Mazgirt · Halkoylaması
%73,1
HAYIR birinci
4.441 geçerli oy · katılım %62,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mazgirt ilçesinde Halkoylaması oylamasında HAYIR %73,1 ile birinci; 4441 geçerli oy, katılım %62,3.
Mazgirt
Kayıtlı seçmen 7.334 · Oy kullanan 4.568 (katılım %62,3) · Geçerli 4.441 · Geçersiz 127
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| HAYIR | 3.246 | %73,1 |
| EVET | 1.195 | %26,9 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| A.Tarlacık Köyü | 1 | 54 | %72,2 | HAYIR | %89,7 |
| Akdüven Köyü | 1 | 139 | %76,3 | HAYIR | %73,1 |
| Akkavak Köyü | 1 | 44 | %54,6 | HAYIR | %100,0 |
| Akpazar-Çarşıbaşı Mah. | 2 | 646 | %57,7 | EVET | %73,6 |
| Aktarla Köyü | 1 | 73 | %76,7 | HAYIR | %100,0 |
| Akyünlü Köyü | 1 | 34 | %44,1 | HAYIR | %66,7 |
| Alanyazı Köyü | 1 | 77 | %68,8 | HAYIR | %54,7 |
| Alhan Köyü | 1 | 56 | %55,4 | HAYIR | %77,4 |
| Anıtçınar Köyü | 1 | 58 | %51,7 | HAYIR | %96,6 |
| Arslanyurdu Köyü | 1 | 182 | %72,5 | HAYIR | %80,9 |
| Ataçınarı Köyü | 1 | 46 | %67,4 | HAYIR | %100,0 |
| Avunca Köyü | 1 | 52 | %78,9 | HAYIR | %77,5 |
| Aydınlık Köyü | 1 | 43 | %81,4 | HAYIR | %91,4 |
| Ayvatlı Köyü | 1 | 25 | %68,0 | HAYIR | %76,5 |
| Ağaçardı Köyü | 1 | 122 | %73,8 | HAYIR | %92,8 |
| Aşağıoyumca Köyü | 1 | 24 | %54,2 | HAYIR | %76,9 |
| Balkan Köyü | 1 | 66 | %78,8 | HAYIR | %82,7 |
| Beyler Köyü | 1 | 31 | %61,3 | HAYIR | %100,0 |
| Beşoluk Köyü | 1 | 37 | %91,9 | HAYIR | %84,4 |
| Bulgurcular Köyü | 1 | 63 | %34,9 | HAYIR | %72,7 |
| Dallıbel Köyü | 1 | 17 | %70,6 | HAYIR | %100,0 |
| Danaburan Köyü | 1 | 110 | %72,7 | HAYIR | %73,1 |
| Darıkent-Turan Mah. | 1 | 388 | %65,2 | HAYIR | %83,5 |
| Dayılar Köyü | 1 | 25 | %56,0 | HAYIR | %100,0 |
| Dazkaya Köyü | 1 | 27 | %81,5 | EVET | %63,6 |
| Demirci Köyü | 1 | 53 | %84,9 | EVET | %97,8 |
| Demirkazık Köyü | 1 | 22 | %63,6 | HAYIR | %92,9 |
| Doğanlı Köyü | 1 | 55 | %87,3 | HAYIR | %70,5 |
| Doğucak Köyü | 1 | 56 | %67,9 | HAYIR | %81,6 |
| Elmalık Köyü | 1 | 118 | %62,7 | HAYIR | %98,6 |
| Eltihatun Mah. | 3 | 845 | %52,5 | HAYIR | %64,9 |
| Gelincik Köyü | 1 | 44 | %54,6 | HAYIR | %91,7 |
| Gelinpınar Köyü | 1 | 36 | %55,6 | HAYIR | %75,0 |
| Geçitveren Köyü | 1 | 107 | %64,5 | HAYIR | %64,2 |
