İstanbul · Halkoylaması
%66,7
EVET birinci
4.266.980 geçerli oy · katılım %58,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İstanbul ilinde Halkoylaması oylamasında EVET %66,7 ile birinci; 4.266.980 geçerli oy, katılım %58,6.
İstanbul
Kayıtlı seçmen 7.425.393 · Oy kullanan 4.352.510 (katılım %58,6) · Geçerli 4.266.980 · Geçersiz 85.530
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| EVET | 2.845.720 | %66,7 |
| HAYIR | 1.421.260 | %33,3 |
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Adalar | 13.169 | %38,2 | HAYIR | %56,7 |
| Bakırköy | 163.863 | %49,2 | HAYIR | %62,3 |
| Beşiktaş | 149.902 | %45,0 | HAYIR | %65,7 |
| Beykoz | 155.634 | %62,7 | EVET | %71,3 |
| Beyoğlu | 154.663 | %54,8 | EVET | %71,8 |
| Çatalca | 57.510 | %73,4 | HAYIR | %52,5 |
| Eminönü | 25.771 | %49,4 | EVET | %74,6 |
| Eyüpsultan | 195.588 | %65,4 | EVET | %65,5 |
| Fatih | 292.980 | %58,5 | EVET | %67,2 |
| Gaziosmanpaşa | 529.350 | %66,7 | EVET | %75,1 |
| Kadıköy | 536.404 | %49,9 | HAYIR | %54,6 |
| Kartal | 320.708 | %60,2 | EVET | %67,2 |
| Sarıyer | 178.187 | %55,2 | EVET | %59,6 |
| Silivri | 89.282 | %62,4 | HAYIR | %52,8 |
| Şile | 20.917 | %65,8 | EVET | %65,8 |
| Şişli | 212.200 | %50,7 | EVET | %52,4 |
| Üsküdar | 380.671 | %57,4 | EVET | %67,2 |
| Zeytinburnu | 168.627 | %56,3 | EVET | %69,6 |
| Büyükçekmece | 353.860 | %54,8 | EVET | %64,6 |
| Kağıthane | 233.463 | %59,5 | EVET | %74,5 |
| Küçükçekmece | 437.935 | %59,9 | EVET | %65,1 |
| Pendik | 296.889 | %64,6 | EVET | %73,3 |
| Ümraniye | 485.636 | %61,3 | EVET | %74,4 |
| Bayrampaşa | 170.836 | %66,9 | EVET | %67,3 |
| Avcılar | 193.423 | %51,8 | EVET | %58,9 |
| Bağcılar | 356.486 | %61,8 | EVET | %78,8 |
| Bahçelievler | 326.256 | %55,2 | EVET | %69,8 |
| Güngören | 186.196 | %59,5 | EVET | %70,6 |
| Maltepe | 271.256 | %54,3 | EVET | %58,5 |
| Sultanbeyli | 119.159 | %67,2 | EVET | %90,5 |
| Tuzla | 91.485 | %61,8 | EVET | %68,8 |
| Esenler | 257.087 | %64,6 | EVET | %81,5 |