Doğubayazıt · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiDoğubayazıt ilçesi
%77,4
Selahattin Demirtaş birinci
49.569 geçerli oy · katılım %77,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Doğubayazıt ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Selahattin Demirtaş %77,4 ile birinci; 49.569 geçerli oy, katılım %77,0.
Doğubayazıt
Kayıtlı seçmen 66.677 · Oy kullanan 51.350 (katılım %77,0) · Geçerli 49.569 · Geçersiz 1.781
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Selahattin Demirtaş | 38.356 | %77,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.322 | %16,8 |
| Muharrem İnce | 2.230 | %4,5 |
| Meral Akşener | 429 | %0,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 185 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 47 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdigör Mah. | 3 | 946 | %79,3 | Selahattin Demirtaş | %72,3 |
| Ahmedihani Mah. | 20 | 6.857 | %76,9 | Selahattin Demirtaş | %74,5 |
| Aktarla Köyü | 1 | 86 | %75,6 | Selahattin Demirtaş | %85,7 |
| Aktuğlu Köyü | 1 | 64 | %79,7 | Selahattin Demirtaş | %70,0 |
| Alıntepe Köyü | 1 | 167 | %77,3 | Selahattin Demirtaş | %87,2 |
| Atabakan Köyü | 1 | 347 | %66,9 | Selahattin Demirtaş | %70,7 |
| Ayrancı Köyü | 1 | 260 | %81,9 | Selahattin Demirtaş | %58,7 |
| Aşağıtavla Köyü | 1 | 382 | %72,5 | Selahattin Demirtaş | %86,1 |
| Bardaklı Köyü | 3 | 942 | %62,4 | Selahattin Demirtaş | %95,2 |
| Barındı Köyü | 1 | 86 | %87,2 | Selahattin Demirtaş | %84,9 |
| Barış Mah. | 6 | 2.118 | %79,7 | Selahattin Demirtaş | %83,5 |
| Başköy | 1 | 118 | %84,8 | Selahattin Demirtaş | %80,9 |
| Bereket Köyü | 1 | 129 | %82,2 | Selahattin Demirtaş | %90,6 |
| Bezirhane Köyü | 1 | 151 | %74,8 | Selahattin Demirtaş | %83,0 |
| Bozkurt Köyü | 1 | 188 | %80,3 | Selahattin Demirtaş | %89,6 |
| Bulakbaşı Köyü | 1 | 45 | %82,2 | Selahattin Demirtaş | %66,7 |
| Buyuretti Köyü | 1 | 197 | %74,6 | Selahattin Demirtaş | %90,1 |
| Bölücek Köyü | 1 | 55 | %74,6 | Selahattin Demirtaş | %78,1 |
| Büyük Ağrı Mah. | 9 | 3.221 | %79,4 | Selahattin Demirtaş | %81,7 |
| Binkaya Köyü | 1 | 184 | %73,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Dalbahçe Köyü | 2 | 550 | %71,1 | Selahattin Demirtaş | %75,4 |
| Dağdelen Köyü | 1 | 171 | %88,3 | Selahattin Demirtaş | %80,8 |
| Dolaklı Köyü | 2 | 446 | %76,7 | Selahattin Demirtaş | %92,9 |
| Eskisu Köyü | 1 | 123 | %79,7 | Selahattin Demirtaş | %65,9 |
| Esnemez Köyü | 3 | 909 | %73,3 | Selahattin Demirtaş | %52,7 |
| Göller Köyü | 1 | 38 | %94,7 | Selahattin Demirtaş | %72,2 |
| Gözükara Köyü | 1 | 216 | %75,5 | Selahattin Demirtaş | %91,3 |
| Güllüce Köyü | 1 | 337 | %76,3 | Selahattin Demirtaş | %84,8 |
| Gültepe Köyü | 1 | 286 | %71,3 | Selahattin Demirtaş | %77,9 |
| Günyolu Köyü | 1 | 253 | %64,8 | Selahattin Demirtaş | %89,2 |
| Gürbulak Köyü | 3 | 1.061 | %86,9 | Selahattin Demirtaş | %76,4 |
| Hasankeyf Mah. | 8 | 2.706 | %80,8 | Selahattin Demirtaş | %85,3 |
| Hürriyet Mah. | 9 | 3.065 | %80,7 | Selahattin Demirtaş | %83,4 |
| Kalecik Köyü | 1 | 368 | %77,2 | Selahattin Demirtaş | %82,7 |
| Karabulak Köyü | 3 | 1.109 | %73,4 | Selahattin Demirtaş | %80,6 |
| Karaburun Köyü | 1 | 183 | %69,4 | Selahattin Demirtaş | %74,4 |