| Göktepe Köyü | 1 | 212 | %76,4 | HAYIR | %76,3 |
| Güleç Köyü | 1 | 35 | %77,1 | HAYIR | %100,0 |
| Gümüşgün Köyü | 1 | 71 | %49,3 | HAYIR | %91,4 |
| Güneyharman Köyü | 1 | 92 | %47,8 | HAYIR | %93,2 |
| Güneşdere Köyü | 1 | 179 | %56,4 | HAYIR | %92,4 |
| Kalaycı Köyü | 1 | 27 | %55,6 | HAYIR | %86,7 |
| Kaleköy | 1 | 24 | %50,0 | EVET | %83,3 |
| Karabulut Köyü | 1 | 134 | %52,2 | HAYIR | %97,1 |
| Karayusuf Köyü | 1 | 42 | %57,1 | EVET | %100,0 |
| Karsan Köyü | 1 | 132 | %61,4 | HAYIR | %80,3 |
| Kartutan Köyü | 1 | 23 | %82,6 | HAYIR | %100,0 |
| Karşıkonak Köyü | 1 | 58 | %55,2 | EVET | %75,0 |
| Kavaktepe Köyü | 1 | 34 | %35,3 | HAYIR | %100,0 |
| Kayacı Köyü | 1 | 29 | %72,4 | HAYIR | %55,0 |
| Kepektaşı Köyü | 1 | 203 | %55,2 | HAYIR | %91,1 |
| Kızılcık Köyü | 1 | 80 | %67,5 | HAYIR | %100,0 |
| Kızılkale Köyü | 1 | 136 | %59,6 | HAYIR | %79,8 |
| Koyunuşağı Köyü | 1 | 25 | %56,0 | HAYIR | %92,9 |
| Koçkuyusu Köyü | 1 | 79 | %64,6 | HAYIR | %90,2 |
| Kuşaklı Köyü | 1 | 49 | %8,2 | EVET | %50,0 |
| Kuşhane Köyü | 1 | 12 | %66,7 | EVET | %50,0 |
| Kuşçu Köyü | 1 | 127 | %68,5 | HAYIR | %83,5 |
| Köklüce Köyü | 1 | 51 | %84,3 | HAYIR | %68,3 |
| Obrukkaşı Köyü | 1 | 22 | %31,8 | HAYIR | %57,1 |
| Obuzbaşı Köyü | 1 | 49 | %73,5 | HAYIR | %63,6 |
| Ortadurak Köyü | 1 | 33 | %48,5 | EVET | %81,3 |
| Ortaharman Köyü | 1 | 73 | %86,3 | HAYIR | %83,1 |
| Otlukaya Köyü | 1 | 46 | %67,4 | HAYIR | %87,1 |
| Oymadal Köyü | 1 | 46 | %65,2 | HAYIR | %90,0 |
| Sarıkoç Köyü | 1 | 27 | %85,2 | HAYIR | %87,0 |
| Sökücek Köyü | 1 | 35 | %82,9 | EVET | %96,6 |
| Sülüntaş Köyü | 1 | 59 | %45,8 | HAYIR | %88,9 |
| Temürtaht Köyü | 1 | 95 | %65,3 | HAYIR | %76,3 |
| Yazeli Köyü | 1 | 49 | %89,8 | HAYIR | %81,0 |
| Yaşaroğlu Köyü | 1 | 90 | %48,9 | HAYIR | %81,8 |
| Yeldeğen Köyü | 1 | 21 | %61,9 | HAYIR | %100,0 |
| Yeni Mah. | 2 | 517 | %50,9 | HAYIR | %69,1 |
| Yenibudak Köyü | 1 | 29 | %24,1 | HAYIR | %57,1 |
| Yukarıoyumca Köyü | 1 | 32 | %28,1 | EVET | %100,0 |
| Çatköy | 1 | 38 | %81,6 | EVET | %54,8 |
| Öreniçi Köyü | 1 | 18 | %66,7 | EVET | %66,7 |
| Örsköy | 1 | 127 | %74,0 | HAYIR | %86,7 |
| Özdek Köyü | 1 | 76 | %92,1 | HAYIR | %98,6 |
| İbimahmut Köyü | 1 | 91 | %73,6 | HAYIR | %91,0 |
| İsmailli Köyü | 1 | 132 | %84,1 | HAYIR | %73,9 |