Gülağaç · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiGülağaç ilçesi
%69,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
10.972 geçerli oy · katılım %83,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gülağaç ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %69,8 ile birinci; 10.972 geçerli oy, katılım %83,7.
Gülağaç
Kayıtlı seçmen 13.566 · Oy kullanan 11.354 (katılım %83,7) · Geçerli 10.972 · Geçersiz 382
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.662 | %69,8 |
| Muharrem İnce | 2.587 | %23,6 |
| Meral Akşener | 593 | %5,4 |
| Temel Karamollaoğlu | 76 | %0,7 |
| Selahattin Demirtaş | 34 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 20 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akmezar Köyü | 2 | 544 | %69,9 | Muharrem İnce | %94,3 |
| Atatürk Mah. | 1 | 243 | %77,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Bekarlar Köyü | 2 | 792 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Camiliören Köyü | 2 | 510 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Demirci-Eskicami Mah. | 1 | 357 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Demirci-Kalealtı Mah. | 3 | 1.049 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Demirci-Kurtuluş Mah. | 2 | 623 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Demirci-Yenipazar Mah. | 3 | 835 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| Fatih Mah. | 2 | 530 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Gülpınar-Cumhuriyet Mah. | 2 | 607 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Gülpınar-Fatih Mah. | 1 | 286 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Gülpınar-Koyunlu Mah. | 1 | 267 | %76,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Gülpınar-Pınarbaşı Mah. | 1 | 354 | %73,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Gülpınar-Tuzla Mah. | 2 | 450 | %74,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 549 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Kızılkaya Köyü | 3 | 1.013 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Meydan Mah. | 2 | 669 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Osmanlı Köyü | 1 | 108 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 217 | %76,0 | Muharrem İnce | %90,5 |
| Saratlı-Cumhuriyet Mah. | 1 | 157 | %87,9 | Muharrem İnce | %96,4 |
| Saratlı-Karşıyaka Mah. | 1 | 305 | %86,2 | Muharrem İnce | %98,1 |
| Saratlı-Meydan Mah. | 1 | 239 | %77,0 | Muharrem İnce | %97,8 |
| Saratlı-Zafer Mah. | 1 | 377 | %87,8 | Muharrem İnce | %97,6 |
| Saratlı-İstiklal Mah. | 2 | 383 | %87,7 | Muharrem İnce | %97,9 |
| Sofular Köyü | 2 | 731 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Süleymanhüyüğü Köyü | 1 | 186 | %82,8 | Muharrem İnce | %92,7 |
| Yeni Mah. | 1 | 326 | %80,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Çatalsu Köyü | 1 | 202 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| İstiklal Mah. | 2 | 657 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |