Çelikhan · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇelikhan ilçesi
%62,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
9.645 geçerli oy · katılım %92,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çelikhan ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %62,8 ile birinci; 9645 geçerli oy, katılım %92,7.
Çelikhan
Kayıtlı seçmen 10.671 · Oy kullanan 9.889 (katılım %92,7) · Geçerli 9.645 · Geçersiz 244
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.053 | %62,8 |
| Muharrem İnce | 2.163 | %22,4 |
| Selahattin Demirtaş | 1.006 | %10,4 |
| Temel Karamollaoğlu | 220 | %2,3 |
| Meral Akşener | 195 | %2,0 |
| Doğu Perinçek | 8 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksu Köyü | 1 | 236 | %95,8 | Muharrem İnce | %87,0 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 15 | %133,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Askerhan Köyü | 1 | 183 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Bahçeli Evler Mah. | 2 | 583 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Başpınar Mah. | 2 | 427 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Bozgedik Köyü | 1 | 39 | %107,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Cami Mah. | 2 | 657 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 449 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Fatih Köyü | 1 | 71 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Fatih Mah. | 2 | 556 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Gölbağı Köyü | 2 | 164 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Kalecik Köyü | 1 | 71 | %101,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,2 |
| Karagöl Köyü | 1 | 54 | %105,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |
| Karaçayır Köyü | 1 | 55 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Korucak Köyü | 1 | 220 | %101,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,7 |
| Köseuşağı Köyü | 1 | 116 | %91,4 | Muharrem İnce | %45,5 |
| Mahmut Nedim Ökmen Mah. | 2 | 702 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Merkez Mah. | 1 | 233 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Mutlu Köyü | 1 | 201 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Pınarbaşı-Aktaş Mah. | 1 | 140 | %100,0 | Muharrem İnce | %57,9 |
| Pınarbaşı-Balıkburun Mah. | 1 | 205 | %95,6 | Muharrem İnce | %62,2 |
| Pınarbaşı-Cami Mah. | 2 | 655 | %89,5 | Muharrem İnce | %51,9 |
| Pınarbaşı-Hacılar Mah. | 2 | 682 | %95,8 | Muharrem İnce | %69,6 |
| Pınarbaşı-Kaya Mah. | 2 | 455 | %93,2 | Muharrem İnce | %65,0 |
| Pınarbaşı-Kurudere Mah. | 1 | 281 | %95,0 | Muharrem İnce | %57,8 |
| Pınarbaşı-Çamlıyayla Mah. | 1 | 30 | %113,3 | Selahattin Demirtaş | %63,6 |
| Pınarbaşı-İnönü Mah. | 1 | 79 | %97,5 | Selahattin Demirtaş | %64,9 |
| Recep Köyü | 2 | 209 | %92,3 | Muharrem İnce | %81,6 |
| Yağızatlı Köyü | 1 | 89 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 94 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,5 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 267 | %101,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 71 | %97,2 | Muharrem İnce | %36,8 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 1.112 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Zafer Mah. | 3 | 912 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Çampınar Köyü | 1 | 49 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| İncirli Köyü | 1 | 90 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Şerefhan Köyü | 2 | 219 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |