Sandıklı · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSandıklı ilçesi
%68,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
35.313 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sandıklı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %68,5 ile birinci; 35.313 geçerli oy, katılım %88,9.
Sandıklı
Kayıtlı seçmen 41.276 · Oy kullanan 36.676 (katılım %88,9) · Geçerli 35.313 · Geçersiz 1.363
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 24.191 | %68,5 |
| Muharrem İnce | 5.606 | %15,9 |
| Meral Akşener | 4.938 | %14,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 381 | %1,1 |
| Selahattin Demirtaş | 109 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 88 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akharım-Dikmen Mah. | 2 | 400 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Akharım-Hisar Mah. | 3 | 823 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Akharım-Çiğiltepe Mah. | 2 | 499 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Akın Köyü | 1 | 218 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Alacami Köyü | 1 | 107 | %94,4 | Muharrem İnce | %45,7 |
| Alagöz Köyü | 1 | 199 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Alamescit Köyü | 1 | 206 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Arızlar Köyü | 1 | 231 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Asmacık Köyü | 1 | 13 | %146,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Ballık Köyü | 2 | 639 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Başağaç Köyü | 2 | 409 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Başkuyucak Köyü | 1 | 56 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Baştepe Köyü | 2 | 440 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Bektaş Köyü | 2 | 677 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Celiloğlu Köyü | 1 | 90 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Cuma Mah. | 3 | 985 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Daylık Köyü | 1 | 159 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Dodurga Köyü | 1 | 217 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Dutağacı Köyü | 1 | 207 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Ece Mah. | 15 | 5.319 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Ekinhisar Köyü | 1 | 382 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Emirhisar Köyü | 1 | 236 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Fatih Mah. | 3 | 992 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Gökçealan Köyü | 1 | 100 | %94,0 | Muharrem İnce | %46,2 |
| Gürsu Köyü | 1 | 99 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Hırka Köyü | 2 | 469 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Hisar Mah. | 6 | 1.938 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Karacaören Köyü | 2 | 409 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| Karadirek Köyü | 2 | 470 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Karasandıklı Köyü | 1 | 186 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Kargın Köyü | 1 | 246 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Kevser Mah. | 3 | 873 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Kınık Köyü | 1 | 244 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Kızık Köyü | 2 | 716 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Kızılca Köyü | 1 | 357 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Koçgazi Köyü | 1 | 72 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Koçhisar Köyü | 2 | 416 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Kusura Köyü | 2 | 746 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Kuyucak Köyü | 1 | 286 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Menteş Köyü | 2 | 566 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Nasuhoğlu Köyü | 1 | 117 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Odaköy | 1 | 188 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Otluk Köyü | 1 | 167 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Reşadiye Köyü | 2 | 790 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 |
| Saltık Köyü | 1 | 319 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Selçik Köyü | 1 | 131 | %96,2 | Muharrem İnce | %96,0 |
| Sorkun Köyü | 2 | 712 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Soğucak Köyü | 1 | 82 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,7 |
| Susuz Köyü | 1 | 50 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Yanıkören Köyü | 1 | 43 | %107,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Yavaşlar Köyü | 2 | 655 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Yayman Köyü | 1 | 93 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Yolkonak Köyü | 1 | 214 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Yumruca Köyü | 1 | 80 | %95,0 | Muharrem İnce | %72,4 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 812 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Zafer Mah. | 4 | 1.434 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Çakır Mah. | 18 | 5.952 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| Çambeyli Köyü | 1 | 340 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,7 |
| Çay Mah. | 4 | 1.349 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,4 |
| Çevrepınar Köyü | 1 | 261 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Çomoğlu Köyü | 1 | 49 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Çukurca Köyü | 1 | 49 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Çiğiltepe Köyü | 2 | 429 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Örenkaya Köyü | 3 | 1.060 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Örmekuyu Köyü | 1 | 68 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Ülfeciler Köyü | 1 | 161 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Ürküt Köyü | 1 | 227 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| İstasyon Mah. | 3 | 1.082 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Şeyhyahşi Köyü | 1 | 40 | %107,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Şirinevler Mah. | 8 | 2.625 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 |