Samsun · Belediye meclisi üyeliği
%39,8
AK PARTİ birinci
462.712 geçerli oy · katılım %84,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Samsun ilinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %39,8 ile birinci; 462.712 geçerli oy, katılım %84,0.
Samsun
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Alaçam | 8.039 | %90,2 | MHP | %43,7 |
| Bafra | 57.559 | %85,2 | AKP | %39,2 |
| Çarşamba | 38.176 | %84,2 | AKP | %51,2 |
| Havza | 13.855 | %84,0 | AKP | %40,4 |
| Kavak | 5.289 | %91,2 | MHP | %40,0 |
| Ladik | 5.942 | %89,1 | MHP | %45,9 |
| Terme | 19.893 | %85,9 | AKP | %35,2 |
| Vezirköprü | 17.151 | %84,6 | AKP | %48,1 |
| Asarcık | 1.603 | %91,8 | AKP | %43,4 |
| Ondokuzmayıs | 7.835 | %88,8 | AKP | %52,7 |
| Salıpazarı | 4.178 | %92,1 | AKP | %59,2 |
| Tekkeköy | 25.217 | %92,9 | AKP | %27,7 |
| Ayvacık | 4.571 | %90,0 | AKP | %55,1 |
| Yakakent | 3.710 | %92,0 | CHP | %44,9 |
| Atakum | 71.264 | %80,9 | CHP | %34,0 |
| Canik | 43.319 | %83,3 | AKP | %52,4 |
| İlkadım | 213.689 | %81,3 | AKP | %36,6 |
| Bafra - Kolay | 1.322 | %88,4 | AKP | %49,0 |
| Bafra - İkizpınar | 921 | %90,8 | AKP | %60,1 |
| Bafra - Doğanca | 1.949 | %94,5 | MHP | %53,1 |
| Bafra - Çetinkaya | 1.681 | %93,2 | MHP | %30,1 |
| Çarşamba - Çınarlık | 3.217 | %91,8 | AKP | %56,9 |
| Çarşamba - Hürriyet | 1.550 | %92,8 | AKP | %58,7 |
| Çarşamba - Ağcagüney | 1.760 | %90,9 | AKP | %36,7 |
| Çarşamba - Dikbıyık | 1.701 | %91,7 | MHP | %23,4 |
| Havza - Ilıca | 499 | %92,0 | AKP | %56,8 |
| Havza - Bekdiğin | 724 | %74,9 | CHP | %47,9 |
| Terme - Kozluk | 1.276 | %77,6 | AKP | %64,4 |
| Terme - Kocaman | 1.143 | %92,2 | AKP | %55,2 |
| Terme - Hüseyinmescit | 1.501 | %88,5 | AKP | %56,2 |
| Terme - Gölyazı | 1.225 | %92,4 | AKP | %45,4 |
| Terme - Evci | 2.425 | %88,7 | AKP | %41,6 |
| Terme - Bazlamaç | 1.727 | %94,2 | MHP | %52,0 |
| Terme - Ambartepe | 1.264 | %90,9 | CHP | %52,1 |
| Terme - Söğütlü | 1.206 | %93,0 | AKP | %34,5 |
| Terme - Sakarlı | 2.790 | %92,8 | CHP | %35,2 |
| Vezirköprü - Göl | 1.442 | %87,0 | AKP | %51,8 |
| Vezirköprü - Narlısaray | 1.417 | %93,0 | AKP | %51,2 |
| Ondokuzmayıs - Dereköy | 2.167 | %89,3 | AKP | %56,2 |