3.754
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Yozgat iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %81,4.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çandır ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 3754 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %81,4.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Yozgat (28. Dönem'de 4 milletvekili).
Çandır seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.943 | %81,4 | MHP | %31,4 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.943 | %81,4 | MHP | %34,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 3.754 | %79,2 | MHP | %34,9 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 3.459 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.458 | %81,6 | AKP | %33,8 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 3.458 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.865 | %83,5 | AKP | %47,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.865 | %83,5 | AKP | %42,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 3.708 | %82,0 | AKP | %42,5 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.386 | %85,0 | AKP | %42,5 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 3.386 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 3.344 | %77,4 | EVET | %59,2 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.603 | %80,6 | AKP | %50,6 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.683 | %80,9 | AKP | %44,2 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 3.842 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.915 | %82,7 | AKP | %45,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.915 | %82,6 | AKP | %43,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 3.822 | %82,4 | AKP | %41,6 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.316 | %78,2 | AKP | %47,8 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.613 | %74,5 | EVET | %59,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.679 | %82,0 | MHP | %38,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.679 | %81,9 | MHP | %39,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.772 | %81,8 | MHP | %32,9 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.931 | %59,2 | EVET | %70,7 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.895 | %81,7 | AKP | %37,8 |
Çandır seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 3.754 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 3.458 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 3.708 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 3.386 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 3.344 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 3.683 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 3.822 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 4.316 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 4.613 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 4.772 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 4.931 |