Ankara · Belediye başkanı
%39,1
AK PARTİ birinci
2.582.692 geçerli oy · katılım %85,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ankara ilinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %39,1 ile birinci; 2.582.692 geçerli oy, katılım %85,1.
Ankara
Kayıtlı seçmen 3.132.905 · Oy kullanan 2.664.973 (katılım %85,1) · Geçerli 2.582.692 · Geçersiz 82.281
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Altındağ | 249.620 | %84,4 | AKP | %57,3 |
| Ayaş | 7.704 | %93,5 | CHP | %51,3 |
| Bala | 9.600 | %89,1 | MHP | %45,9 |
| Beypazarı | 24.510 | %89,2 | MHP | %45,3 |
| Çamlıdere | 3.328 | %88,0 | AKP | %50,0 |
| Çankaya | 602.249 | %82,4 | CHP | %59,1 |
| Çubuk | 48.168 | %90,6 | AKP | %48,1 |
| Elmadağ | 27.903 | %92,3 | AKP | %41,0 |
| Güdül | 2.319 | %86,1 | AKP | %52,1 |
| Haymana | 6.659 | %87,8 | AKP | %39,1 |
| Kalecik | 6.894 | %92,8 | CHP | %33,1 |
| Kızılcahamam | 11.888 | %89,8 | MHP | %50,9 |
| Nallıhan | 9.440 | %87,9 | MHP | %35,1 |
| Polatlı | 58.186 | %85,0 | AKP | %41,2 |
| Şereflikoçhisar | 18.879 | %83,3 | AKP | %40,3 |
| Yenimahalle | 453.057 | %84,9 | CHP | %40,3 |
| Gölbaşı | 56.004 | %87,8 | MHP | %44,2 |
| Keçiören | 548.833 | %84,4 | AKP | %42,2 |
| Mamak | 355.858 | %86,0 | AKP | %41,9 |
| Sincan | 289.497 | %86,8 | AKP | %49,6 |
| Kahramankazan | 23.422 | %91,0 | AKP | %53,9 |
| Akyurt | 15.717 | %92,1 | AKP | %57,1 |
| Etimesgut | 213.577 | %84,4 | MHP | %35,2 |
| Evren | 2.199 | %75,1 | MHP | %51,9 |
| Pursaklar | 60.284 | %88,2 | AKP | %57,4 |
| Ayaş - Oltan | 1.526 | %97,1 | AKP | %49,3 |
| Bala - Afşar | 2.237 | %92,1 | CHP | %26,0 |
| Beypazarı - Uruş | 591 | %91,2 | AKP | %61,0 |
| Beypazarı - Kırbaşı | 978 | %94,9 | DP | %54,0 |
| Beypazarı - Karaşar | 1.426 | %79,4 | CHP | %79,2 |
| Güdül - Çağa | 1.335 | %92,9 | AKP | %37,8 |
| Güdül - Yeşilöz | 664 | %86,3 | CHP | %43,6 |
| Güdül - Sorgun | 394 | %93,2 | AKP | %32,2 |
| Haymana - Yenice | 3.507 | %93,0 | CHP | %36,5 |
| Haymana - Yurtbeyli | 1.756 | %89,9 | AKP | %51,1 |
| Haymana - Bumsuz | 901 | %69,4 | CHP | %83,3 |
| Haymana - Balçıkhisar | 1.598 | %80,6 | CHP | %69,9 |
| Haymana - Çalış | 1.134 | %94,6 | AKP | %46,3 |
| Kızılcahamam - Çeltikçi | 624 | %80,5 | AKP | %65,0 |
| Nallıhan - Çayırhan | 5.857 | %93,9 | AKP | %46,8 |
| Nallıhan - Sarıyar | 808 | %91,6 | CHP | %40,5 |
| Şereflikoçhisar - Kacarlı | 445 | %90,1 | AKP | %43,6 |
| Şereflikoçhisar - Gülhüyük | 460 | %92,4 | AKP | %51,1 |
| Şereflikoçhisar - Devekovan | 339 | %91,5 | AKP | %64,9 |
| Şereflikoçhisar - Çalören | 530 | %90,2 | AKP | %49,4 |