3.479
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Tunceli iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %71,1.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pülümür ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 3479 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %71,1.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Tunceli (28. Dönem'de 1 milletvekili).
Pülümür seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.281 | %71,1 | CHP | %57,1 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.281 | %71,1 | CHP | %63,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 3.479 | %78,2 | CHP | %49,3 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 3.086 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,6 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.085 | %89,4 | CHP | %59,8 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 3.085 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.289 | %84,0 | CHP | %47,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.289 | %84,1 | CHP | %47,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 3.183 | %81,9 | CHP | %49,0 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.021 | %90,6 | CHP | %44,7 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 3.021 | %90,6 | Muharrem İnce | %78,6 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 2.510 | %88,0 | HAYIR | %87,4 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 2.676 | %79,5 | CHP | %56,4 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 2.722 | %84,1 | HDP | %46,6 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 2.936 | %73,8 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %59,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.132 | %79,6 | CHP | %49,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.132 | %79,5 | CHP | %47,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 2.798 | %81,9 | CHP | %52,5 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 2.534 | %86,5 | CHP | %84,8 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 2.492 | %77,9 | HAYIR | %94,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.087 | %77,7 | CHP | %50,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.087 | %77,7 | CHP | %50,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 2.380 | %81,6 | DSP | %35,0 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 3.033 | %53,3 | HAYIR | %85,6 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 2.994 | %76,3 | CHP | %47,7 |
Pülümür seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 3.479 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 3.085 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 3.183 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 3.021 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 2.510 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 2.722 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 2.798 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 2.534 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 2.492 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 2.380 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 3.033 |