4.919
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Yalova iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %82,8.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Termal ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 4919 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %82,8.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Yalova (28. Dönem'de 3 milletvekili).
Termal seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.300 | %82,8 | AKP | %75,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.300 | %82,6 | AKP | %64,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.919 | %77,7 | AKP | %54,5 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 4.533 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.532 | %89,2 | AKP | %41,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 4.532 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.773 | %93,3 | AKP | %50,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.773 | %93,2 | AKP | %49,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 5.115 | %89,3 | AKP | %44,0 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.161 | %89,2 | AKP | %58,5 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 4.161 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.049 | %86,4 | EVET | %61,9 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.062 | %84,8 | AKP | %60,7 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.093 | %84,3 | AKP | %49,7 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 4.294 | %73,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.557 | %94,8 | AKP | %50,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.557 | %94,9 | AKP | %46,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.666 | %93,0 | AKP | %40,8 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.673 | %88,2 | AKP | %52,2 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 3.744 | %83,7 | EVET | %58,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.759 | %95,8 | AKP | %53,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.759 | %95,8 | AKP | %47,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 3.678 | %91,3 | AKP | %26,8 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.099 | %62,1 | EVET | %70,5 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.090 | %82,3 | AKP | %44,5 |
Termal seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 4.919 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 4.532 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 5.115 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 4.161 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 4.049 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 4.093 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 4.666 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 3.673 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 3.744 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 3.678 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 4.099 |