Balıkesir · Belediye meclisi üyeliği
%31,7
AK PARTİ birinci
481.690 geçerli oy · katılım %85,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Balıkesir ilinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %31,7 ile birinci; 481.690 geçerli oy, katılım %85,8.
Balıkesir
Kayıtlı seçmen 584.103 · Oy kullanan 500.854 (katılım %85,8) · Geçerli 481.690 · Geçersiz 19.164
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Ayvalık | 26.246 | %84,3 | CHP | %37,1 |
| Balıkesir Merkez | 180.127 | %84,2 | MHP | %37,3 |
| Balya | 1.479 | %87,8 | CHP | %24,5 |
| Bandırma | 82.906 | %84,4 | CHP | %34,1 |
| Bigadiç | 11.526 | %90,4 | AKP | %29,2 |
| Burhaniye | 27.675 | %84,0 | CHP | %54,1 |
| Dursunbey | 12.325 | %88,3 | AKP | %40,8 |
| Edremit | 34.040 | %85,5 | AKP | %32,7 |
| Erdek | 16.009 | %83,1 | CHP | %46,8 |
| Gönen | 31.136 | %88,4 | AKP | %33,9 |
| Havran | 7.719 | %90,9 | AKP | %40,2 |
| İvrindi | 4.592 | %90,3 | AKP | %29,2 |
| Kepsut | 4.372 | %90,4 | AKP | %29,3 |
| Manyas | 4.673 | %89,4 | AKP | %32,7 |
| Savaştepe | 6.832 | %90,6 | CHP | %35,7 |
| Sındırgı | 9.697 | %89,1 | CHP | %44,5 |
| Susurluk | 17.829 | %87,3 | CHP | %41,9 |
| Marmara | 2.022 | %87,3 | CHP | %48,5 |
| Gömeç | 3.402 | %90,3 | AKP | %38,5 |
| Ayvalık - Küçükköy | 6.807 | %85,2 | CHP | %45,4 |
| Ayvalık - Altınova | 7.635 | %88,6 | CHP | %39,2 |
| Balıkesir Merkez - Pamukçu | 2.414 | %73,4 | AKP | %41,3 |
| Balıkesir Merkez - Kocaavşar | 1.650 | %93,7 | MHP | %50,8 |
| Balıkesir Merkez - Şamlı | 1.608 | %95,3 | SAADET | %33,5 |
| Balya - Ilıca | 682 | %85,3 | CHP | %38,4 |
| Bandırma - Edincik | 3.490 | %91,2 | DP | %41,4 |
| Bandırma - Aksakal | 1.368 | %94,4 | MHP | %38,6 |
| Bigadiç - İskeleköy | 1.608 | %95,0 | MHP | %52,7 |
| Burhaniye - Pelitköy | 1.650 | %90,9 | CHP | %32,7 |
| Edremit - Güre | 2.870 | %88,1 | SOL | %41,0 |
| Edremit - Akçay | 8.124 | %76,8 | CHP | %42,0 |
| Edremit - Altınoluk | 10.368 | %83,5 | CHP | %43,3 |
| Edremit - Zeytinli | 12.106 | %80,8 | DSP | %42,4 |
| Edremit - Kadıköy | 4.099 | %90,1 | AKP | %45,0 |
| Erdek - Ocaklar | 1.528 | %75,3 | CHP | %86,4 |
| Erdek - Karşıyaka | 2.133 | %92,5 | AKP | %38,0 |
| Gönen - Sarıköy | 3.865 | %93,4 | AKP | %30,9 |
| Havran - Büyükdere | 1.579 | %95,4 | DP | %55,4 |
| İvrindi - Büyükyenice | 1.685 | %96,7 | AKP | %53,4 |
| İvrindi - Gökçeyazı | 1.804 | %94,8 | CHP | %46,3 |
| İvrindi - Korucu | 1.089 | %94,8 | CHP | %50,7 |
| İvrindi - Kayapa | 1.493 | %92,1 | AKP | %57,1 |
| Manyas - Salur | 1.620 | %93,5 | CHP | %49,4 |
| Manyas - Kızıksa | 1.031 | %93,0 | DP | %40,0 |
| Savaştepe - Sarıbeyler | 2.006 | %90,1 | AKP | %42,4 |
| Sındırgı - Yaylabayır | 1.071 | %93,9 | AKP | %41,9 |
| Sındırgı - Yüreğil | 1.610 | %94,8 | AKP | %58,7 |
| Sındırgı - Gölcük | 1.541 | %95,7 | AKP | %50,8 |
| Susurluk - Göbel | 1.757 | %93,7 | AKP | %52,7 |
| Susurluk - Karapürçek | 1.568 | %93,8 | CHP | %37,4 |
| Marmara - Saraylar | 1.895 | %90,6 | AKP | %47,2 |
| Marmara - Avşa | 2.139 | %88,1 | AKP | %52,2 |
| Gömeç - Karaağaç | 1.603 | %90,9 | MHP | %36,1 |