Ağrı Merkez · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAğrı Merkez ilçesi
%47,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
64.627 geçerli oy · katılım %78,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ağrı Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %47,0 ile birinci; 64.627 geçerli oy, katılım %78,7.
Ağrı Merkez
Kayıtlı seçmen 84.616 · Oy kullanan 66.626 (katılım %78,7) · Geçerli 64.627 · Geçersiz 1.999
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 30.363 | %47,0 |
| Selahattin Demirtaş | 28.173 | %43,6 |
| Muharrem İnce | 4.238 | %6,6 |
| Meral Akşener | 1.036 | %1,6 |
| Temel Karamollaoğlu | 735 | %1,1 |
| Doğu Perinçek | 82 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 100.Yıl Mah. | 20 | 6.971 | %78,5 | Selahattin Demirtaş | %65,9 |
| Abide Mah. | 18 | 6.302 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Ahmetbey Köyü | 1 | 118 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Akbulgur Köyü | 1 | 114 | %79,8 | Selahattin Demirtaş | %52,8 |
| Alpaslan Mah. | 7 | 2.477 | %80,2 | Selahattin Demirtaş | %52,1 |
| Anakaya Köyü | 1 | 139 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Arakonak Köyü | 1 | 129 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Aslangazi Köyü | 1 | 331 | %77,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Ağılbaşı Köyü | 1 | 43 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Aşağı Pamuktaş Köyü | 2 | 432 | %81,5 | Selahattin Demirtaş | %61,1 |
| Aşağıağadeve Köyü | 1 | 74 | %83,8 | Selahattin Demirtaş | %73,3 |
| Aşağıkent Köyü | 1 | 337 | %70,9 | Selahattin Demirtaş | %55,7 |
| Aşağıküpkıran Mah. | 3 | 965 | %82,0 | Selahattin Demirtaş | %58,9 |
| Aşağısaklıca Köyü | 1 | 204 | %73,5 | Selahattin Demirtaş | %55,8 |
| Aşağıyoldüzü Köyü | 1 | 152 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Aşkale Köyü | 2 | 691 | %76,4 | Selahattin Demirtaş | %60,5 |
| Badıllı Köyü | 1 | 243 | %70,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.581 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Balıksu Köyü | 2 | 548 | %86,7 | Selahattin Demirtaş | %90,4 |
| Balkaynak Köyü | 1 | 59 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,1 |
| Ballıbostan Köyü | 2 | 685 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 |
| Baloluk Köyü | 2 | 570 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Başkent Köyü | 1 | 103 | %87,4 | Selahattin Demirtaş | %81,2 |
| Başçavuş Köyü | 1 | 143 | %78,3 | Selahattin Demirtaş | %67,0 |
| Bezirhane Köyü | 1 | 113 | %77,9 | Selahattin Demirtaş | %71,4 |
| Boztoprak Köyü | 1 | 268 | %79,5 | Selahattin Demirtaş | %57,8 |
| Bölükbaşı Köyü | 1 | 125 | %84,0 | Selahattin Demirtaş | %53,3 |
| Cumaçay Köyü | 2 | 452 | %71,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.751 | %76,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Dedemaksut Köyü | 1 | 214 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Doğutepe Köyü | 1 | 190 | %85,3 | Selahattin Demirtaş | %78,3 |
| Dönerdere Köyü | 1 | 185 | %75,1 | Selahattin Demirtaş | %71,9 |
| Eliaçık Köyü | 2 | 542 | %74,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Esenköy | 1 | 184 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| Eskiharman Köyü | 1 | 377 | %81,4 | Selahattin Demirtaş | %51,6 |
| Eğribelen Köyü | 1 | 248 | %95,2 | Selahattin Demirtaş | %70,7 |
| Fatih Mah. | 16 | 5.429 | %76,2 | Selahattin Demirtaş | %55,3 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 5 | 1.573 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Fırat Mah. | 31 | 11.433 | %75,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Gazi Mah. | 9 | 3.211 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Geçitalan Köyü | 1 | 192 | %89,6 | Selahattin Demirtaş | %66,3 |
| Gümüşyazı Köyü | 1 | 231 | %73,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,0 |
| Güneysu Köyü | 1 | 149 | %70,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,5 |
| Güvendik Köyü | 1 | 96 | %77,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Güvenli Köyü | 1 | 109 | %77,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Hanoba Köyü | 1 | 57 | %82,5 | Selahattin Demirtaş | %53,2 |
