Ankara · Belediye meclisi üyeliği
%37,9
AK PARTİ birinci
2.573.506 geçerli oy · katılım %85,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ankara ilinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %37,9 ile birinci; 2.573.506 geçerli oy, katılım %85,0.
Ankara
Kayıtlı seçmen 3.132.917 · Oy kullanan 2.663.347 (katılım %85,0) · Geçerli 2.573.506 · Geçersiz 89.841
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Altındağ | 249.620 | %84,3 | AKP | %54,8 |
| Ayaş | 7.704 | %93,4 | CHP | %39,0 |
| Bala | 9.600 | %88,9 | MHP | %42,1 |
| Beypazarı | 24.510 | %89,0 | MHP | %43,9 |
| Çamlıdere | 3.328 | %87,9 | AKP | %50,7 |
| Çankaya | 602.249 | %82,4 | CHP | %57,6 |
| Çubuk | 48.168 | %90,6 | AKP | %47,3 |
| Elmadağ | 27.903 | %92,2 | AKP | %39,6 |
| Güdül | 2.319 | %86,0 | AKP | %46,7 |
| Haymana | 6.659 | %87,8 | AKP | %39,6 |
| Kalecik | 6.894 | %92,8 | MHP | %29,5 |
| Kızılcahamam | 11.888 | %90,0 | MHP | %47,3 |
| Nallıhan | 9.440 | %87,9 | AKP | %34,4 |
| Polatlı | 58.186 | %84,9 | AKP | %39,9 |
| Şereflikoçhisar | 18.879 | %83,4 | AKP | %39,3 |
| Yenimahalle | 453.069 | %84,9 | CHP | %40,0 |
| Gölbaşı | 56.004 | %87,7 | MHP | %40,8 |
| Keçiören | 548.833 | %84,4 | AKP | %41,8 |
| Mamak | 355.858 | %85,9 | AKP | %41,3 |
| Sincan | 289.497 | %86,8 | AKP | %49,0 |
| Kahramankazan | 23.422 | %90,9 | AKP | %50,9 |
| Akyurt | 15.717 | %92,0 | AKP | %54,8 |
| Etimesgut | 213.577 | %84,3 | AKP | %33,3 |
| Evren | 2.199 | %74,6 | MHP | %51,2 |
| Pursaklar | 60.284 | %88,1 | AKP | %56,3 |
| Ayaş - Oltan | 1.526 | %97,1 | MHP | %48,4 |
| Bala - Afşar | 2.237 | %92,1 | CHP | %26,3 |
| Beypazarı - Uruş | 591 | %91,2 | AKP | %57,5 |
| Beypazarı - Kırbaşı | 978 | %94,5 | DP | %54,0 |
| Beypazarı - Karaşar | 1.426 | %79,4 | CHP | %81,1 |
| Güdül - Çağa | 1.335 | %92,9 | AKP | %37,3 |
| Güdül - Yeşilöz | 664 | %86,3 | CHP | %44,5 |
| Güdül - Sorgun | 394 | %93,2 | AKP | %35,2 |
| Haymana - Yenice | 3.507 | %92,8 | AKP | %36,2 |
| Haymana - Yurtbeyli | 1.756 | %89,6 | AKP | %48,8 |
| Haymana - Bumsuz | 901 | %69,4 | CHP | %83,9 |
| Haymana - Balçıkhisar | 1.598 | %80,2 | CHP | %66,9 |
| Haymana - Çalış | 1.134 | %94,1 | AKP | %46,5 |
| Kızılcahamam - Çeltikçi | 624 | %80,1 | AKP | %65,8 |
| Nallıhan - Çayırhan | 5.857 | %93,8 | AKP | %48,0 |
| Nallıhan - Sarıyar | 808 | %91,6 | CHP | %42,1 |
| Şereflikoçhisar - Kacarlı | 445 | %90,1 | AKP | %45,1 |
| Şereflikoçhisar - Gülhüyük | 460 | %92,4 | AKP | %51,9 |
| Şereflikoçhisar - Devekovan | 339 | %91,5 | AKP | %64,3 |
| Şereflikoçhisar - Çalören | 530 | %90,2 | AKP | %50,3 |