10.320
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Trabzon iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %88,5.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şalpazarı ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 10.320 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %88,5.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Trabzon (28. Dönem'de 6 milletvekili).
Şalpazarı seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 10.320 | %88,5 | MHP | %30,2 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 10.320 | %88,3 | MHP | %32,2 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 10.320 | %88,8 | AKP | %55,0 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 8.929 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.923 | %90,5 | AKP | %53,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 8.923 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 10.667 | %91,1 | MHP | %60,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 10.667 | %91,1 | MHP | %64,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 10.667 | %91,3 | AKP | %71,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.231 | %89,5 | AKP | %63,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 9.231 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 8.849 | %87,1 | EVET | %72,5 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.804 | %88,5 | AKP | %66,6 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.902 | %87,4 | AKP | %58,5 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 9.491 | %80,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 9.638 | %89,5 | MHP | %51,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 9.638 | %89,5 | AKP | %43,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 9.638 | %89,6 | AKP | %58,4 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.057 | %86,6 | AKP | %61,7 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 9.171 | %81,1 | EVET | %72,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.572 | %91,5 | MHP | %48,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.572 | %91,3 | MHP | %45,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 9.763 | %87,9 | AKP | %35,9 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 10.788 | %67,0 | EVET | %78,2 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 10.883 | %86,1 | AKP | %56,7 |
Şalpazarı seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 10.320 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 8.923 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 10.667 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 9.231 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 8.849 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 8.902 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 9.638 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 9.057 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 9.171 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 9.763 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 10.788 |