Çankırı · Belediye başkanı
%44,3
AK PARTİ birinci
74.295 geçerli oy · katılım %86,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çankırı ilinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %44,3 ile birinci; 74.295 geçerli oy, katılım %86,8.
Çankırı
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Çankırı Merkez | 46.528 | %85,3 | AKP | %46,9 |
| Çerkeş | 5.873 | %90,6 | MHP | %35,4 |
| Eldivan | 2.432 | %88,2 | AKP | %51,8 |
| Ilgaz | 5.048 | %87,5 | AKP | %50,5 |
| Kurşunlu | 2.857 | %82,9 | MHP | %48,3 |
| Orta | 2.102 | %87,0 | SAADET | %50,5 |
| Şabanözü | 3.062 | %89,1 | AKP | %42,7 |
| Yapraklı | 1.237 | %85,3 | MHP | %50,2 |
| Atkaracalar | 1.504 | %87,2 | MHP | %59,4 |
| Kızılırmak | 1.300 | %91,2 | AKP | %58,3 |
| Bayramören | 477 | %84,1 | AKP | %41,6 |
| Korgun | 1.313 | %89,3 | AKP | %55,4 |
| Çankırı Merkez - Ünür | 807 | %95,4 | MHP | %63,8 |
| Çerkeş - Saçak | 928 | %90,4 | AKP | %41,7 |
| Ilgaz - Yeşildumlupınar | 404 | %90,6 | DP | %40,7 |
| Kurşunlu - Taşkaracalar | 270 | %94,1 | AKP | %48,1 |
| Kurşunlu - Sivricek | 350 | %83,1 | AKP | %83,9 |
| Kurşunlu - Hacımuslu | 195 | %87,7 | DP | %46,1 |
| Kurşunlu - Dumanlı | 457 | %93,9 | AKP | %54,2 |
| Kurşunlu - Çavundur | 436 | %92,2 | MHP | %53,0 |
| Orta - Kalfat | 1.701 | %87,5 | SAADET | %41,6 |
| Orta - Yaylakent | 2.214 | %87,9 | MHP | %57,1 |
| Orta - Özlü | 655 | %85,2 | AKP | %34,7 |
| Orta - Elmalık | 777 | %93,1 | SAADET | %50,6 |
| Orta - Dodurga | 1.267 | %87,9 | AKP | %36,2 |
| Şabanözü - Gürpınar | 656 | %94,4 | AKP | %57,6 |
| Şabanözü - Gümerdiğin | 814 | %94,2 | MHP | %57,6 |
| Yapraklı - İkizören | 428 | %93,9 | DP | %37,5 |
| Yapraklı - Yüklü | 430 | %97,0 | DP | %44,3 |
| Yapraklı - Yukarıöz | 882 | %77,2 | AKP | %38,2 |
| Atkaracalar - Çardaklı | 1.289 | %86,5 | AKP | %54,3 |