Kahramanmaraş · Belediye başkanı
%52,4
AK PARTİ birinci
402.318 geçerli oy · katılım %86,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kahramanmaraş ilinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %52,4 ile birinci; 402.318 geçerli oy, katılım %86,3.
Kahramanmaraş
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Afşin - Çoğulhan | 1.942 | %92,7 | DP | %61,1 |
| Afşin - Dağlıca | 781 | %94,9 | DP | %28,4 |
| Afşin - Büyüktatlı | 1.389 | %94,7 | DP | %50,0 |
| Afşin - Altınelma | 2.328 | %92,0 | CHP | %52,7 |
| Afşin - Tanır | 1.960 | %90,9 | AKP | %35,5 |
| Afşin - Esence | 532 | %93,4 | MHP | %47,2 |
| Afşin - Çobanbeyli | 2.131 | %94,8 | AKP | %52,4 |
| Afşin - Bakraç | 957 | %94,5 | MHP | %39,3 |
| Afşin - Arıtaş | 4.079 | %83,8 | AKP | %55,0 |
| Afşin - Alemdar | 739 | %94,5 | MHP | %58,1 |
| Andırın - Yeşilova | 1.829 | %94,2 | AKP | %51,4 |
| Andırın - Geben | 1.602 | %90,3 | CHP | %41,6 |
| Afşin | 23.975 | %85,0 | AKP | %37,8 |
| Andırın | 5.183 | %88,4 | AKP | %49,4 |
| Elbistan | 51.057 | %83,9 | AKP | %52,1 |
| Göksun | 11.629 | %84,3 | AKP | %36,8 |
| Kahramanmaraş Merkez | 237.598 | %86,0 | AKP | %65,1 |
| Pazarcık | 18.267 | %73,9 | CHP | %34,7 |
| Türkoğlu | 8.468 | %90,5 | AKP | %37,3 |
| Çağlayancerit | 7.754 | %89,7 | AKP | %32,8 |
| Ekinözü | 3.791 | %90,1 | MHP | %28,0 |
| Nurhak | 4.238 | %84,0 | CHP | %46,4 |
| Elbistan - Demircilik | 1.699 | %52,9 | DSP | %55,2 |
| Elbistan - Bakış | 2.060 | %51,3 | CHP | %57,3 |
| Elbistan - Söğütlü | 1.778 | %92,2 | MHP | %54,4 |
| Elbistan - Karaelbistan | 3.308 | %91,9 | AKP | %53,2 |
| Elbistan - İğde | 1.595 | %93,2 | AKP | %51,5 |
| Elbistan - Izgın | 1.439 | %93,1 | DP | %39,0 |
| Elbistan - Doğan | 1.876 | %94,0 | AKP | %53,3 |
| Elbistan - Büyükyapalak | 2.337 | %94,4 | MHP | %29,9 |
| Elbistan - Akbayır | 1.107 | %92,7 | AKP | %62,8 |
| Göksun - Ericek | 2.228 | %93,2 | BBP | %36,9 |
| Göksun - Değirmendere | 1.593 | %95,6 | BBP | %47,5 |
| Göksun - Çardak | 1.529 | %88,5 | AKP | %47,8 |
| Göksun - Taşoluk | 999 | %91,7 | AKP | %47,8 |
| Göksun - Kanlıkavak | 1.804 | %94,4 | AKP | %52,7 |
| Göksun - Büyükkızılcık | 2.930 | %92,7 | MHP | %51,5 |
| Göksun - Bozhüyük | 1.037 | %89,8 | SAADET | %34,4 |
| Kahramanmaraş Merkez - Tekir | 2.180 | %96,3 | AKP | %47,3 |
| Kahramanmaraş Merkez - Şahinkayası | 1.983 | %93,4 | AKP | %68,4 |
| Kahramanmaraş Merkez - Kale | 2.529 | %97,2 | AKP | %52,9 |
| Kahramanmaraş Merkez - Fatih | 3.050 | %90,7 | AKP | %60,8 |
| Kahramanmaraş Merkez - Döngele | 1.839 | %95,4 | AKP | %37,6 |
| Kahramanmaraş Merkez - Ilıca | 1.643 | %97,1 | AKP | %53,9 |
| Kahramanmaraş Merkez - Baydemirli | 1.856 | %96,2 | BBP | %36,7 |
| Kahramanmaraş Merkez - Önsen | 2.363 | %97,8 | AKP | %57,5 |
| Kahramanmaraş Merkez - Kürtül | 1.514 | %95,8 | AKP | %43,5 |
| Kahramanmaraş Merkez - Karadere | 1.183 | %96,5 | AKP | %53,9 |
| Kahramanmaraş Merkez - Fatmalı | 2.676 | %97,4 | CHP | %31,8 |
| Pazarcık - Büyüknacar | 1.459 | %96,0 | AKP | %55,7 |
| Pazarcık - Evri | 2.137 | %91,5 | AKP | %59,4 |
| Pazarcık - Narlı | 5.203 | %85,7 | DSP | %53,5 |
| Pazarcık - Yumaklıcerit | 1.316 | %94,5 | AKP | %38,4 |
| Türkoğlu - Yeşilyöre | 2.136 | %97,6 | SAADET | %37,1 |
| Türkoğlu - Şekeroba | 4.293 | %94,7 | BBP | %34,9 |
| Türkoğlu - Kılılı | 3.389 | %97,0 | AKP | %39,6 |
| Türkoğlu - Beyoğlu | 5.011 | %94,6 | AKP | %55,5 |
| Çağlayancerit - Helete | 4.443 | %82,9 | AKP | %54,0 |
| Çağlayancerit - Bozlar | 1.651 | %61,7 | CHP | %55,8 |
| Nurhak - Barış | 2.483 | %45,0 | DSP | %52,8 |
| Nurhak - Tatlar | 1.888 | %95,7 | ANAP | %24,6 |
| Nurhak - Kullar | 1.734 | %94,4 | DP | %33,1 |