Sivas · Belediye başkanı
%40,5
BBP birinci
246.306 geçerli oy · katılım %83,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sivas ilinde Belediye başkanı oylamasında BBP %40,5 ile birinci; 246.306 geçerli oy, katılım %83,1.
Sivas
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Divriği | 7.875 | %86,5 | CHP | %46,6 |
| Gemerek | 3.869 | %88,6 | AKP | %27,5 |
| Gürün | 6.398 | %84,5 | AKP | %35,7 |
| Hafik | 1.671 | %86,6 | AKP | %42,1 |
| İmranlı | 2.305 | %83,0 | AKP | %29,6 |
| Kangal | 6.398 | %87,3 | AKP | %39,3 |
| Koyulhisar | 3.362 | %75,1 | AKP | %51,4 |
| Sivas Merkez | 191.306 | %83,1 | BBP | %51,0 |
| Suşehri | 8.996 | %85,8 | BBP | %34,9 |
| Şarkışla | 13.569 | %85,0 | BBP | %44,7 |
| Yıldızeli | 6.040 | %64,6 | AKP | %47,7 |
| Zara | 8.002 | %84,9 | CHP | %36,6 |
| Akıncılar | 2.126 | %77,1 | AKP | %35,9 |
| Altınyayla | 1.862 | %89,7 | BBP | %54,2 |
| Doğanşar | 1.172 | %84,6 | MHP | %48,2 |
| Gölova | 1.039 | %69,5 | AKP | %59,1 |
| Ulaş | 1.996 | %92,0 | MHP | %37,5 |
| Gemerek - Eğerci | 1.065 | %86,1 | BBP | %52,9 |
| Gemerek - Yeniçubuk | 4.671 | %89,8 | BBP | %69,9 |
| Gemerek - Sızır | 3.428 | %91,5 | CHP | %55,2 |
| Gemerek - İnkışla | 614 | %89,7 | AKP | %53,9 |
| Gemerek - Çepni | 1.330 | %87,8 | CHP | %26,7 |
| Gürün - Suçatı | 1.160 | %86,8 | AKP | %52,1 |
| Kangal - Çetinkaya | 1.292 | %82,7 | CHP | %32,7 |
| Kangal - Alacahan | 1.550 | %87,0 | MHP | %50,2 |
| Kangal - Havuz | 906 | %88,0 | AKP | %33,0 |
| Sivas Merkez - Yıldız | 1.528 | %87,0 | BBP | %32,3 |
| Sivas Merkez - Yakupoğlan | 1.181 | %91,5 | BBP | %47,7 |
| Sivas Merkez - Kurtlapa | 1.194 | %97,2 | BBP | %56,6 |
| Sivas Merkez - Gümüşdere | 1.179 | %94,7 | MHP | %52,8 |
| Suşehri - Çataloluk | 779 | %86,7 | AKP | %47,3 |
| Şarkışla - Akçakışla | 838 | %74,2 | AKP | %50,1 |
| Şarkışla - Kızılcakışla | 1.374 | %68,6 | AKP | %37,9 |
| Şarkışla - Gürçayır | 1.687 | %80,0 | BBP | %36,0 |
| Şarkışla - Cemel | 1.562 | %49,0 | AKP | %46,3 |
| Yıldızeli - Kümbet | 852 | %65,9 | BBP | %50,7 |
| Yıldızeli - Yavu | 1.148 | %42,8 | AKP | %51,0 |
| Yıldızeli - Şeyhhalil | 1.190 | %63,5 | AKP | %45,1 |
| Yıldızeli - Kalın | 1.120 | %94,1 | AKP | %52,6 |
| Yıldızeli - Güneykaya | 1.324 | %83,6 | MHP | %56,0 |
| Yıldızeli - Kavak | 1.184 | %56,6 | MHP | %48,5 |
| Zara - Şerefiye | 839 | %83,0 | AKP | %54,6 |
| Altınyayla - Deliilyas | 1.193 | %90,9 | CHP | %27,5 |
| Altınyayla - Kale | 456 | %91,0 | AKP | %42,1 |
| Ulaş - Baharözü | 689 | %95,9 | AKP | %51,8 |
| Ulaş - Yenikarahisar | 920 | %93,3 | AKP | %47,4 |