| Karaca Köyü | 1 | 154 | %80,5 | Selahattin Demirtaş | %55,0 |
| Karakent Köyü | 1 | 279 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Karaseyh Köyü | 1 | 180 | %80,0 | Selahattin Demirtaş | %87,2 |
| Kargakonmaz Köyü | 1 | 165 | %69,7 | Selahattin Demirtaş | %87,0 |
| Kazan Köyü | 1 | 68 | %82,4 | Selahattin Demirtaş | %63,6 |
| Kızılkaya Köyü | 1 | 273 | %63,4 | Selahattin Demirtaş | %76,5 |
| Koçkıran Mah. | 8 | 2.689 | %77,8 | Selahattin Demirtaş | %76,4 |
| Kutlubulak Köyü | 1 | 304 | %63,5 | Selahattin Demirtaş | %52,1 |
| Melikşah Köyü | 1 | 36 | %80,6 | Selahattin Demirtaş | %57,1 |
| Mescitköy | 1 | 145 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Ortadirek Köyü | 2 | 514 | %64,0 | Selahattin Demirtaş | %88,7 |
| Ortaköy | 1 | 203 | %74,9 | Selahattin Demirtaş | %80,1 |
| Pullutarla Köyü | 1 | 99 | %77,8 | Selahattin Demirtaş | %81,9 |
| Sanayi Mah. | 9 | 3.146 | %78,5 | Selahattin Demirtaş | %86,7 |
| Sarıbıyık Köyü | 1 | 337 | %78,0 | Selahattin Demirtaş | %92,0 |
| Sarıgül Mah. | 2 | 509 | %85,1 | Selahattin Demirtaş | %71,4 |
| Sazoba Köyü | 1 | 53 | %92,5 | Selahattin Demirtaş | %72,9 |
| Sağdıç Köyü | 2 | 561 | %74,3 | Selahattin Demirtaş | %89,5 |
| Sağlıksuyu Köyü | 1 | 326 | %76,1 | Selahattin Demirtaş | %54,0 |
| Somkaya Köyü | 1 | 382 | %78,0 | Selahattin Demirtaş | %56,3 |
| Suluçem Köyü | 2 | 487 | %76,6 | Selahattin Demirtaş | %78,8 |
| Tanıktepe Köyü | 1 | 326 | %66,3 | Selahattin Demirtaş | %72,7 |
| Telçeker Köyü | 3 | 1.059 | %73,7 | Selahattin Demirtaş | %81,1 |
| Topçatan Köyü | 2 | 677 | %80,1 | Selahattin Demirtaş | %92,2 |
| Tulumlu Köyü | 1 | 84 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Tutak Köyü | 2 | 566 | %74,2 | Selahattin Demirtaş | %87,3 |
| Uluyol Mah. | 12 | 4.086 | %75,4 | Selahattin Demirtaş | %70,9 |
| Uzunyazı Köyü | 1 | 319 | %86,2 | Selahattin Demirtaş | %92,0 |
| Vatan Mah. | 6 | 2.017 | %77,0 | Selahattin Demirtaş | %84,3 |
| Yalınsaz Köyü | 1 | 150 | %87,3 | Selahattin Demirtaş | %83,9 |
| Yanoba Köyü | 1 | 223 | %66,4 | Selahattin Demirtaş | %82,1 |
| Yağmurdüşen Köyü | 2 | 406 | %70,0 | Selahattin Demirtaş | %94,6 |
| Yeni Mah. | 13 | 4.423 | %77,2 | Selahattin Demirtaş | %87,8 |
| Yeniharman Köyü | 1 | 69 | %79,7 | Selahattin Demirtaş | %60,4 |
| Yılanlı Köyü | 3 | 851 | %81,9 | Selahattin Demirtaş | %86,0 |
| Yukarıtavla Köyü | 1 | 164 | %73,8 | Selahattin Demirtaş | %57,9 |
| Çalıköy | 1 | 105 | %87,6 | Selahattin Demirtaş | %81,4 |
| Çetenli Köyü | 2 | 625 | %75,0 | Selahattin Demirtaş | %68,3 |
| Çömçeli Köyü | 1 | 173 | %74,6 | Selahattin Demirtaş | %79,8 |
| Çiftepınar Mah. | 15 | 5.302 | %72,6 | Selahattin Demirtaş | %54,3 |
| Çiftlikköy | 3 | 883 | %83,0 | Selahattin Demirtaş | %91,1 |
| Örmeli Köyü | 1 | 106 | %65,1 | Selahattin Demirtaş | %73,3 |
| Örtülü Köyü | 1 | 305 | %92,5 | Selahattin Demirtaş | %87,6 |
| Üzengili Köyü | 1 | 270 | %81,1 | Selahattin Demirtaş | %70,5 |
| Üçgöze Köyü | 1 | 83 | %83,1 | Selahattin Demirtaş | %76,2 |
| Üçmurat Köyü | 1 | 45 | %91,1 | Selahattin Demirtaş | %92,7 |
| İncesu Köyü | 1 | 277 | %69,3 | Selahattin Demirtaş | %82,5 |
| İshakpaşa Mah. | 11 | 3.809 | %79,0 | Selahattin Demirtaş | %74,6 |