3.018
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Tunceli iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %76,8.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Nazımiye ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 3018 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %76,8.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Tunceli (28. Dönem'de 1 milletvekili).
Nazımiye seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.285 | %76,8 | CHP | %53,6 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.285 | %77,0 | CHP | %42,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 3.018 | %80,2 | CHP | %30,1 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 2.670 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,0 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 2.669 | %89,8 | CHP | %43,3 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 2.669 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.278 | %87,2 | CHP | %45,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.278 | %87,2 | CHP | %34,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 3.058 | %81,3 | CHP | %32,8 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 2.810 | %91,5 | HDP | %46,9 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 2.810 | %91,9 | Muharrem İnce | %67,5 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 2.323 | %83,0 | HAYIR | %89,6 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 2.587 | %79,7 | HDP | %64,7 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 2.577 | %86,5 | HDP | %71,3 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 2.634 | %72,7 | Selahattin Demirtaş | %61,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.173 | %83,6 | CHP | %54,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.173 | %83,6 | CHP | %44,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 2.557 | %83,3 | CHP | %41,7 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 2.609 | %79,6 | CHP | %73,4 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 2.433 | %71,1 | HAYIR | %94,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.128 | %78,3 | CHP | %25,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.128 | %78,3 | CHP | %21,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 2.473 | %78,6 | AKP | %27,7 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 2.551 | %61,0 | HAYIR | %74,1 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 2.583 | %80,8 | CHP | %13,8 |
Nazımiye seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 3.018 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 2.669 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 3.058 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 2.810 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 2.323 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 2.577 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 2.557 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 2.609 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 2.433 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 2.473 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 2.551 |