Balıkesir · Belediye başkanı
%32,7
AK PARTİ birinci
485.303 geçerli oy · katılım %85,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Balıkesir ilinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %32,7 ile birinci; 485.303 geçerli oy, katılım %85,8.
Balıkesir
Kayıtlı seçmen 584.103 · Oy kullanan 501.206 (katılım %85,8) · Geçerli 485.303 · Geçersiz 15.903
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Ayvalık | 26.246 | %84,4 | CHP | %38,3 |
| Balıkesir Merkez | 180.127 | %84,2 | MHP | %41,1 |
| Balya | 1.479 | %87,8 | CHP | %26,9 |
| Bandırma | 82.906 | %84,4 | CHP | %33,8 |
| Bigadiç | 11.526 | %90,4 | AKP | %29,9 |
| Burhaniye | 27.675 | %84,0 | CHP | %57,4 |
| Dursunbey | 12.325 | %88,4 | AKP | %40,1 |
| Edremit | 34.040 | %85,7 | MHP | %34,0 |
| Erdek | 16.009 | %83,2 | AKP | %47,2 |
| Gönen | 31.136 | %88,5 | AKP | %34,9 |
| Havran | 7.719 | %91,1 | AKP | %42,2 |
| İvrindi | 4.592 | %90,3 | AKP | %29,8 |
| Kepsut | 4.372 | %90,3 | AKP | %28,9 |
| Manyas | 4.673 | %89,4 | AKP | %33,0 |
| Savaştepe | 6.832 | %90,6 | CHP | %37,0 |
| Sındırgı | 9.697 | %89,2 | CHP | %48,7 |
| Susurluk | 17.829 | %87,3 | CHP | %44,8 |
| Marmara | 2.022 | %87,1 | CHP | %50,9 |
| Gömeç | 3.402 | %90,3 | AKP | %41,7 |
| Ayvalık - Küçükköy | 6.807 | %85,2 | CHP | %46,3 |
| Ayvalık - Altınova | 7.635 | %88,6 | CHP | %39,7 |
| Balıkesir Merkez - Pamukçu | 2.414 | %73,5 | AKP | %41,5 |
| Balıkesir Merkez - Kocaavşar | 1.650 | %93,7 | MHP | %54,7 |
| Balıkesir Merkez - Şamlı | 1.608 | %96,0 | SAADET | %35,4 |
| Balya - Ilıca | 682 | %85,3 | CHP | %39,4 |
| Bandırma - Edincik | 3.490 | %91,2 | DP | %43,6 |
| Bandırma - Aksakal | 1.368 | %94,4 | MHP | %41,1 |
| Bigadiç - İskeleköy | 1.608 | %95,0 | MHP | %51,6 |
| Burhaniye - Pelitköy | 1.650 | %90,9 | CHP | %34,7 |
| Edremit - Güre | 2.870 | %88,7 | MHP | %23,8 |
| Edremit - Akçay | 8.124 | %77,2 | CHP | %44,0 |
| Edremit - Altınoluk | 10.368 | %83,6 | CHP | %43,8 |
| Edremit - Zeytinli | 12.106 | %80,8 | DSP | %45,3 |
| Edremit - Kadıköy | 4.099 | %90,2 | AKP | %45,2 |
| Erdek - Ocaklar | 1.528 | %74,9 | CHP | %87,5 |
| Erdek - Karşıyaka | 2.133 | %92,5 | AKP | %43,2 |
| Gönen - Sarıköy | 3.865 | %93,4 | AKP | %32,0 |
| Havran - Büyükdere | 1.579 | %95,4 | DP | %56,1 |
| İvrindi - Büyükyenice | 1.685 | %96,7 | AKP | %54,4 |
| İvrindi - Gökçeyazı | 1.804 | %94,8 | CHP | %48,4 |
| İvrindi - Korucu | 1.089 | %94,8 | AKP | %48,3 |
| İvrindi - Kayapa | 1.493 | %92,2 | AKP | %56,1 |
| Manyas - Salur | 1.620 | %93,5 | CHP | %49,2 |
| Manyas - Kızıksa | 1.031 | %93,0 | DP | %41,4 |
| Savaştepe - Sarıbeyler | 2.006 | %90,4 | AKP | %42,7 |
| Sındırgı - Yaylabayır | 1.071 | %93,9 | DP | %44,1 |
| Sındırgı - Yüreğil | 1.610 | %94,8 | AKP | %62,9 |
| Sındırgı - Gölcük | 1.541 | %95,7 | AKP | %51,8 |
| Susurluk - Göbel | 1.757 | %93,7 | AKP | %53,3 |
| Susurluk - Karapürçek | 1.568 | %93,8 | CHP | %38,8 |
| Marmara - Saraylar | 1.895 | %90,6 | AKP | %50,7 |
| Marmara - Avşa | 2.139 | %88,1 | AKP | %52,3 |
| Gömeç - Karaağaç | 1.603 | %90,9 | MHP | %36,8 |