| Hıdır Köyü | 1 | 207 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Hürriyet Mah. | 7 | 2.409 | %76,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Kalender Köyü | 1 | 289 | %80,3 | Temel Karamollaoğlu | %82,5 |
| Karasu Köyü | 2 | 522 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Kavacık Köyü | 1 | 74 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,4 |
| Kayabey Köyü | 1 | 208 | %79,3 | Selahattin Demirtaş | %55,3 |
| Kazım Karabekir Mah. | 12 | 4.497 | %78,1 | Selahattin Demirtaş | %49,9 |
| Kazlı Köyü | 1 | 293 | %78,5 | Selahattin Demirtaş | %48,8 |
| Konuktepe Köyü | 1 | 79 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Kovancık Köyü | 1 | 85 | %42,4 | Selahattin Demirtaş | %77,1 |
| Kumlugeçit Köyü | 1 | 164 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.774 | %79,2 | Selahattin Demirtaş | %51,1 |
| Leylek Pınar Mah. | 5 | 1.739 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,2 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 10 | 3.722 | %77,5 | Selahattin Demirtaş | %70,7 |
| Mollaosman Köyü | 1 | 253 | %73,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Murat Köyü | 1 | 396 | %84,1 | Selahattin Demirtaş | %76,9 |
| Murat Mah. | 6 | 2.102 | %80,3 | Selahattin Demirtaş | %48,8 |
| Murathan Köyü | 1 | 251 | %78,9 | Selahattin Demirtaş | %50,5 |
| Ortayokuş Köyü | 1 | 286 | %72,0 | Selahattin Demirtaş | %74,8 |
| Ozanlar Köyü | 1 | 269 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Oğlaklı Köyü | 1 | 241 | %73,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Sarıca Köyü | 1 | 190 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Sarıdoğan Köyü | 1 | 99 | %91,9 | Selahattin Demirtaş | %77,8 |
| Sıtkıye Mah. | 9 | 3.360 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 |
| Soğan Eleşkirt Köyü | 1 | 89 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Soğancumaçay Köyü | 1 | 185 | %67,6 | Selahattin Demirtaş | %54,9 |
| Suçatağı Köyü | 1 | 188 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 97 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Taypınar Köyü | 1 | 27 | %96,3 | Selahattin Demirtaş | %50,0 |
| Taştekne Köyü | 1 | 267 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 |
| Tezeren Köyü | 1 | 325 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Uzunveli Köyü | 1 | 171 | %76,0 | Selahattin Demirtaş | %78,1 |
| Uçarkaya Köyü | 1 | 135 | %72,6 | Selahattin Demirtaş | %53,2 |
| Yakınca Köyü | 2 | 556 | %75,0 | Selahattin Demirtaş | %70,1 |
| Yavuz Mah. | 9 | 3.216 | %78,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Yaylaköy | 1 | 77 | %102,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Yazıcı Köyü | 1 | 112 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Yazılı Köyü | 1 | 266 | %75,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Yığıntepe Köyü | 1 | 79 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Yolluyazı Köyü | 1 | 244 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Yolugüzel Köyü | 1 | 138 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 286 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Yukarıağadeve Köyü | 1 | 319 | %87,8 | Selahattin Demirtaş | %81,2 |
| Yukarıdürmeli Köyü | 1 | 56 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,0 |
| Yukarıküpkıran Köyü | 3 | 813 | %80,9 | Selahattin Demirtaş | %75,3 |
| Yukarısaklıca Köyü | 1 | 118 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,3 |
| Yukarıyoldüzü Köyü | 1 | 143 | %84,6 | Selahattin Demirtaş | %53,3 |
| Yurtpınar Köyü | 1 | 112 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 189 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Çakıroba Köyü | 1 | 215 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Çamurlu Köyü | 1 | 236 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Çatalipaşa Köyü | 1 | 199 | %101,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Çayırköy | 1 | 66 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Çukuralan Köyü | 1 | 345 | %91,6 | Selahattin Demirtaş | %82,1 |
| Çukurçayır Köyü | 1 | 298 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 |