Konya · Halkoylaması
%72,9
EVET birinci
1.274.209 geçerli oy · katılım %88,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Konya ilinde Halkoylaması oylamasında EVET %72,9 ile birinci; 1.274.209 geçerli oy, katılım %88,0.
Konya
Kayıtlı seçmen 1.475.597 · Oy kullanan 1.298.525 (katılım %88,0) · Geçerli 1.274.209 · Geçersiz 24.316
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| EVET | 928.599 | %72,9 |
| HAYIR | 345.610 | %27,1 |
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Akşehir | 70.043 | %85,0 | EVET | %58,9 |
| Beyşehir | 52.207 | %87,2 | EVET | %71,2 |
| Bozkır | 19.537 | %85,9 | EVET | %72,8 |
| Cihanbeyli | 36.505 | %77,0 | EVET | %60,4 |
| Çumra | 45.293 | %90,6 | EVET | %79,1 |
| Doğanhisar | 13.434 | %86,9 | EVET | %64,1 |
| Ereğli | 101.134 | %86,1 | EVET | %52,8 |
| Hadim | 9.047 | %87,7 | EVET | %74,3 |
| Ilgın | 40.708 | %87,3 | EVET | %66,4 |
| Kadınhanı | 21.512 | %90,5 | EVET | %81,2 |
| Karapınar | 33.279 | %87,9 | EVET | %64,9 |
| Kulu | 34.472 | %70,5 | EVET | %69,0 |
| Sarayönü | 18.623 | %89,7 | EVET | %81,4 |
| Seydişehir | 47.446 | %89,8 | EVET | %59,3 |
| Yunak | 16.220 | %77,8 | EVET | %77,4 |
| Akören | 4.654 | %84,7 | EVET | %77,0 |
| Altınekin | 9.611 | %93,0 | EVET | %86,7 |
| Derebucak | 5.244 | %74,2 | EVET | %70,9 |
| Hüyük | 12.468 | %86,7 | EVET | %63,4 |
| Karatay | 200.330 | %89,6 | EVET | %84,7 |
| Meram | 231.091 | %90,6 | EVET | %79,8 |
| Selçuklu | 412.004 | %89,5 | EVET | %73,0 |
| Taşkent | 4.609 | %86,9 | EVET | %73,5 |
| Ahırlı | 3.468 | %85,6 | EVET | %70,2 |
| Çeltik | 7.092 | %82,6 | EVET | %70,2 |
| Derbent | 3.330 | %91,0 | EVET | %68,8 |
| Emirgazi | 5.706 | %83,0 | EVET | %62,8 |
| Güneysınır | 6.772 | %94,1 | EVET | %89,5 |
| Halkapınar | 3.250 | %87,6 | EVET | %73,8 |
| Tuzlukçu | 5.219 | %83,7 | EVET | %57,7 |
| Yalıhüyük | 1.289 | %79,9 | EVET | %80,3 |