Muğla · Belediye meclisi üyeliği
%35,8
CHP birinci
317.285 geçerli oy · katılım %86,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Muğla ilinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %35,8 ile birinci; 317.285 geçerli oy, katılım %86,5.
Muğla
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Bodrum | 22.291 | %77,8 | CHP | %46,6 |
| Datça | 7.393 | %84,7 | CHP | %52,0 |
| Fethiye | 47.293 | %83,4 | MHP | %35,6 |
| Köyceğiz | 6.229 | %88,0 | CHP | %51,2 |
| Marmaris | 21.226 | %81,6 | CHP | %48,7 |
| Milas | 35.885 | %87,8 | CHP | %32,3 |
| Muğla Merkez | 43.420 | %82,3 | CHP | %44,0 |
| Ula | 4.641 | %88,6 | DP | %35,0 |
| Yatağan | 12.564 | %90,1 | CHP | %35,1 |
| Dalaman | 15.439 | %87,6 | MHP | %34,0 |
| Ortaca | 17.847 | %88,6 | CHP | %41,1 |
| Kavaklıdere | 2.131 | %93,2 | AKP | %63,1 |
| Bodrum - Ortakentyahşi | 4.447 | %85,5 | MHP | %27,5 |
| Bodrum - Göltürkbükü | 3.052 | %89,1 | ANAP | %33,8 |
| Bodrum - Gümüşlük | 2.849 | %87,6 | DP | %55,2 |
| Bodrum - Turgutreis | 11.276 | %83,2 | CHP | %47,1 |
| Bodrum - Konacık | 5.872 | %85,9 | MHP | %63,3 |
| Bodrum - Gündoğan | 3.837 | %89,3 | MHP | %50,4 |
| Bodrum - Mumcular | 2.222 | %94,6 | MHP | %41,0 |
| Bodrum - Yalı | 3.252 | %89,0 | ANAP | %45,6 |
| Bodrum - Bitez | 4.614 | %79,4 | CHP | %42,2 |
| Bodrum - Yalıkavak | 7.030 | %86,3 | CHP | %63,2 |
| Fethiye - Çiftlik | 1.895 | %90,4 | AKP | %55,8 |
| Fethiye - Eşen | 1.663 | %95,7 | MHP | %36,2 |
| Fethiye - Çamköy | 2.622 | %94,2 | AKP | %54,3 |
| Fethiye - Yeşilüzümlü | 1.950 | %90,9 | CHP | %44,0 |
| Fethiye - Kadıköy | 1.408 | %94,5 | MHP | %45,4 |
| Fethiye - Kemer | 3.806 | %91,3 | MHP | %34,2 |
| Fethiye - Kumluova | 2.146 | %92,7 | DSP | %51,4 |
| Fethiye - Karadere | 1.798 | %94,7 | AKP | %42,7 |
| Fethiye - Ölüdeniz | 3.060 | %91,9 | CHP | %45,3 |
| Fethiye - Karaçulha | 8.614 | %91,6 | MHP | %39,0 |
| Fethiye - Göcek | 2.984 | %91,8 | CHP | %59,5 |
| Köyceğiz - Toparlar | 2.871 | %91,7 | DP | %59,4 |
| Köyceğiz - Beyobası | 1.867 | %95,2 | MHP | %37,8 |
| Marmaris - Turunç | 1.530 | %89,2 | CHP | %53,9 |
| Marmaris - Armutalan | 10.573 | %81,5 | CHP | %48,3 |
| Marmaris - Bozburun | 1.711 | %89,3 | CHP | %41,6 |
| Marmaris - İçmeler | 3.812 | %86,5 | CHP | %28,3 |
| Marmaris - Beldibi | 5.602 | %86,2 | MHP | %35,0 |
| Milas - Bafa | 1.642 | %96,0 | CHP | %45,0 |
| Milas - Selimiye | 3.462 | %94,3 | CHP | %41,2 |
| Milas - Ören | 2.463 | %95,9 | DSP | %37,2 |
| Milas - Güllük | 3.086 | %90,4 | CHP | %50,2 |
| Milas - Beçin | 3.019 | %94,3 | MHP | %39,1 |
| Muğla Merkez - Kafaca | 1.533 | %92,2 | CHP | %58,4 |
| Muğla Merkez - Bayır | 2.970 | %95,4 | CHP | %40,5 |
| Muğla Merkez - Yeşilyurt | 2.185 | %96,3 | CHP | %62,5 |
| Muğla Merkez - Yerkesik | 1.870 | %94,0 | CHP | %37,1 |
| Ula - Gökova | 1.471 | %93,7 | CHP | %54,0 |
| Ula - Akyaka | 2.006 | %90,7 | CHP | %53,4 |
| Yatağan - Bozarmut | 1.661 | %96,8 | AKP | %59,4 |
| Yatağan - Bozüyük | 880 | %97,2 | CHP | %55,9 |
| Yatağan - Bencik | 1.418 | %97,5 | CHP | %53,0 |
| Yatağan - Yeşilbağcılar | 1.187 | %94,5 | CHP | %51,8 |
| Yatağan - Turgut | 1.706 | %95,1 | MHP | %43,1 |
| Ortaca - Dalyan | 3.356 | %88,9 | CHP | %49,6 |
| Kavaklıdere - Çamlıbel | 911 | %96,4 | MHP | %41,2 |
| Kavaklıdere - Menteşe | 1.804 | %97,5 | AKP | %52,1 |
| Kavaklıdere - Çayboyu | 942 | %95,7 | AKP | %62,5 |