Nevşehir · Belediye meclisi üyeliği
%46,3
AK PARTİ birinci
131.390 geçerli oy · katılım %87,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Nevşehir ilinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %46,3 ile birinci; 131.390 geçerli oy, katılım %87,8.
Nevşehir
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Avanos | 8.537 | %87,3 | AKP | %31,4 |
| Derinkuyu | 6.495 | %93,5 | MHP | %40,7 |
| Gülşehir | 6.049 | %89,7 | AKP | %43,7 |
| Hacıbektaş | 3.915 | %86,5 | CHP | %37,5 |
| Kozaklı | 5.101 | %90,0 | AKP | %41,9 |
| Nevşehir Merkez | 54.199 | %85,8 | AKP | %51,9 |
| Ürgüp | 12.665 | %86,3 | AKP | %43,5 |
| Acıgöl | 3.528 | %87,6 | AKP | %63,0 |
| Avanos - Akarca | 1.613 | %72,9 | MHP | %38,0 |
| Avanos - Sarılar | 957 | %91,0 | AKP | %52,2 |
| Avanos - Özkonak | 2.918 | %78,4 | AKP | %44,5 |
| Avanos - Kalaba | 3.407 | %93,0 | MHP | %52,1 |
| Avanos - Çalış | 1.691 | %92,8 | AKP | %60,8 |
| Avanos - Topaklı | 1.468 | %78,9 | MHP | %43,7 |
| Avanos - Mahmat | 1.468 | %60,2 | MHP | %54,0 |
| Avanos - Göynük | 1.373 | %85,4 | MHP | %66,8 |
| Derinkuyu - Yazıhüyük | 2.071 | %93,3 | MHP | %61,9 |
| Derinkuyu - Suvermez | 1.366 | %88,7 | AKP | %42,5 |
| Gülşehir - Tuzköyü | 1.119 | %85,8 | AKP | %57,0 |
| Gülşehir - Ovaören | 758 | %56,2 | MHP | %44,2 |
| Gülşehir - Karacaşar | 1.523 | %94,5 | AKP | %54,3 |
| Gülşehir - Gümüşkent | 542 | %92,6 | AKP | %68,0 |
| Gülşehir - Abuuşağı | 1.204 | %90,1 | DP | %38,3 |
| Hacıbektaş - Kızılağıl | 575 | %89,9 | CHP | %32,7 |
| Hacıbektaş - Karaburna | 1.200 | %97,6 | AKP | %51,2 |
| Kozaklı - Kalecik | 533 | %94,0 | AKP | %61,9 |
| Kozaklı - Karahasanlı | 1.179 | %93,0 | AKP | %37,5 |
| Kozaklı - Karasenir | 724 | %89,9 | AKP | %61,7 |
| Kozaklı - Kanlıca | 646 | %94,9 | CHP | %38,0 |
| Nevşehir Merkez - Sulusaray | 1.512 | %95,7 | MHP | %53,4 |
| Nevşehir Merkez - Kavak | 1.717 | %95,5 | DP | %59,3 |
| Nevşehir Merkez - Göreme | 1.880 | %92,5 | AKP | %59,7 |
| Nevşehir Merkez - Çat | 1.823 | %96,3 | AKP | %57,7 |
| Nevşehir Merkez - Uçhisar | 2.762 | %84,2 | AKP | %49,4 |
| Nevşehir Merkez - Nar | 2.042 | %92,8 | AKP | %61,4 |
| Nevşehir Merkez - Kaymaklı | 2.978 | %93,6 | AKP | %58,6 |
| Nevşehir Merkez - Göre | 1.826 | %94,7 | AKP | %64,0 |
| Ürgüp - Ortahisar | 2.573 | %92,3 | AKP | %39,0 |
| Ürgüp - Mustafapaşa | 1.643 | %85,1 | AKP | %58,4 |
| Ürgüp - Başdere | 1.581 | %95,1 | AKP | %55,0 |
| Acıgöl - Karapınar | 1.824 | %94,0 | AKP | %59,1 |
| Acıgöl - İnallı | 1.131 | %91,2 | AKP | %49,3 |
| Acıgöl - Tatların | 1.588 | %92,8 | MHP | %45,4 |
| Acıgöl - Kurugöl | 851 | %92,2 | AKP | %52,5 |