Denizli · Belediye başkanı
%39,0
AK PARTİ birinci
460.014 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Denizli ilinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %39,0 ile birinci; 460.014 geçerli oy, katılım %88,5.
Denizli
Kayıtlı seçmen 542.082 · Oy kullanan 479.902 (katılım %88,5) · Geçerli 460.014 · Geçersiz 19.888
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Acıpayam - Akalan | 1.825 | %95,1 | DP | %37,0 |
| Acıpayam - Gölcük | 685 | %93,1 | MHP | %28,8 |
| Acıpayam - Yeşildere | 861 | %93,8 | AKP | %52,2 |
| Acıpayam - Yassıhüyük | 1.065 | %96,6 | CHP | %50,6 |
| Acıpayam - Kumafşarı | 862 | %94,2 | MHP | %45,6 |
| Acıpayam - Kelekçi | 1.228 | %94,5 | DP | %31,7 |
| Acıpayam - Yumrutaş | 725 | %92,8 | AKP | %47,9 |
| Acıpayam - Yeşilyuva | 4.175 | %85,7 | DP | %61,1 |
| Acıpayam - Yazır | 1.470 | %74,6 | AKP | %29,3 |
| Acıpayam - Dodurgalar | 1.514 | %95,4 | DSP | %39,1 |
| Acıpayam - Dedebağı | 1.693 | %97,8 | CHP | %34,1 |
| Acıpayam - Darıveren | 1.483 | %91,6 | AKP | %48,7 |
| Acıpayam - Alaattin | 1.811 | %93,4 | CHP | %57,4 |
| Acıpayam | 8.455 | %90,8 | CHP | %54,4 |
| Buldan | 11.199 | %91,7 | AKP | %45,2 |
| Çal | 2.693 | %89,5 | AKP | %37,8 |
| Çameli | 2.089 | %89,8 | AKP | %55,2 |
| Çardak | 3.230 | %92,4 | AKP | %36,1 |
| Çivril | 12.619 | %88,9 | CHP | %52,6 |
| Denizli Merkez | 337.137 | %86,7 | AKP | %39,9 |
| Güney | 4.477 | %95,6 | CHP | %47,6 |
| Kale | 5.339 | %90,1 | MHP | %68,4 |
| Sarayköy | 13.354 | %92,1 | CHP | %35,7 |
| Tavas | 9.131 | %90,8 | AKP | %45,6 |
| Babadağ | 3.094 | %92,7 | MHP | %44,3 |
| Bekilli | 2.593 | %92,6 | CHP | %45,8 |
| Honaz | 6.235 | %91,2 | AKP | %51,4 |
| Serinhisar | 7.393 | %96,2 | CHP | %39,8 |
| Pamukkale | 1.939 | %94,6 | DSP | %34,8 |
| Baklan | 1.579 | %90,4 | MHP | %51,1 |
| Beyağaç | 2.088 | %94,3 | AKP | %36,9 |
| Bozkurt | 3.259 | %89,8 | AKP | %36,5 |
| Buldan - Yenicekent | 1.941 | %97,5 | MHP | %31,9 |
| Çal - İsabey | 1.178 | %93,9 | DP | %49,4 |
| Çal - Denizler | 593 | %97,0 | MHP | %36,3 |
| Çal - Süller | 2.628 | %91,7 | AKP | %53,9 |
| Çal - Ortaköy | 806 | %94,0 | AKP | %50,0 |
| Çal - Hançalar | 1.185 | %94,0 | DP | %54,5 |
| Çal - Belevi | 522 | %96,7 | DP | %44,5 |
| Çal - Akkent | 1.934 | %93,3 | AKP | %52,8 |
| Çal - Selcen | 698 | %94,6 | AKP | %48,7 |
| Çardak - Gemiş | 1.303 | %96,1 | CHP | %42,1 |
