Mersin · Belediye başkanı
%32,0
MHP birinci
762.964 geçerli oy · katılım %84,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mersin ilinde Belediye başkanı oylamasında MHP %32,0 ile birinci; 762.964 geçerli oy, katılım %84,7.
Mersin
Kayıtlı seçmen 932.400 · Oy kullanan 790.016 (katılım %84,7) · Geçerli 762.964 · Geçersiz 27.052
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Anamur | 24.564 | %86,8 | MHP | %38,5 |
| Erdemli | 29.388 | %90,7 | MHP | %40,2 |
| Gülnar | 6.074 | %86,6 | MHP | %41,6 |
| Mut | 20.245 | %82,8 | AKP | %36,0 |
| Silifke | 35.798 | %87,4 | MHP | %40,0 |
| Tarsus | 151.200 | %85,3 | MHP | %42,0 |
| Aydıncık | 5.822 | %94,2 | AKP | %50,2 |
| Bozyazı | 10.904 | %92,4 | MHP | %53,2 |
| Çamlıyayla | 2.365 | %91,1 | MHP | %47,4 |
| Akdeniz | 174.753 | %83,0 | DTP | %29,5 |
| Mezitli | 79.883 | %80,4 | CHP | %38,1 |
| Toroslar | 157.089 | %83,7 | MHP | %36,1 |
| Yenişehir | 126.653 | %80,2 | CHP | %40,1 |
| Anamur - Ören | 2.765 | %93,0 | MHP | %41,8 |
| Anamur - Çarıklar | 2.159 | %98,2 | AKP | %51,1 |
| Erdemli - Tömük | 7.693 | %91,2 | AKP | %54,5 |
| Erdemli - Arpaçbahşiş | 4.086 | %90,4 | AKP | %65,8 |
| Erdemli - Kumkuyu | 2.096 | %96,9 | MHP | %51,8 |
| Erdemli - Kızkalesi | 1.497 | %92,7 | AKP | %52,1 |
| Erdemli - Kargıpınarı | 7.765 | %92,2 | MHP | %49,1 |
| Erdemli - Çeşmeli | 2.965 | %94,0 | MHP | %36,9 |
| Erdemli - Ayaş | 2.325 | %88,9 | MHP | %53,8 |
| Erdemli - Limonlu | 3.114 | %93,6 | MHP | %54,7 |
| Erdemli - Kocahasanlı | 4.160 | %92,8 | AKP | %36,1 |
| Erdemli - Esenpınar | 1.764 | %96,9 | DP | %40,0 |
| Gülnar - Kuskan | 1.680 | %95,6 | AKP | %40,0 |
| Gülnar - Büyükeceli | 940 | %97,1 | MHP | %58,2 |
| Gülnar - Zeyne | 1.473 | %97,1 | AKP | %58,2 |
| Gülnar - Köseçobanlı | 1.718 | %97,6 | CHP | %47,7 |
| Mut - Göksu | 1.799 | %93,8 | DP | %33,1 |
| Silifke - Yeşilovacık | 1.476 | %95,8 | MHP | %35,5 |
| Silifke - Taşucu | 6.659 | %86,5 | MHP | %39,0 |
| Silifke - Narlıkuyu | 2.062 | %95,1 | AKP | %52,3 |
| Silifke - Atakent | 4.749 | %89,6 | MHP | %44,8 |
| Silifke - Akdere | 1.101 | %96,6 | AKP | %48,8 |
| Silifke - Arkum | 1.662 | %94,5 | AKP | %54,9 |
| Silifke - Uzuncaburç | 1.506 | %93,0 | MHP | %58,5 |
| Silifke - Atayurt | 4.996 | %95,3 | MHP | %41,9 |
| Tarsus - Gülek | 2.631 | %92,8 | MHP | %67,4 |
| Tarsus - Bahşiş | 1.549 | %96,8 | MHP | %51,3 |
| Tarsus - Atalar | 1.270 | %91,9 | CHP | %54,2 |
| Tarsus - Yenice | 5.235 | %92,0 | CHP | %47,1 |
| Tarsus - Yeşiltepe | 1.692 | %91,4 | MHP | %52,7 |
| Bozyazı - Tekmen | 2.138 | %96,9 | MHP | %48,9 |
| Bozyazı - Tekeli | 2.385 | %95,2 | AKP | %49,5 |
| Çamlıyayla - Sebil | 1.975 | %93,9 | MHP | %44,5 |
| Mezitli - Tepeköy | 1.574 | %97,4 | AKP | %39,6 |
| Mezitli - Fındıkpınarı | 1.949 | %90,6 | MHP | %51,4 |
| Toroslar - Arslanköy | 2.975 | %88,5 | AKP | %37,7 |
| Toroslar - Ayvagediği | 1.500 | %95,7 | MHP | %53,1 |
| Toroslar - Soğucak | 1.490 | %88,1 | AKP | %61,8 |
| Toroslar - Gözne | 2.381 | %89,4 | CHP | %45,7 |
| Toroslar - Güzelyayla | 1.480 | %91,4 | MHP | %42,3 |
| Yenişehir - Değirmençay | 1.228 | %96,1 | AKP | %49,7 |