Ankara · Belediye başkanı
%42,3
AK PARTİ birinci
3.155.261 geçerli oy · katılım %91,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ankara ilinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %42,3 ile birinci; 3.155.261 geçerli oy, katılım %91,0.
Ankara
Kayıtlı seçmen 3.609.048 · Oy kullanan 3.282.351 (katılım %91,0) · Geçerli 3.155.261 · Geçersiz 127.090
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Altındağ | 249.010 | %89,4 | AKP | %63,6 |
| Ayaş | 11.451 | %95,7 | AKP | %48,9 |
| Bala | 22.183 | %91,2 | AKP | %46,0 |
| Beypazarı | 35.475 | %91,7 | AKP | %51,4 |
| Çamlıdere | 5.835 | %92,0 | AKP | %68,0 |
| Çankaya | 683.071 | %90,0 | CHP | %64,9 |
| Çubuk | 57.139 | %93,0 | AKP | %56,7 |
| Elmadağ | 30.885 | %94,0 | AKP | %39,5 |
| Güdül | 7.246 | %91,9 | AKP | %40,4 |
| Haymana | 29.628 | %90,3 | DP | %42,4 |
| Kalecik | 10.489 | %94,5 | AKP | %56,7 |
| Kızılcahamam | 22.102 | %93,2 | AKP | %53,8 |
| Nallıhan | 23.534 | %91,7 | AKP | %47,9 |
| Polatlı | 81.723 | %89,8 | MHP | %47,5 |
| Şereflikoçhisar | 24.873 | %86,0 | AKP | %46,4 |
| Yenimahalle | 435.635 | %91,5 | CHP | %50,9 |
| Gölbaşı | 77.096 | %92,0 | AKP | %43,9 |
| Keçiören | 609.900 | %90,8 | AKP | %43,9 |
| Mamak | 402.281 | %91,6 | AKP | %47,9 |
| Sincan | 328.224 | %91,1 | AKP | %57,8 |
| Kahramankazan | 30.669 | %94,3 | AKP | %53,4 |
| Akyurt | 18.989 | %94,0 | AKP | %56,3 |
| Etimesgut | 327.211 | %91,1 | MHP | %39,8 |
| Evren | 2.414 | %86,4 | AKP | %51,3 |
| Pursaklar | 81.985 | %92,1 | AKP | %63,6 |