| Çardak - Beylerli | 681 | %92,5 | AKP | %39,6 |
| Çivril - Gümüşsu | 1.408 | %89,3 | AKP | %32,2 |
| Çivril - Irgıllı | 1.669 | %94,5 | AKP | %47,6 |
| Çivril - Çıtak | 2.430 | %93,1 | AKP | %38,6 |
| Çivril - Işıklı | 1.579 | %94,9 | DP | %31,6 |
| Çivril - Özdemirci | 1.598 | %95,4 | AKP | %50,9 |
| Çivril - Kızılcasöğüt | 2.166 | %91,5 | DP | %47,5 |
| Çivril - Kıralan | 3.026 | %93,0 | MHP | %38,7 |
| Çivril - Gürpınar | 2.841 | %91,8 | CHP | %48,9 |
| Çivril - Emirhisar | 1.674 | %93,7 | CHP | %36,9 |
| Denizli Merkez - Aşağışamlı | 797 | %95,1 | AKP | %42,2 |
| Denizli Merkez - Uzunpınar | 1.532 | %96,0 | AKP | %43,0 |
| Denizli Merkez - Gözler | 1.567 | %96,2 | CHP | %58,2 |
| Denizli Merkez - Başkarcı | 1.828 | %95,0 | DP | %54,0 |
| Denizli Merkez - Pınarkent | 3.382 | %92,3 | AKP | %46,3 |
| Denizli Merkez - Pamukkale | 1.732 | %86,1 | MHP | %53,7 |
| Denizli Merkez - Karahayıt | 721 | %98,5 | CHP | %60,4 |
| Denizli Merkez - Irlıganlı | 1.936 | %96,4 | AKP | %55,8 |
| Güney - Eziler | 898 | %98,4 | MHP | %41,8 |
| Kale - Karaköy | 1.386 | %96,7 | AKP | %50,6 |
| Kale - Gölbaşı | 1.037 | %87,9 | AKP | %52,1 |
| Sarayköy - Duacılı | 1.342 | %96,5 | AKP | %42,0 |
| Sarayköy - Tosunlar | 640 | %96,7 | AKP | %54,1 |
| Sarayköy - Sığma | 821 | %94,6 | DP | %51,2 |
| Sarayköy - Ahmetli | 578 | %97,9 | CHP | %61,0 |
| Tavas - Karahisar | 3.465 | %84,5 | CHP | %35,7 |
| Tavas - Kızılcabölük | 3.315 | %93,0 | MHP | %35,0 |
| Tavas - Ulukent | 868 | %95,7 | CHP | %48,0 |
| Tavas - Solmaz | 615 | %94,3 | DP | %40,1 |
| Tavas - Pınarlar | 1.418 | %84,7 | AKP | %54,1 |
| Tavas - Kızılca | 1.491 | %90,3 | AKP | %44,2 |
| Tavas - Garipköy | 1.072 | %61,5 | CHP | %57,0 |
| Tavas - Çağırgan | 727 | %94,6 | AKP | %51,6 |
| Tavas - Nikfer | 2.473 | %78,4 | CHP | %48,6 |
| Tavas - Baharlar | 691 | %96,8 | AKP | %24,8 |
| Bekilli - Kutlubey | 713 | %93,0 | CHP | %43,9 |
| Honaz - Kocabaş | 4.808 | %83,0 | AKP | %43,9 |
| Honaz - Kızılyer | 915 | %94,3 | AKP | %41,4 |
| Honaz - Karaçay | 935 | %96,4 | AKP | %26,2 |
| Honaz - Kaklık | 3.036 | %94,6 | AKP | %52,1 |
| Serinhisar - Yatağan | 2.170 | %95,8 | MHP | %52,2 |
| Pamukkale - Gölemezli | 495 | %95,0 | AKP | %50,8 |
| Baklan - Dağal | 740 | %92,3 | AKP | %29,2 |
| Baklan - Boğaziçi | 721 | %89,2 | AKP | %28,5 |
| Bozkurt - İnceler | 2.057 | %87,8 | AKP | %53,1 |