %89,7 |
| Kırca Köyü | 1 | 215 | %99,5 | Muharrem İnce | %95,8 |
| Kızık Köyü | 1 | 91 | %98,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Kızılca Köyü | 1 | 163 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Koltuk Köyü | 1 | 93 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Konuktepe Köyü | 1 | 78 | %98,7 | Muharrem İnce | %90,9 |
| Korkut Köyü | 1 | 305 | %98,7 | Muharrem İnce | %96,6 |
| Kutluca Köyü | 1 | 155 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Kuzalan Köyü | 1 | 213 | %96,7 | Muharrem İnce | %94,1 |
| Köseler Köyü | 1 | 304 | %94,4 | Muharrem İnce | %96,5 |
| Kiziroğlu Köyü | 1 | 166 | %97,0 | Muharrem İnce | %94,4 |
| Ovabaşı Köyü | 1 | 240 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Pusacak Köyü | 1 | 232 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Sallar Köyü | 1 | 193 | %97,9 | Muharrem İnce | %95,7 |
| Saray Mah. | 3 | 1.024 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Saraycık Köyü | 1 | 189 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Sarayözü Köyü | 1 | 152 | %98,7 | Muharrem İnce | %97,3 |
| Sekü Köyü | 1 | 95 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Tekke Mah. | 1 | 87 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Yazıyeri Köyü | 1 | 130 | %100,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Yenicami Mah. | 1 | 45 | %93,3 | Muharrem İnce | %46,3 |
| Yeniköy | 1 | 115 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Çalköy | 1 | 277 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Çavuşköy | 1 | 64 | %100,0 | Muharrem İnce | %92,2 |
| Çay Mah. | 3 | 830 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Çetmi Köyü | 2 | 474 | %97,5 | Muharrem İnce | %96,5 |
| Çiftçioğlu Köyü | 1 | 101 | %102,0 | Muharrem İnce | %95,2 |
| Çitli Köyü | 1 | 167 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| İmirler Köyü | 1 | 198 | %99,0 | Muharrem İnce | %79,9 |
| Şıhlar Mah. | 1 | 116 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |